1

Kültür Taşı

Doğal görünüme sahip dekor amaçlı tasarlanan taş kalıplara aktarılan temel malzemesi çimento olan karışım sonucu elde edilen ürüne kültür taşı denir. Birbirinden farklı kalıpların şeklini alarak meydana getirilen dekoratif amaçlı duvar kaplama ürünü renklendirme aşaması sonrasında estetik bir görünüm kazanır. 

Kültür Taşı Nedir?

Kültür taşının yapım aşamasında hassas bir eş işçiliği uygulaması yapılması gerekmektedir. İnce el işçiliği uygulananlarda doğal bir görünüm elde etmek için duvar kalıp çeşidi tercih edilir. Dekoratif duvar dekor eşyaları evini yenilemek isteyenlerin çokça tercih ettiği ve ilgi gösterdiği alternatifler arasındadır. Dekorasyonda bu tarz şık taşlar tercih etmek atmosferin havasını değiştirerek güzelleştirir. Bireyler evlerinde değişiklik yapmak istediklerinde duvarları şık hale getirmek için birbirinden zarif modeller arasından tarzlarına uygun olanı seçerek evlerine fark katıyorlar. Özellikle dar alana sahipseniz eğer açık renkli modelleri tercih ederek aydınlık ve geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvara uygulanan şık tasarıma sahip bu taşlar evinize gelecek konuklarımızın da ilgisini çekecek tarz tasarımlardır. Sıradan dekorasyon fikirlerinden ve duvar kâğıtlarından hoşlanmayanların seveceği ürünler olarak satışa sunulmaktadır. 

Kültür Taşı Özellikleri

Alıcıların çokça talep ettiği bu duvar kaplama ürününün özellikleri de merak konusu. Kültür taşı özellikleri arasında birçok madde yer alıyor. Evini yenilemeyi ve bu ürünü satın almayı düşünenler için ürünün özelliklerini bir araya getirdik. 

 • Kültür taşları bohem ve vintage görünüm severlerin ilgi gösterdiği ürünler arasındadır. Doğal taş görünümü sayesinde eskitilmiş hissiyatı vermektedir. 
 • Görsel olarak hoş görünmesinin yanında dokusu itibariyle de doğal bir his vermektedir. Farklı duvar kaplama ürünlerine göre fazlasıyla gerçekçi ve doğal bir görünüme sahiptir. 
 • Isı yalıtımı için gerekli olan izolasyon işlemine ekstra para harcamadan hem evinizin dekorunu değiştirebilir hem de izolasyon işlemi yaptırmış olabilirsiniz.
 • Duvarların sık sık kirlenmesinden ve boyanma ihtiyacı derdinden kurtarıcı özelliğe sahiptir.
 • Zemin sıvası tamamlanan tüm yüzeylere uygulanabilmektedir. Uygulaması oldukça kolay ve pratiktir. Uygulama için herhangi bir tecrübeye sahip değilseniz sıva bilen bir uzmandan destek almanız gerekebilir.
 • Suya ve neme dayanıklı olmasından dolayı bu durumlara karşı herhangi bir sorun teşkil etmez.
 • Kolayca montaj ve demontaj yapılabilir özelliklere sahiptir. Ayrıca duvara ekstradan bir sorun yaratmaz. Dilediğiniz zaman kaplama ürününü değiştirebilir veya düz duvarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Tasarım konusunda istediğiniz dekoratif dokunuşlar yapabilirsiniz. Gömme bir televizyon ünitesi ya da kitaplarınız için şık bir kitaplık olarak kullanabilirsiniz.
 • Taşlardan oluşan bir duvar yapabilir ya da odayı ikiye ayıran bir bölme oluşturabilirsiniz. 
 • Şömine tarzı dekoratif amaçlar için de çokça tercih edilen duvar kaplama malzemelerinden biridir. Dayanıklı ve kaliteli yapısı sayesinde herhangi bir sorun yaratmayacaktır.
 • Görünmesini istemediğiniz duvar hasarlarını veya bozukluklarını bu taşlar sayesinde kolayca uygun fiyata kapatabilirsiniz.

Birbirinden Şık ve Tarz Kültür Taşı Modelleri

Kullanıcıların tercih ve zevklerine uygun olabilecek birçok tasarım mevcuttur. Açık ve koyu renk arasında geniş aralığa sahip seçenekler arasında büyüklü küçüklü birçok desen mevcuttur. Evinizin büyüklüğüne ve mobilyalarına uygun duvar kaplama ürünleri tercih ederek kolayca uygulama sağlayabilirsiniz. Kültür taşı modelleri arasında birbirinden farklı fiyatta ürün bulmak mümkün. Uygun fiyatlı duvar kaplama modelleri arasında yer alan ürünlerden biri Pangolin markasının tasarladığı Evo Bianco Beyaz ürünüdür. 1.5 - 2.5 santimetre kalınlığa sahip kaplama ürünü yaklaşık olarak 1 metre kare alana yetecek şekilde paketlenmektedir. Ürünün avantajlarından biri hafif olması ve doğal taşlar kadar pahalı değildir. Kolay uygulanabilir özelliğe sahiptir. Uzun süre kullanıma uygundur ve ekstra bakım yapmanız gerekmemektedir. Seneler geçmesine rağmen renkte herhangi bir solma ya da bozulma meydana gelmez. Kullanım alanları arasında: bahçe duvarları, televizyon ünitesi arkası, iç mekan dekorasyonları, banyo, şömine, dış cephe gibi birçok alan yer alıyor. İçerisinde yer alan kum, çimento, ponza harcı gibi malzemeler ısı yalıtımı konusunda maksimum performans sağlamaktadır. 

Tamamen doğal bir görünüm elde etmek isteyenler ve büyüklü küçüklü karışık bir görünümden hoşlananlar için Pangolin Atacama Ceniza Gri ürünü uygundur. Eski ve tamamen doğal kare, dikdörtgen farklı büyüklüklerdeki taşlardan oluşan bir tasarımdır. Beton ve taş tarzı görünümden hoşlananların minimal tarz mobilyalara sahip evdeki bireylerin tercih edebileceği bir ürün olduğu söylenebilir. 

Modern ve minimalden ziyade şık ve gösterişli mobilyalara sahip evler için uygun ürünlerden biri Pangolin Baja California Caliente Koyu Gri modelidir. Kendinden simli görünümü sayesinde odalarınızda uygulama yapılan köşelerde ayrı bir şıklık yaratılmış olur. Sıradanlıktan uzak ve gösterişli bir görünüm severlere önerilenler arasındadır. Aynı şekilde şık severler için uygun olabilecek bir diğer tasarım Pangolin Baja California Frio Antrasit modelidir. Koyu renge sahip bu ürün evin havasını tamamen değiştirebileceğiniz uygun fiyatlı alternatifler arasında yer alır. Geniş model çeşitliliği sayesinde siz de ürünleri inceledikten sonra tarzınıza göre olanları sepete ekleyerek sipariş verebilirsiniz. 

Renkli modellerden hoşlananların satın aldığı modellerin başında gelen Pangolin Tramonto Renkli ürünü oldukça modern görünüme sahiptir. Mobilyalarınız sade renklerden oluşuyor ve odanın büyüklüğü müsait ise bu renkli modeli tercih edebilirsiniz. Renkli taşlar özellikle bahçe ve balkon gibi alanları eğlenceli hale getirerek sevdiklerinizle güzel zaman geçirebilmemiz sağlar. 

Uygun Fiyat Avantajları Kepez Yapı Market’te!

Kültür taşı fiyatları modele, markaya ve boyutlara göre farklılık gösterebilmektedir. Kaliteli bir o kadar da uygun fiyatlı ürün arayanlar https://www.kepezyapimarket.com.tr/dogaltas sayfasından güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Birbirinden farklı modele sahip web sitedeki ürünleri inceleyebilir ve kültür taşı fiyatları arasından bütçenize uygun olan ürünü adrese teslim sipariş oluşturabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR