1 2 3 ... 13 >

Tesisat, Tamir ve Bağlantı Malzemeleri

Konuttaki tesisat teçhizatının bakımını ve onarımını profesyonel bir biçimde yapabilmenizi sağlayan tesisat malzemeleri, tüm çeşitleri ile Kepez Yapı Market’te sizlerle buluşuyor. Evinin ustası olanlar için ideal olan bu ürünler, değişik alt kategoriler ile sizlere sunuluyor. Kepez Yapı Market vana, sifon, hortum, boru, uzatmalar ve daha bir hayli ürüne ihtiyacınız olduğunuzda imdadınıza yetişiyor. Eğer siz de evinizi daha rahat ve konforlu bir alana çevirmek istiyorsanız, Kepez Yapı Market aracılığı ile dilediğiniz tüm tesisat malzemeleri rahatlıkla karşınıza çıkacaktır.  Tesisat ve tamir malzemeleri ile evinizde dilediğiniz her türlü değişikliği yapabilirsiniz.

Sıhhi Tesisat Malzemeleri

Günlük yaşamınızda ciddi bir rol oynayan sıhhi tesisat malzemeleri, işlevsel özellikleriyle yaşamınızı basitleştiriyor. Lavabo süzgeçleri, değişik materyallerden üretilebilmeleriyle birlikte giderinizi tıkayabilecek yabancı maddeleri de yakalamaya yarıyor. Evye süzgeci metal krom yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Geniş ağızlı metal evye süzgeci sayesinde lavabolarınızın iç tesisat boruları, su aktarımını her zaman iyi bir biçimde gerçekleştirir.

Tesisat ekipmanlarında sıklıkla kullanılan demir tesisat borusu ve diğer ürünler, sağlam yapısıyla ön plana çıkıyor. Darbelere karşı dayanıklılığı ve göz dolduran su akışı ile kullanıcıların alkışını kazanıyor. Demir su borusu değişik ebatlarıyla ihtiyacınıza uygun bir kullanım sunuyor. Vana çeşitleri de küresel ve filtreli modelleri ile tesisatlarınızın bitiricisi oluyor. Demir vanalar, su sızıntılarını ve bunlara eş olumsuz durumları da yok ederek daha uzun ömürlü bir şekilde kullanılabiliyor.

Evye sifonları, suyun daha hızlı akmasını sağlayacak bir yapıyı sizlere sunuyor. Mutfak ve banyolarda çeşme malzemeleri olarak çokça tercih ediliyor. Süzgeç, vida, çengel ve öteki parçaların toplanmasıyla oluşan sifonlar; plastik, krom, pirinç, paslanmaz çelik materyallerden üretilebiliyor.

Tesisat malzemeleri bina içindeki sıcak ve soğuk su tesisatını kusursuz şekilde sağlamak için kullanılıyor. Donanımın kurulması genellikle bu konuda profesyonel olan kişiler tarafından gerçekleştirilse de sistemdeki ufak tefek aksaklıklar doğru ekipman ve parça kullanımıyla son kullanıcı tarafından da çözülebiliyor. Bu noktada hem tesisatçının hem de tamiri yapacak kullanıcının doğru malzemeyi ve ekipmanı seçmesinin önemi büyük oluyor. Tesisat malzemeleri dendiğinde akla ilk olarak; demir malzemeler, kaplin malzemeler, galvaniz fitting, vana, kelepçe, flex bağlantı hortumları, rakor, redüksiyon ya da flatör gibi ürünler geliyor. Malzemelerin teknik özelliklerini ve kullanıldıkları yerleri öğrendikten sonra tesisat malzemeleri arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünleri kolaylıkla seçebilirsiniz.

Demir ve Kaplin Tesisat Malzemeleri

Demir tesisat malzemeleri içerisinde boru uzatmaları, T borular ve deve boynu gibi ürünler yer alıyor. Demir boru uzatmalarının boylarının kullanılacak alana göre uygun olması gerekiyor. Bu ürünler genellikle boruları uzatmak için tercih ediliyor. Aynı biçimde boruların birleştirme noktalarında da kesinlikle demir boru birleştirmeleri kullanmak gerekiyor.

Kaplin tesisat malzemeleri arasında ise tapalar, dirsek, adaptör, ve manşon gibi malzemeler bulunuyor. Ağırlıklı olarak poelsan kaplin olarak da öğrenilen bu cins tesisat malzemeleri bahçe sulama işleri için tercih ediliyor. Kaplin borularını birleştirmek için de yeniden kaplin olan erkek veya dişi adaptörler kullanılıyor.

Kaplin manşon ise değişik çaplardaki boruların uygun biçimde birleştirilmesi için gerekli bir parçadır. Tesisat çalışmalarınız sırasında iki boru arasında üçüncü bir çıkış almak için ise kaplin T tesisat malzemelerini kullanmak gerekiyor. 90 derecelik açılı dönüşlerde ise boruları birleştirmek için kaplin dirsek ürünlerini tercih edebilirsiniz. Sondaki borunun ucuna takmak ve su çıkışını engellemek için kaplin kör tapa ismi verilen tesisat malzemeler kullanılıyor.

Vana Çeşitleri

Küresel vana, şiber vana, çekvalf, filtreli pislik yakalayıcı ve stop vana olmak üzere pek çok çeşidi bulunan vanalar, değişik özellikleriyle ayrı gereksinimleri karşılamaktadır. Örnek olarak küresel vanalar, sulamacılıkta ve ana tazyiki yüksek olan su tesisatlarında kullanılıyor. Bina girişlerindeki ana hattın, tüm bina tesisat hattına bağlanması için ise stop vana tercih ediliyor.

Şiber vanalar genellikle girişlerde kullanılan tesisat malzemeleri arasında yer alıyor. Firma emniyeti oldukça yüksek olan ve bazı durumlarda karmaşık armatürler yerine de kullanılan çekvalf, akışkan ya da gaz sıvılarının tek taraflı geçişine izin veriyor. Bu tesisat malzemesi bazı yerlerde çek vana ya da tek istikametli valf ismiyle de anılıyor.

Boru hatlarında bulunan yabancı maddeleri filtrelemek için kullanılan pislik yakalayıcılar ise çok geniş bir kullanım alanına sahip. Pislik yakalayıcıları özellikle, sistemde bulunan pompa, hakimiyet vanası ve su sayacı gibi pek çok teçhizatın hem sıhhatli hem de uzun ömürlü çalışabilmesi için kullanabilirsiniz. Hatta sökmeden, kolay bir biçimde arınabilir ve bakımını yapabilirsiniz.

Yardımcı Tesisat Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Plastik boruların birleştirilmesi için kullanılan kelepçelerin, ayarlı, somunlu, tel ya da trifon biçiminde değişik çeşitleri bulunuyor. Bu ürünler genellikle bir başka malzemeyi bir yere değişmezlemek için kullanılıyor.

En fazla kullanılan tesisat malzemeleri arasında ise galvaniz fittingsler yer alıyor. Bu ürünün de galvaniz dirsek, galvaniz âmâ tapa, nipel redüksiyon, galvaniz te, konik rekor, nipel te, kuyruklu dirsek ve manşon redüksiyon olmak üzere değişik özelliklere sahip alternatifleri bulunuyor. Bu malzemeler bina içindeki sıcak su ve soğuk su tesisatında kullanılmakla birlikte bina dışı gereksinimler için de tercih ediliyor.

Bunların yanı sıra iki boruyu birbirine ilave ederek birleştirmek için iletişim parçası olarak rakor kullanabilirsiniz. Değişik çaplardaki boruları bağlamak için ise redüksiyon ismi verilen ürünü seçebilirsiniz. Flatörler ise rezervuar içindeki su kullanımından sonra dolumu ayarlayabilmek için kullanılıyor. Bu malzemeler ile suyun hazneden taşması önlenebiliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR