1

Tablolar

Evin dekorasyonunda tamamlayıcı olan tabloları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Tablo seçimi hem dekor hem de bütünlük açısından oldukça önemlidir. 

Çoğu kişinin evinde yer alan tablolar dekorasyonun tamamlayıcı parçaları olarak bilinmektedir. Duvarların boş durmaması, mobilyaların genel görüntüsünün tamamlanması için tablolar tercih edilir. Tablo seçimi yaparken binlerce üründen hangisine karar vereceğiniz konusunda zorlanmanız normaldir. Sadece renk ve desen değil, dayanıklılık da seçim yaparken önemlidir. Tablolar günümüzde desen, tarz, dönemsel olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Sanatsal tabloların yanında dijital baskı olan tablolar da rağbet ürünler arasında yer alır. Ayrıca dijital baskı tablolar, daha uygun fiyatlı bir model arayanlar için idealdir. Sanatsal modellerde ise fiyat konusu artışı söz konusudur.

Tablo Modelleri

Tablo modellerinde çeşit konusunu renk, tarz, dönem, kullanılan boya, baskı şekli gibi özellikler etkilemektedir. Piyasada en fazla bulunan ve rağbet gören tablo çeşitlerini genel olarak sıralayacak olursak; 

Dokulu Tablo Modelleri 

Dokulu tablo modelleri genellikle kabartma tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Tabloya dokunduğunuzda verdiği his oldukça güzel ve doğaldır. Tamamen el emeği ile estetik bir şekilde dokunan bu tablo modellerini evinizde klasik bir hava oluşturmak için kullanabilirsiniz. Dokulu tablolar yapılırken genellikle yağlı boyalar kullanılmaktadır. Yağlı boyalar yapısı gereği bu tablo türüne daha uygundur. Bazı dokulu tablolarda baskı yapıldıktan sonra yağlı boya ile tekrardan belli kısımlara işlem yapılmaktadır. Bazılarında ise tablo tamamen baskı olmadan el emeği ile yapılmaktadır. Özellikle alanlarda genişlik yaratmak isterseniz dokulu tablo çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Kanvas Tablo Modelleri

Kanvas tablo ismini yapıldığı kumaştan almaktadır. Tablo için kullanılan baskı kumaşına kanvas denilmektedir. Genellikle ağırlığı 400 gram ve astarı yüzde yüz pamuktandır. Kanvas kumaş üzerine yapılan tablolara genel olarak kanvas tablo çeşitleri denilmektedir. Kanvas tablolarda genellikle dijital baskı yöntemi kullanılır. Yağlı, akrilik veya sprey boyalar ile üzerine eserler yapılabilmektedir. Ayrıca kanvas tablolar parça şeklinde de satılmaktadır. Üç veya daha fazla parçadan oluşan ama görsel olarak bir bütün şeklindeki kanvas tablolar estetik açıdan ortaya hem farklı hem de güzel bir görüntü çıkarmaktadır. Kanvas tablolar üzerinde renkler ve desenler oldukça canlı görünmektedir. Yaşam alanlarınıza renk katmak için kanvas tabloları gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. 

Çerçeveli Tablo Modelleri

Dijital baskı, yağlı, sprey veya akrilik boya ile yapılmış tabloların çoğunda günümüzde çerçeve kullanılmaz. Fakat daha el emeği ile yapılmış; sürreal ya da sanatsal tablolarda genellikle çerçeve kullanılmaktadır. Tablonun çerçeveli ya da çerçevesiz olması tamamen sizin zevkinize göre ayarlanabilen bir özelliktir. Çerçevesiz olan tablolara istediğiniz şekil ve renkte çerçeveyi kolayca yaptırabilirsiniz. 

MDF Tablo Modelleri

MDF orta yoğunlukta lif levha kelimesinin kısaltılmış halidir. MDF malzemesi orta veya kalın özellikte olan ağaçların belli işlemler görmesi sonucu elde edilmektedir. Kanvas tablolarda çerçeve olarak MDF de kullanılabilmektedir. MDF tabloları diğer tablolardan ayıran en önemli özellik ise kullanılan malzemedir. Diğer türlerde olduğu gibi istenilen renk ve desende eserler üzerine yapılabilir. MDF tabloları daha çok küçük alanlarda kullanarak yaşam alanlarınızı çok daha estetik bir hale getirebilirsiniz. Özellikle çalışma odası ya da mutfak gibi alanlarda MDF tablolar iyi bir seçenek olacaktır. İstediğiniz boy, parça ve şekilde MDF tablo çeşitlerini yaşam alanlarınızda bir bütün olarak dekorasyonunuza uydurabilirsiniz.

Salon İçin Tablo Modelleri

Salonlar evlerin en fazla kullanılan alanlarından biridir. Evin genel dekorasyonu ve tarzı salondan anlaşılır. Bu nedenle salonda dekorasyonu tamamlamak için tablolar sıklıkla tercih edilmektedir. Salonda kullanacağınız tablolarda seçim yaparken mobilyalarınızın tarzı, duvarların rengi, objelerin şekilleri gibi konulara dikkat etmenizi öneririz. Böylelikle daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Salonlarda tek parça veya birden fazla parçadan oluşan tablo modellerini seçip daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Mutfak İçin Tablo Modelleri

Mutfak için tablo modelleri seçilirken genellikle yeme içme ile ilgili tasarımlar tercih edilmektedir. Mutfak konseptine uygun olan bu tablolar aracılığıyla, yemek ile ilgili mesajlar verirken dekorasyonunuzu da tamamlayabilirsiniz. Ayrıca mutfağınız küçük ve minimal ise ortama derinlik katacak olan minimal tablo modellerini de tercih edebilirsiniz. 

İşyeri İçin Tablo Modelleri

Genellikle resmi ve ciddi bir havanın hakim olduğu işyerlerinde bu atmosferi kırmak için duvarları tablo ile süslemek iyi bir seçim olacaktır. Başarı ve çalışmayı vurgulayan tablolar kadar mekana hareket katacak olan geometrik desenli tablolar da tercih edilebilir. Tek renk ve tarzda olan işyeri duvarlarına tablo alırken, ortama hareket katmak amacıyla; renkli ve geometrik desenli seçimler yapabilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Tablo Modelleri

Çocuk odası için tablo seçimlerinizde, çocuklara hitap eden ve eğitici olduğu kadar eğlenceli tabloları tercih etmenizi öneririz. Çocukların keyifli zaman geçirmesi, sanata olan ilgilerinin gelişmesini duvarda yer alan tablolar ile bir nebze destekleyebilirsiniz. Düz renk duvarlar üzerinde onların dikkatlerini çekecek desen, renk ve şekillere sahip olan tabloların olması, odalarını daha eğlenceli hale getirdiği gibi hayal dünyalarını da geliştirecektir.

Tablo Fiyatları

Tablo fiyatlarında rakam değişkendir. Tablonun yapıldığı boya, dijital baskı olup olmaması, kanvasın malzemesi, boyutu, kaç parça olduğu gibi detaylar fiyatın değişmesine neden olmaktadır. Sitemizde yer alan tablo çeşitlerinden zevkinize en uygun olanları hesaplı fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Tablo satın alırken nerede kullanacağınıza, evinizin genel dekorasyonuna uygun olup olmadığına, nasıl bir boyutta olmasına karar verip tercih yapmanızı öneririz. Böylelikle en doğru seçimi yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan kanvas dokulu ve diğer çeşitte olan tablolar arasından evinizin dekorasyonuna en uygun olanları kolayca bulabilirsiniz. Satın alma, stok durumu gibi konular hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bize kolayca ulaşabilirsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR