1 2 3 >

Sıhhi Tesisat Malzemeleri


Sıhhi tesisat malzemeleri binaların içindeki sıcak ve soğuk su donanımını kusursuz şekilde kullanmak için yardımcı oluyor. Farklı çeşitlerden oluşan ürünler tesisat kurulumunun yapılmasını sağlıyor. Bunun yanında sistemin verimli ve sorunsuz çalışması için de tesisat malzemeleri tercih ediliyor. Tesisatın ana yapısının kurulmasından uzatma veya kısaltma gibi işlemlere kadar malzemeler büyük kolaylık sunuyor.

Sorunsuz Bağlantılar Kurulmasını Sağlayan Sıhhi Tesisat Malzemeleri 


Yaşam alanlarının su akışının sağlanması, uzatma, tahliye, ısıtma gibi işlemleri için sıhhi tesisat malzemeleri işlevsel özellikleriyle öne çıkıyor. Farklı alanlarda kullanılmak için tasarlanmış olan malzemeler ile birlikte tesisat kurulumlarını sorunsuz yapabilirsiniz. Lavabo süzgeçleri değişik malzemelerden üretilerek giderin tıkanmasına yol açacak maddeleri tutmak için kullanılıyor. Bu sayede lavabolarda sağlıklı ve sorunsuz şekilde kullanım mümkün oluyor. Lavabo kurulumunun sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağlayan evye süzgeci de dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım için yardımcı oluyor. 


Tesisatın işlevsellik kazanması için gerekli olan iç tesisat boruları ise istenilen her zaman su aktarımını sorunsuz şekilde yerine getiriyor. Lavabo sifonları ise süzgeç ile uyumlu şekilde çalışarak kullanıma bağlı olarak görülebilecek tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırmak adına büyük yarar gösteriyor. Giderlere konulan ürünler aynı zamanda kötü kokunun oluşmasını da engelliyor. Güvenli ve sağlıklı kullanım sayesinde yaşam alanlarında sorunsuz su akışı sağlanıyor. 

Farklı İşlevsel Özellikler Sunan Sıhhi Tesisat Malzemeleri 


Sıhhi tesisat malzemeleri pratik ve işlevsel yapıları ile su akışı veya tahliyesi için önemli yararlar gösteriyor. Demir, kaplin, galvaniz, vana, kelepçeler, bağlantı hortumları, flatör gibi ürünler malzemeler arasında sık tercih edilen parçalar oluyor. Malzeme seçimi yaparken özellikleri göz önünde tutulmalı ve kullanacağınız alana göre seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. 


Su tesisat tamir malzemeleri genel olarak hattın onarımı veya yenilenmesi için tercih ediliyor. Hatta oluşan sorun, tıkanıklık veya verimli su akışının sağlanmadığı durumlarda tamir malzemelerini kullanarak sorunsuz şekilde tesisatı kullanmak olanaklı hale geliyor. Demir tesisat malzemelerinin içinde boru uzatma, te borular, deve boynu gibi malzemeler bulunuyor. Demir boru uzatmaları seçiminde kullanılacak olan alanın uygunluğuna göre ölçü ve inç seçimi yapılması gerekiyor. Temel olarak ürünler boruları uzatmak için tercih edilmektedir. Aynı zamanda boruların birleştirme noktaları kapsamında da demir boru birleştirmeleri kullanılıyor.


Kaplin yapıda olan tesisat malzemeleri ise kör tapa, adaptör, manşon gibi ürünler oluşturuyor. Genel olarak poelsan kaplin olarak da adlandırılan bu malzemeler özellikle açık alanlardaki tesisat işlemleri için kullanılıyor. Kaplin boruların bağlantılarının sağlanması adına yine kaplinden yapılmış olan adaptörler kullanılıyor. Kaplin manşonlar ise farklı çaplarda olan boruların uygun olacak şekilde birleşmesini sağlıyor. Tesisat çalışmaları esnasında iki borunun arasına üçüncü veya fazladan çıkış almak gerekiyorsa kaplin te malzemeleri kullanılması önem taşıyor. 90 derecede olan açılı dönüş olanağı ile boruları birleştirmek için dirsek ürünler tercih ediliyor. Son kısımda yer alan borunun uç kısmını kapatmak ve su çıkışını engellemek için de tapa çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Temiz su tesisatı malzemeleri her zaman sağlıklı ve hijyenik su akışı almanızı mümkün kılıyor.


Sıhhi tesisat malzemeleri arasında flex hortumlar da önemli yer tutuyor. Buhar ve hava gibi gaz halinde olan sıvılar ile beraber kimyasal, yağ ve benzeri sıvıların aktarılması için kullanılıyor. Özellikle banyo ve ısıtma sistemleri için önemli bir yere sahiptir. Yaşam alanlarında kombilerden sayaçlara kadar çok farklı alanlarda kullanılan flex hortumlar geniş kullanım çeşitliliğine sahiptir. Kombi, ocak, armatür, sayaç, musluk, gaz tesisatı gibi çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Güvenli yapıları ile dikkat isteyen tesisat kurumlarının yapılmasını sağlar. Su tesisatı, kazan ve güneş enerji sistemlerinde kullanımı uygundur. Akışkan taşıma ve iletme görevini sorunsuz yerine getirir. Aynı zamanda depo ve tank bağlantıları gibi işlemlerde de kullanıma uygundur. 


Sıcaklık ve basınca karşı dayanıklı olmaları sebebiyle flex hortumlar ile birlikte önemli avantajlar elde edebilirsiniz. İdeal esneklik, basınç ve titreşim direnci sunan hortumlar esnekliği ile montaj kolaylığı da sunar. Korozif ortamlar için de uzun ömürlü deneyim sunarak olası sorunlara karşı direnç gösterir. İstenilen ölçülerde kesilmesi sayesinde de klozet hortumu gibi özel alanlar için ideal ölçülere kolaylıkla getirilir.  Flex Hortum ½ - ¾ 60 CM gibi farklı çap ve uzunluklarda bulunduğu için seçim yaparken uzunluğu göz önünde tutmanız gerekir.

Kepez Yapı Market Tesisat Kurulumlarınızı Kolaylaştırıyor


Sıhhi tesisat malzemeleri uygun fiyatlar ve dayanıklı yapıları ile ihtiyacınızı doğru şekilde karşılıyor. Tesisat malzemeleri fiyatları tercih edilecek ürüne göre değişkenlik gösterse de her zaman uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Yaşam alanlarındaki pek çok nokta için kullanım kolaylığı sunan malzemeler günlük yaşamın da kolay hale gelmesini sağlıyor. Taharet Borusu 20 cm gibi ürünler tuvalette temiz su çıkışının sorunsuz şekilde yapılmasını sağlıyor. Troblenler ise banyo su tesisatının vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. 


Tesisat için gerekli olan malzemeler bir süre sonra arıza yapabileceği için su tesisat tamir malzemeleri sayesinde kolay şekilde onarım işlerinizi de yapabilirsiniz. Kolay montaj olanağı sunmaları ile malzemeler tesisatın akışkanlığı için sorun olmasının önüne geçiyor. Böylece her zaman tesisattan istenen akıcılık mümkün hale geliyor.


Tesisat malzemeleri satın al seçeneği öncesinde tercih edeceğiniz ürünün kullanım alanını göz önünde tutmanız gerekir. Her malzemenin uygun şekilde kullanım alanı bulunur. Bu yüzden tesisatınızı sorunsuz hale getirmek veya kurulumunu yapmak için nitelik, ölçü, çap ve uzunluk gibi değerleri göz önünde tutabilirsiniz. Geniş ürün çeşitliliğinde sunulan ürünler arasında tesisat işlerinizi kolayca tamamlamanızı sağlayacak parçaları çok kolay ve uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR