Cam Mozaik

Binlerce yıldır kullanılan cam mozaikleri, zarif görünümlerinin yanı sıra kullanım alanlarının çokluğu, ürün çeşitliliği ve farklı renk ve şekillerde modellerin eşleştirilebilmeleri gibi nedenlerle tercih ediliyor. Doğal bir ışıltıya sahip olan cam mozaik modelleri, genellikle 13 x 13 mm ve 20 x 20 mm gibi ölçülerde kare şeklinde olsalar da farklı ölçülerde mesela dikdörtgen, kare, altıgen ve başka geometrik şekillerde de üretiliyor. Dekorasyona yaratıcı dokunuşlar katmak için farklı boyut ve şekillerde kesilmiş cam ürünleri bir araya getirebilir, dilerseniz farklı materyallerden üretilmiş mozaiklerin yanı sıra fayans ve karo gibi farklı kaplama ürünleriyle birlikte kullanabilirsiniz. Cam mozaik uygulamalarını bir sanat olarak gören Grande Stella ve pek çok farklı markanın seçkin ürünlerinin yer aldığı Kepez Yapı Market’e göz atabilir, yaşam alanınıza keyif ve konfor katacak seçimler yapabilirsiniz.

Cam Mozaik Taş Türleri

Camın şekillendirilmesi ve renklendirilmesi sonucu elde edilen mozaik çeşitleri, üç farklı metotla üretiliyor. Mozaik ürünleri; toz haline getirilen camın preslenmesi, büyük boyuttaki camın kesilmesi ya da eritilen camın kalıplara dökülmesi yöntemleriyle ortaya çıkarılıyor. Genellikle belirli bir örgü teması içerisinde bir kağıt üstüne yapıştırılmış halde bulunuyor. Kullanıcıların yaratıcı çalışmalar yapabilmeleri için örgüsüz şekilde beğenilere sunulan alternatifleri de var. Fakat montajı daha kolay olduğu için genelde örülü halde olan modeller tercih ediliyor. Sadece cam kullanılarak üretilen cam mozaik taşı olduğu gibi seramik, metal ve doğal taş gibi farklı materyallerle karıştırılan modeller de bulunuyor. Özetlemek gerekirse, hayal gücünüz doğrultusunda sınırsız cam mozaik çeşiti ve uygulamasını seçebilirsiniz. Kolayca kaplama yapabileceğiniz kendinden yapışkanlı cam mozaik çeşitlerinden yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için farklı büyüklük ve şekillerde kesilmiş alternatiflere kadar pek çok farklı ürün bulabilirsiniz. Cam tuğla ve cam karo gibi ürünlerle birlikte kullanabilir ya da mat bitişli seramik gibi ürünlerle bir araya getirerek yaratıcı uygulamalar yapabilirsiniz.

Cam Mozaik Nerelerde Kullanılır?

Cam mozaik kaplama, su geçirmez bir yapıya sahip olduğu için genellikle mutfak ve banyo gibi nem oranı yüksek yaşam alanlarında tercih ediliyor. Sauna gibi mekanların yanı sıra şömine ve havuz süslemelerinde de yaratıcı uygulamaları göze çarpıyor. Dış mekan kaplaması olarak da tercih edilen ürünler, sadece tüm yaşam alanlarında değil ticari alanlarda da dekoratif amaçlı uygulamalarda en fazla tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Işığı yansıtan yüzey dokusu, kullanıldığı alana derinlik kazandırıyor. Yaşam alanının daha geniş ve ferah görünmesi için bir kısmına ya da tamamına cam mozaik kaplama uygulayabilir, sanat eserini anımsatan dekoratif amaçlı uygulamalarda geniş renk alternatiflerinden faydalanabilirsiniz. Geniş bir alanı bölmek adına pano benzeri dekoratif uygulamaları değerlendirebilir, daha aydınlık bir ortam elde etmek adına duvarlarda tercih edebilirsiniz. Hatta masa ve sehpa gibi mobilyaları süslemek için bile cam mozaiklerden faydalanabilirsiniz.

Cam Mozaik Döşemenin Artıları Nelerdir?

Su geçirmezlik, cam mozaiklerin tercih edilmesinin temel nedeni. Sıcaklık değişimlerine ve çeşitli mikroorganizmaların dirençli olmaları, mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Güneş ve yapay ışık karşısında renklerinin solmaması ve yüksek mukavemetli oluşu, sunduğu diğer artılar arasında yer alıyor. Yapımı sırasında az enerji harcanması ve atık camlar kullanılarak üretilebilmeleri, çevre dostu ürün arayanlar için ideal bir alternatif olmasını sağlıyor. Geniş renk ve form alternatiflerinin yanı sıra farklı doku ve materyallerle bir arada kullanılabilmesi, uygulandığı alana ferahlık ve genişlik etkisi vermesi ve kolay temizlenebilmesi, avantajları arasında bulunuyor. Cam mozaik fiyatları, alternatiflerine kıyasla görece bir miktar pahalı. Fakat uzun kullanım ömrü, zamansız bir görünüm ve sunduğu diğer faydalar için cam mozaik kaplama uygulaması tercih edebilirsiniz. Canlı renkleri ve parlaklığının keyfini çıkarabilirsiniz.

Çok koyu renklerdeki ürünler haricinde, ürün çeşitleri ışığı benzersiz bir şekilde yansıtıyor. Bu nedenle, ortamın daha aydınlık görünebilmesi için pencerelere ya da ışıklandırmaya yakın alanlarda kaplama olarak kullanılıyor. Kaydırmaz yüzeye sahip olması, ıslak ya da kuru fark etmeksizin zeminlerde tercih edilmesini sağlıyor. Yüzey dokusu sayesinde, ürün fotoğrafı ve ürün rengi arasında herhangi bir fark olmuyor. Çevrimiçi platformda beğendiğiniz bir cam mozaik modelini bu nedenle gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz. İstediğiniz renkte gelip gelmeyeceğinden endişelenmeden fotoğrafından beğenerek satın alabilirsiniz.

Cam Mozaik Nasıl Temizlenir?

Cam mozaik yüzeyi temizlemek için ihtiyaç duyacağınız tek şey nemli bir bez. Cam kaplama ürünü, küf ve leke tutmuyor. Küflenmeye karşı da oldukça dayanıklı. Bu nedenle de temizliği sırasında özel bir deterjan kullanmanız gerekmiyor. Üstelik tek bir silişte büyük oranda temizleniyor. Çok kirlendiği durumlarda, seyreltilmiş beyaz sirke kullanabilirsiniz. Sabun köpüğünün aralarında biriktiği ya da kirlendiği için parlaklığı azaldığında seyreltilmiş beyaz sirkeyle kolayca temizleyebilirsiniz. Aşındırıcı özelliğe sahip kimyasallar ve tel gibi sert ürünlerin yüzeyinde çizikler oluşturabileceğini lütfen unutmayın. Yumuşak formüllü temizleyiciler ve yumuşak dokulu temizlik ürünleri tercih ederek yüzeyinde çizik oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Cam Mozaik Nerede Satılır?

Geniş ürün portföyüne sahip Kepez Yapı Market, ayrıcalıklı fiyatlar ve benzersiz koşullarla cam mozaik modelleri satın almanızı sağlıyor. Cam mozaik Ankara satış yerlerinden biri olan Kepez Yapı Market, seçim sırasında uzman kadrosuyla yanınızda oluyor. Ankara ve civarında ikamet etmeseniz de Kepez Yapı Market’ten beğendiğiniz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. Cam mozaik fayans çeşitlerinden sanat eserini anımsatan tasarımlara kadar pek çok ürünü bulabilir, farklı doku, form ve malzemelerle eşleştirerek yaşam alanınıza özgün bir şıklık katabilirsiniz. Kepez Yapı Market’in ayrıcalıklı fiyatlarından ve kredi kartına taksit fırsatından yararlanmak için beğendiğiniz cam mozaik çeşitlerini sipariş edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR