Havuz Seramikleri

Uzun yıllardan beridir havuz kullanımı, hem yetişkinlerin hem de çocukların özellikle yaz dönemlerinde severek yaptıkları aktiviteler arasında yer alır. Açık ya da kapalı olarak kullanılabilen havuzlar, sadece evlerde değil pek çok alanda karşınıza çıkar. Bütün havuzların üretiminde ve tasarlanmasında havuz seramiği modellerine ihtiyaç duyulur. Havuzları aktif bir şekilde kullanabilmek ve orada eğlenceli vakit geçirebilmek adına havuz seramiği seçimi büyük önem arz eder. Havuz fayansı sadece eğlenceli vakit geçirmek açısından değil kişilerin konforu ve güvenliği noktasında da önemli bir konudur. Havuz seramiği seçimi sırasında hem modeller hem de fiyatlar rol sahibi olur. Havuz kenarı seramik modellerinde konforlu bir yüzme deneyimi için özellikle ebat ve yüzeysel özellikler son derece mühimdir. Oldukça kaliteli ve dayanıklı materyaller kullanılarak dizayn edilmiş olan seramik çeşitleri, kişilerin beğenisini kazanmayı başarır. 10 × 10 cm ebatlarından başlayıp daha büyük ebatlara kadar uzanan modeller arasında aradığınız ürünü kolay bir şekilde bulma şansınız vardır. Modelleri kapsamlı olarak incelediğiniz zaman karşınıza düz renk modellerin yanı sıra desenli seçenekler de çıkar. Bu sayede havuzunuzun tasarımı kendi kişisel zevklerinize göre de yapma şansınız ortaya çıkar. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör bulunur. Ancak öncesinde modelleri incelemeniz daha doğru olur. Birbirinden değişik seçeneğin yer aldığı skalada arzu ettiğiniz gibi bir ürün kolayca bulabilirsiniz.

Havuz Seramiği Modelleri

“Havuz seramiği çeşitleri geniş skalası sayesinde her zevke ve ihtiyaca hitap etmeyi başarır. Herhangi bir yere havuz yaptırmak isteyen kişiler açısından fayans yüzeylerin aşınma durumu, kaliteli olması, kullanım ömrü ve su yalıtım özelliği gibi detaylar büyük önem arz eder. Havuzda vakit geçirmek isteyen kişilerin kendilerini güvende ve konforlu hissetmeleri de önemli bir noktadır. Birbirinden farklı havuz fayansları arasında kısa bir süre içerisinde kolayca seçim yapmanız mümkündür. Ürünleri havuz seramikleri, cam mozaik ve havuz kenarı döşemeleri şeklinde farklı gruplara ayırmak mümkündür.

Havuz Seramiklerinin Özellikleri

Havuz seramik modelleri devamlı bir şekilde suyla temas halindedir. Bu sebeple de ürünlerin suyun mevcut yapısal özelliklerini bozmaması gerekir. Ayrıca havuz içinde bulunan farklı kimyasal maddelerle de etkileşime girmemesi fazlasıyla önemlidir. Modeller içinde sentetik maddelere yer verilmez. Genel olarak rektifiyesiz havuz seramikleri kullanılır. Birbirinden farklı meka tarafından özenli bir şekilde üretilmiş olan ürünler, farklı kitlelere hitap etme konusunda oldukça başarılıdır. Üstelik ürünler sadece kullanım açısından değil estetik görünüm açısından da kişilerden tam not almayı başarır.

Cam mozaik çeşitleri genel olarak havuzlarda estetik bir görünüm ortaya çıkarmak amacıyla kullanılır. Yüksek oranda derz içerecek şekilde tasarlanan malzemelerden oluşan ve farklı renkli estetik porselen malzemelerdir. Ürünler porselen havuz fayansı olarak da bilinir. Cam mozaikler, kişisel zevklerinizi havuzunuza da yansıtmanıza imkan sunar. Özellikle yüz ölçümü bakımından daha küçük olan havuz çeşitleri için tercih edilir. Havuz içine favori figürleri işleyerek ortaya modern bir tasarım çıkarmak adına seçimlerinizi cam mozaik modellerinden yana yapabilirsiniz.

Havuz Kenarı Seramikleri

Havuz kenarı seramik modelleri seçiminin havuz projesi sırasında karar yapılması gerekir. Tercih edeceğiniz seramik modellerinin havuzun iç kısımlarıyla uyumlu olması önemlidir. Ayrıda havuz tesisatı açısından da havuz kenarı döşemelerinin önceden belirlenmesi gerekir. Ürünler hem açık hem de kapalı tipteki havuzlar için kullanılabilir. Havuz kenarı için kaymaz seramik olarak geçen modeller son dönemlerin favori ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır. Kepez Yapı Market sayfası üzerinden havuz içi karo ve diğer ürün çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Havuz Seramiği Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Havuz seramiği satın alırken göz önünde bulundurulması gereken pek çok unsur vardır. Bu unsurların hepsi doğru ürün seçimi açısından son derece önemlidir. Açık ve kapalı tipteki havuzlar için tercih edilecek seramik modelleri arasında birtakım farklılıklar vardır. Bu nedenle öncelikle ürün satın almayı düşündüğünüz havuzun tipini bilmeniz gerekir. Eğer havuz, özel bir havuz ise ürün seçiminde ekstra hassas davranılması gerekir. Seçim aşamasında ön planda tutulması gereken en önemli detay; havuzun boyutudur. 33 × 66 havuz seramiği, genel olarak büyük ebatlı havuzlarda tercih edilir. Yüz ölçümü bakımından küçük olan havuz çeşitleri için de tasarlanan seramik alternatifleri vardır. Havuzların yapımında tercih edilen seramikler, çoğu zaman suyla temas halinde olur. Bu sebeple üretim sürecinde kullanılan malzemelerin kalitesi fazlasıyla önemlidir. Ürünlerin su basıncına karşı dayanıklılık sergileyecek bir kaliteye sahip olması gerekir. Ayrıca derzlerinin kolay bir şekilde aşınmaması sizlere büyük avantaj sağlar. Havuz temizleyici ürünlerin de havuz seramiği modelleriyle uyumlu olması daha doğru olur. Kendi iç dünyanızı havuz tasarımınıza yansıtmak için seçim sırasında ince düşünmeniz gerekir. Bu sayede hem doğru hem de keyifli seçimler yapmanız mümkün olur.

Havuz Seramiği Fiyatları

Havuz seramiği satın almayı düşünen kişilerin dikkate aldığı çok sayıda unsur vardır. Kalite, ebat ve üretim materyali gibi unsurların tümü seçim sürecinde büyük rol oynar. Bu unsurların yanı sıra fiyat aralıkları da seçim sürecine doğrudan etki eden faktörler arasında yer alır. Havuz seramiği fiyatları şekil alırken rol sahibi olan birbirinden farklı faktörler vardır. Fiyat skalası üzerinde en fazla rol oynayan faktör, ürünlerin ebatıdır. Küçük ya da büyük ebatlı modeller arasında fiyat farklılıkları vardır. Ayrıca üretimde kullanılmış olan malzemeler de yine fiyatların şekil alması noktasında büyük oranda etkili olur. Kepez Yapı Market aracılığıyla havuzunuzun için ihtiyaç duyduğunuz seramik modellerine en avantajlı şekilde sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR