1 2 >

Doğaltaş Duvar Kaplama

Dekoratif bir görünüm sağlamak için doğaltaş duvar kaplama çeşitleri önemli avantajlar sunuyor. Duvarlar için tercih edilen bu yapı ürünleri, taş duvar görünümü ile duvarların daha estetik ve şık görünmesini sağlıyor. Farklı malzemelerden üretilen ve sağlık açısından zararlı olmayan ürünler, zengin renk ve desen seçeneğine sahiptir. Yaşam alanlarının çok daha etkileyici ve şık görünmelerine katkı yapıyor. Dayanıklı ve doğal olmaları sayesinde de kullanıldıkları alanlarda uzun ömürlü kullanım imkânı veriyor. 

Doğaltaş Kaplama Çeşitleri Neler? 

Doğaltaş çeşitleri dekorasyon amacıyla farklı malzemelerden üretilmektedir. Bu yapı malzemeleri estetik beklentiler için olduğu kadar duvarların daha dayanıklı ve korunaklı olmalarını da sağlamaktadır. Doğal kaplama olarak da bilinen malzemeler görünüm ve işlevsellik açısından duvarlara avantajlı kaplama seçeneği sunar. Dışarıdan bakanlar duvarın tamamen söz konusu kaplamdan yapıldığını sanabilir. Bunun yanında kirlenmelere karşı da dayanıklı olan kaplama malzemeleri hijyen açısından da etkili çözümler sağlar.

Duvar Kaplaması Nedir?

Duvar kaplama iç ve dış cephenin farklı malzemelerden üretilen kaplama ürünleri ile kaplanması anlamı taşır. Yapıların duvarlarında boya ile yetinmek istemeyenler ya da daha estetik bir görünüm isteyenler tarafından tercih ediliyor. Günümüzde çok çeşitli duvar kaplama malzemeleri bulunmaktadır. Bunlar arasında ise doğaltaş kaplama seçenekleri sağlıklı, hijyenik ve uzun ömürlü oluşları nedeniyle öne çıkıyor. Uygulandığı alanda estetik görünüm de sağlayan doğaltaş kaplamalar ortam havasını değiştirmeye yardımcı oluyor.

Doğal Patlatma Taş Nedir?

Doğal patlama taş doğada ham hali ile bulunan taşların özel makineler ile kesilmesiyle yapılmaktadır. İç ve dış cephede kaplama malzemesi olarak kullanım için uygundur. Popüler oluşları sayesinde pek çok alanda kullanılmaktadır. Doğal oluşları sayesinde estetik ve sağlık açısından etkili çözümler sunmaktadır. Dayanıklı, antibakteriyel ve uzun ömürlü oluşları ile dekorasyon çalışmalarında yaygın olarak tercih edilmektedir. 

Madenden çıkarılmış olan taşlar, özel makinelerde sıkıştırılır ve kaplama malzeme olarak kullanılması için kırılır. Bu yüzden bu malzemeler patlatma taş olarak biliniyor. Ham maddeleri farklı taşlar olabildikleri gibi genelde mermer, limra ve travertendir. Renk ve ebat açısından farklılık taşıyan bu doğaltaş çeşitlerini iç ve dış cephe kaplamalarında kullanmak mümkün olmaktadır. Kullanım alanlarında geniş çeşitlilik sunmaları açısından dekorasyona bağlı olarak farklı alanlar için de tercih edilebilir.

Doğal Patlama Taş Avantajları Nelerdir?

İç ya da dış cephe kaplamalarında doğal patlatma taş tercih edilmesi geniş avantajlar sunar. Farklı renklerde ve desenlerde oldukları için genel ortam dekorasyonun sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlar. Bunun yanında nostaljik görünüm sağladıkları için de mimari tasarımlar için uygundur. Temizlikleri kolayca yapılan bu kaplamalar, kullanım açısından herhangi bir zorluk çıkarmaz ve ilk günkü görünümleri ile uzun yıllar kullanıma uygundur. Duvar kaplaması olarak banyo, salon, oturma odası, mutfak gibi alanlar için idealdirler. Sadece evler için değil ofis ya da benzeri işyerlerinde de daha etkileyici görünüm oluşması için uygun özellikler taşır.

Kültür Taşı Nedir?

Kültür taşı modelleri patlatma taş görünüme sahip olan, yine doğal taşlardan ve yardımcı malzemeler ile yapılan, hafif, dayanıklı ve işlevsel kaplama modelleridir. Estetik ve doğal bir görünüm isteyenler tarafından tercih ediliyor. Kültür taşları, patlatma taşlarına birebir benzemek için detaylı görünümlere sahiptir. Ana maddesi çimento, pomza ve kumdan oluşmaktadır. Bazı modellerde doğaltaş da eklenmektedir. Patlatma taş kaplamalara göre çok daha hafiftir ve fiyat olarak da daha uygundur. Bu kaplamaların yapısı kolay uygulanabilir olmaları sayesinde avantajlar yaratır. 

Üretim aşamasında şekil alması için önce kalıplara aktarılmaktadır. Daha sonra da doğal görünüm alınması için üretim esnasında doğal renk pigmentleri ile birlikte özenli şekilde boyanır. Kültür taşlarının, patlatma taşlardan en büyük farkı renklerinin boya ile sağlanmasıdır. Ancak kullanılan boya su bazlı pigment boya olduğu için sağlık ve hijyen açısından risk oluşturmaz. Kullanıma ya da aşınmalara bağlı olarak solma görülmez, her zaman doğal görünümünü korur. 

Kültür Taşı Avantajları Nelerdir? 

Doğaltaş kaplama modelleri arasında kültür taş kaplamalar daha hafif yapıları ile öne çıkıyor. Bu sayede duvarlara yük getirmiyor. Alçıpan ile yapılan duvarlarda da kolayca kullanım için uygundur. Renkleri kalıcı olduğu için silme ve temizleme gibi durumlarda renkleri çıkmaz. Ayrıca ısı yalıtım özelliği de taşıdıklarından kullanıldığı alanın ısınmasına yardımcı olur. Su ve nemden etkilenmeyen yapıdadır. Kültür taşları ayrıca kolay şekil alırlar, kesme işlemlerine uygundur. Bu yüzden uygulama sırasında duvar özelliğine göre çok rahat şekilde uygulanır. Sağlam yapısı yüzünden parça dökülmesi gibi fileden kaynaklı durumlar oluşmamaktadır. Üzerinde yer alan desen ve renkler kalıpta yapılan işlemler yüzünden çizilme ve darbelere karşı da dayanıklıdır. Bahçe gibi alanlar başta olmak üzere dış cephe uygulamaları için de tercih edilebilir. Bağ evleri, villa ve benzeri gibi alanların dış cepheleri için çok kolay şekilde estetik görünümler sağlar. 

Doğaltaş Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Doğaltaş kaplamaların uygulaması oldukça kolaydır. Tercih edilecek model farkı olmaksızın yapı işlemleri için üretilen yapıştırıcılar ile hemen kullanıma hazır hale gelir. Bunun için öncelikle işlem yapılacak duvar temizlenir ve tercihen boyasız olması amaçlanır. Daha sonra yapı yapıştırıcısı duvara uygulanır ve duvarın bir köşesinden başlayarak uygun ölçümler ile kaplamalar duvara yapıştırılır. Çok kısa süre içerisinde duvara yapışacak olan kaplamalar daha sonra yerinden oynamayacaktır. 

Kolay kullanımları, bakımları ve estetik kullanımları ile taş duvar yapmak isteyenlere özel çözümler sunan doğal taş kaplamalar fiyatlarıyla da memnuniyet sağlıyor. Ebat ve desen seçeneklerine göre fiyatları değişmesine karşılık doğaltaş kaplama fiyatları en uygun tutarlarda kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede yaşam alanlarının iç ve dış cepheleri çok özel görünümlere kolayca kavuşabiliyor. Hemen ürünleri inceleyerek etkili ve şık görünümleri sağlayabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR