609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
2.699,99 ₺ KDV Dahil
2.999,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

İzolasyon Malzemeleri

İzolasyon Malzemeleri Nedir?

İzolasyon malzemeleri konforlu alanlarda yaşamak isteyen insanların önceliğidir. Yaşam alanlarınızda izolasyon malzemeleri kullanarak konforunuzu arttırabilirsiniz. Hayatın ve teknolojinin ilerlemesi ile beraber rahat bir yaşam alanı yaratmak oldukça kolaydır. Enerji tasarrufu sağlayarak doğayı ve canlıları korumak izolasyon ile doğru orantılıdır. Yalıtım, binaların iç ve dış alanlarında ses, nem, su sıcak ve soğuk havalara karşı yapılan işlemdir. Dış cephe ısı yalıtım malzemeleri kullanarak binaların kalitesini artırabilirsiniz. 

Yaşam alanlarında bireyler için konforlu alanlar yaratılır. Tüm bunlar yapılırken izolasyon malzemeleri tercih edilmektedir. İzolasyon malzemeleri, olumsuz durumları ortadan kaldırarak evinizin sıcak ve samimi bir ortam oluşmasını sağlar. Çalışma odalarında gereken sessiz ve ferah alanlar izolasyon malzemeleri sayesinde yaratılır. 

Binaları kötü koşullardan etkilenmemesi yapılan yalıtma işlemi ile alakalıdır. Yalıtma sırasında kullanılan izolasyon malzemeleri sayesinde kolay çözümler tercih ederek izolasyon yapabilirsiniz. Talebe uygun ve doğru izolasyon malzemeleri seçimi ile yapılan yalıtım işlemleri, gürültüsüz ve modern bir yaşam sağlar. İzolasyon malzemeleri binadan dışarıya veya dışarıdan binaya enerji iletimini keser. 

Ev içi ısı yalıtım malzemelerinin tercih edilmediği duvarların iç bölümlerinde difüzyon oluşur. Duvar yüzeyinde terleme ile siyah lekeler ve küfler oluşur. Duvarda deformeler oluşması ve boyanın eskimesi duvarın kullanım ömrünü kısaltır. Bu da yüksek ücretler ödenmesi gereken tadilatlara neden olur. Yaz mevsiminde ortamı soğutmaya yarayan cihazlar izolasyon malzemeleri kullanılmayan yerlerde daha fazla enerji harcayarak çalışmasına neden olur. Yüksek ayarda çalıştırılan soğutma cihazları sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi enerji tüketiminde artış yaşanır. 

İzolasyon malzemeleri paradan tasarruf etmenizi, homojen ısı dağılımına ve gürültüyü soğurarak dışarıdaki sesten etkilenmemenize yardımcı olur. İzolasyon bir kez uygulandığı ve kısa aralıklarla yenilenmeye ihtiyaç duymadığı için ekstra ücret gerektirmez. İzocam İzopan Radyatör Arkası ürünü ısı ve ses yalıtımı imkanı tanıyan ürünlerden biridir. Bir tarafı alüminyum/metalize ile kaplanmıştır. Bu sayede duvarın soğuğunu izole ederek ısının içeri yayılmasını sağlar.

Yalıtım gereksinimleri düşünülerek yapılan işlemler ile fayda sağlanır. Yapılarda tercih edilen izolasyon malzemeleri bazı standartlara sahiptir. Bu standartlar malzeme türlerine göre değişiklik gösterir. İzolasyon malzemeleri çeşitlerine Kepez Yapı Market’in online alışveriş sitesinden rahatlıkla ve güvenle erişim sağlayabilirsiniz. İzolasyon gereksinimlere ve uygulanılan alanlara göre malzeme çeşitleri vardır. Evlerde ve tesisatta tercih edilen ev içi ısı yalıtım malzemeleri ile yapının ömrünü uzatmak ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmak günümüzde oldukça kolaydır. 

İzolasyon Malzeme Seçimleri

İzolasyonda gereksinimlere ve uygulanacak alana göre malzeme seçimi yapılır. Duvar kaplama, boya, köpük, şilte, sprey veya muşamba olarak hazırlanan izolasyon ürünleri belli ihtiyaçlar içindir. Bina ve tesisatta tercih edilen izolasyon ürünleri ile binanın ömrünü uzatmak ve sağlıklı bir alan yaratmak mümkündür. Enerji tasarruf özellikli ısı yalıtım sistemleri çevre dostudur. Yakıt ve soğutma tasarrufu ile cebinize dost bir yatırımı ısı izolasyonu ile sağlayabilirsiniz. Yapışkanlı izolasyon şerit bantları ile pencere ve kapıdan sızan soğuk hava engellenir. Xps 60X120 Cm Isı Yalıtım Levhası 1 Cm - 5 Adet ürünü ile ısıdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Homojen hücre yapısına sahiptir. I:sı yalıtımı sağlamak amacıyla üretilen bir üründür. Isı kaybı sorununa çözüm ürün arayışında olanlar detaylı bilgi için ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz. 

Rüzgar bantları kapının altından içeriye gelen rüzgarı engeller. Sünger ya da kauçuk materyalden üretilen ürünler odadaki ısıyı korur. Yapılarda kullanılan su yalıtım malzemeleri nem ve suyun hasar vermesinin önüne geçer. Borulara üretilen folyo kaplı ürünler tesisat borularını korurken, kendinden yapışkan özellikli su yalıtım malzemeleri arasında yer alan bantlar borularda meydana gelen hasarı düzeltir. Su izolasyonu bina temelinde oluşan suyun oluşturacağı korozyona karşı korur. Korozyon binaların dayanıklılık oranını azaltır ve yıkılma riskiyle karşı karşıya bırakır. Su izolasyonu malzemeleri arasında: su geçirmeyen bantlar, likit membran, elyaflı sutut, sıvı cam ve seracardi yer alır. Saydam spreyler ve plastik aparatlar tesisatta tercih edilirken, lavabo veya küvette tercih edilen izolasyon bant çeşitleri kepez.com’da sizlere sunulmuştur. Çatı izolasyon malzemeleri su yalıtımı sağlayarak rutubetin önüne geçer ve ısıyı muhafaza eder. Şilte, boya, köpük veya banttan oluşan çatı yalıtım malzeme fiyatları güvenilir satıcılarımız sayesinde kepez.com’da sizler için bir araya getirilmiştir. 

Çatı ve bodrum gibi rutubete müsait alanlarda su geçirmez yalıtım ziftleri ve membran astarlar kullanılır. Su izolasyon malzeme çeşitleri her gelir düzeyine uygun fiyatlarla kepez.com’da mevcuttur. Tesisat yalıtımı ev ya da çalışma alanlarında olası su taşkınlarına ve sızıntılarından meydana gelebilecek hasarları en aza indirger. Boruların paslanmamasını ve ısının korunmasını sağlar. Deformasyona uğramış borular yapışkanlı izolasyon malzemesi ile onarılır. Kalekim 3024 İzolatex Tam Esnek Su Yalıtımı 20 Kg ve 10 Litre ürünü ile suya karşı maksimum koruma sağlayabilirsiniz. Havuz, su deposu gibi daimi ıslak bölgelerde kullanıma uygundur. Ayrıca banyo, duş, tuvalet gibi ıslak hacimli mekanlarda da başarılı performans sağlar. Seramik kaplama işlemi veya şap öncesi ideal su yalıtım malzemesidir. İçme suyu depolarında kullanılabilir özelliğe sahiptir. Yüksek tutunma gücündedir ve ekstra esnekliği mevcuttur.

Alışverişin Kolay Hali Kepez’de!

Su yalıtım malzemeleri, ev içi ısı yalıtım malzemeleri ve daha fazlasına Kepez Yapı Market e-ticaret kanalı faydalarından yararlanarak ulaşabilirsiniz. İnternet alışverişinin kolaylıklarından yararlanarak kaliteli ürünleri hızlıca sipariş edebilirsiniz. Birbirinden farklı izolasyon malzemelerini birçok seçenekle ve güvenilir ödeme seçenekleri sayesinde siz de Kepez Yapı Market’ten siparişlerinizi sorunsuz bir şekilde teslim alabilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı teslimat sayesinde ürünler bir tık uzağınızda. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR