Quartz Isıtıcı Nedir? Modelleri Nelerdir?

Quartz ısıtıcı, kış aylarında soğuk havalarla mücadelede kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Doğrudan ısıtma özelliği ve pratik kullanımıyla özellikle kapalı alanlarda soğuktan korunmada oldukça etkilidir. Bu ısıtıcı modelini alırken öncelikle kullanım amacınızı ve koyacağınız yeri iyi belirlemelisiniz. Bu gibi detaylar bilinmediği sürece, ısıtıcınızı aldıktan sonra bazı kafa karışıklıkları yaşanabilmektedir. Kafa karışıklıklarını engellemek için Kepez Yapı Market olarak bu yazımızda quartz ısıtıcı konusunu tüm detaylarıyla ele alacağız.

Quartz Isıtıcı Nedir?

Quartz ısıtıcılar, kış aylarında soğuktan korunmak için kullanılan ısıtıcı modellerinden birisidir. Bu ısıtıcılar, içinde yer alan rezistans tellerinin ısınmasıyla birlikte, bulunduğu ortamı ısıtmaya başlar. Genellikle, fazla büyük olmayan küçük alanlarda daha etkili bir ısıtma yöntemidir. Küçük iş yerleri veya evlerinizin küçük odaları quartz ısıtıcıların kullanımı için uygun olmaktadır. Bunun yanında, bu ısıtıcıların önemli özelliklerinden birisi de ısıtma işlemi için yalnızca elektrik enerjisinin yeterli olmasıdır. Diğer bir önemli özelliği ise, ışıma yöntemi ile ortamı doğrudan ısıtmasıdır. Quartz ısıtıcıların bu özelliği, soğuk geçen kış aylarında önem taşımaktadır. Bu ısıtıcı modelinin ortamı ısıtmasını sağlayan ve içindeki kapsüllerde yer alan rezitans telleri, bu ısıtıcı modeline özel üretilmektedir. Bu rezistans tellerinin sağlamlığı, kullanacağınız ısıtıcı modelinin güvenilir ve verimli çalışması adına önem taşımaktadır.

Quartz ısıtıcı modelleri kullanmak isteyen kişilerin kafasını karıştıran önemli konulardan biri de bu ısıtıcıların sağlığa zararlı olup olmadığıdır. Bu ısıtıcı modeli, havayı kullanmadan ve kurutmadan ortamı ısıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu özellikleriyle, kullanılan ortamda yaşayan kişilerde, herhangi bir baş ağrısı ve bunun gibi bir sağlık sorununa yol açmamaktadır. Bu nedenle, quartz ısıtıcılar kış aylarında en çok tercih edilen ısıtıcı modellerinin başında gelmektedir. 1200 derece sıcaklığa ulaşabilen ve bunun yanında ışıma yöntemiyle ortamı hızlıca ısıtan bu ısıtıcı modellerini kullanarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Dar ve küçük alanlar için uygun olan bu model, içinde yer alan rezistans telleriyle güvenli bir şekilde çalışmaktadır.

Quartz ısıtıcılar, 2000 ile 3000 watt arası güç kullanımına çıkabilmektedir. Bazı ısıtıcı modellerinde yer alan, güç kullanımı ayarlama özelliğiyle daha düşük derecede kullanılabilir. Bu ısıtıcı modeli, esas olarak daha dar alanları ısıtmak için kullanılır. Bunun yanında, içinde bulundurduğu tüp sayısına göre daha geniş alanları da ısıtabilmektedir. Quartz ısıtıcıların içinde bulunan cam tüplerde ortamı ısıtmaya yarayan rezistans telleri bulunur. Bu tüpleri arttırdığımızda rezidans sayısı da artmış olur ve ısıtıcılar daha geniş bir ortamı ısıtabiliyor hale gelir.

Quartz Isıtıcı Fiyatları

Quartz ısıtıcıların birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bunun gibi model çeşitliliği olan ürünlerin, fiyatları da birbirinden farklılık göstermektedir. Quartz ısıtıcı fiyatları, ürün türü ve markasına göre değişmektedir. Bunun yanında, quartz ısıtıcı fiyatları rezidans modeli ve rezidans sayısına göre de değişmektedir.

Özellikle, marka ve ısıtıcı modelinin özelliklerine göre fiyat değişiklikleri yaygındır. Hepimizin bildiği ve güvendiği markalar daha pahalı fiyatlarla ısıtıcılarını sunmaktadır. Bu ısıtıcıların kalitesi de fiyat politikalarında etkili olmaktadır. Büyük markalar ısıtıcılarında daha kaliteli rezitans modeli kullanarak, ısıtıcıların verimliliğini artırırlar. Özelliklerine göre ise, sıcaklık göstergesi, açma kapama anahtarı ve devrilme emniyeti gibi önemli özelliklere sahip ısıtıcılar daha pahalı fiyata satılmaktadır. Kullanılan rezistans modelinin kalitesi, ikili veya tekli rezistans kullanımı gibi konularda ısıtıcıların fiyatlarını etkileyen unsurlardandır. Isıtıcı modellerinin tasarımı da fiyatlarını etkilemektedir. İnce ve hafif modeller, diğer modellere göre daha pahalı satılmaktadır.

Isıtıcı satın almadan önce kullanım amacınız ve kullanacağınız ortamı belirlemeniz en doğru ısıtıcıyı almak için oldukça önemlidir. Amacınıza uygun ısıtıcıların fiyat ve özelliklerini inceleyerek, en doğru kararı verebilirsiniz. Kullanacağınız ortama göre de, mini ısıtıcılar veya daha büyük ısıtıcı modellerini tercih edebilirsiniz. 

Quartz Isıtıcı Modelleri Nelerdir?

Bu ısıtıcı modellerinin kullanımı oldukça yaygındır. Birçok alanda pratik bir şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda, fonksiyonel özellikleriyle de öne çıkmaktadır. Quartz ısıtıcılar model ve özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Quartz soba ve quartz elektrikli ısıtıcı gibi modeller bu ısıtıcı modeli içinde sayılabilmektedir. Bu ısıtıcıların farklılaştığı en önemli konu rezidans sayısıdır.

Quartz elektrikli ısıtıcılar, çevre dostu olması ve herhangi bir sağlık sorununa yol açmamasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu ısıtıcı modelleri ekosisteme zarar vermez. Aynı zamanda, enerji tasarrufu da sağlar. Kumtel ve Luxell quartz elektrikli ısıtıcılar bilindik ısıtıcı modellerindendir. Kumtel, devrilme emniyeti özelliği ve gerekli ısıya geldiğinde kendini kapatma özelliğiyle öne çıkmaktadır. Bunun yanında, kolay taşınabilir olması, pratik kullanımı ve kullanım alanın yaygınlığı avantajlarındandır. Genellikle 3 rezistanslı olmasıyla birlikte, tek ve iki rezistanslı olan modelleri de vardır. Luxell ise, devrilme emniyeti ve ayarlanabilir termostat özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bunun yanında, 1800 watt güç kullanımına sahiptir. Genelde 3 rezistanslı olmasıyla birlikte, tek ve iki rezistanslı modelleri de bulunmaktadır.

 

Kepez Yapı Market olarak bu yazımızda quartz ısıtıcı konusunu detaylarıyla ele aldık. Yazımızı kısaca özetlemek gerekirse, bu ısıtıcı modeli, pratik kullanımı ve hızlı ısıtma özelliğiyle daha dar alanlarda kullanılmaktadır. Siz de hemen sitemize giderek, kaliteli ısıtıcı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR