1

Mangal, Barbekü ve Semaver

Mangal başta olmak üzere barbekü ve semaver çeşitleri sevdikleriniz ile çok lezzetli ve eğlenceli zaman geçirmenize yardımcı oluyor. Hafta sonlarının ve tatil günlerinin vazgeçilmezi olan bu aktiviteler ile aile üyeleri ya da arkadaşlar bir araya gelerek çok keyifli vakit geçiriyor. Hem bahçede hem de doğadaki açık alanlarda keyifli anları yaşatan mangal ve barbekü setleri yemeklerin de lezzetli olmasını sağlıyor. Bir araya gelerek keyifli anlar geçirmenin en iyi yöntemi olan mangal ve barbekü Kepez Yapı Market tarafından sağlanan ürünler ile birlikte kolayca yapılır hale geliyor. Sevdikleriniz ile vakit geçirirken en lezzetli yemekleri de hazırlamanızı sağlayarak eğlencenizin artmasına sağlıyor.

Piknikleri Daha Keyifli ve Lezzetli Hale Getiren Ürünler

Mangal, barbekü ve semaver çeşitleri piknikleri çok daha keyifli ve lezzetli hale getiriyor. Sunulan mangal çeşitleri arasından ihtiyacınızı ve bütçenizi en iyi karşılayacak modelleri kolay şekilde bulabilirsiniz. Kömür ve gaz ile çalışanlardan elektrik ile çalışan modellere kadar geniş yelpazede sunulan ürünler piknik yapmayı kolay hale getirirken yemeklerin de lezzetinin artmasına olanak tanıyor. Yemeklerin en güzel şekilde hazırlanması için mangal malzemeleri de yardımcı oluyor. En lezzetli ve eğlenceli şekilde zaman geçirmenizi sağlayacak olan mangal ve ekipmanları ile birlikte yemek yapmanın ne kadar keyifli olduğunu çok daha net anlayabileceksiniz.

Kolay Lezzetler Sunan Mangal Modelleri

Mangal çeşitleri fiyat, model ve tasarıma göre farklılık gösteriyor. Ancak hepsindeki ortak nokta mangal yapmayı kolay hale getirmeleri olarak öne çıkıyor. Elektrikli modellerden kömür ile kullanılan modellere kadar farklı seçeneklerde sunulan mangallar sadece doğadaki anlarda değil balkon veya bahçe gibi yerlerde de kullanım olanağı sunuyor. Rahatlıkla kullanılan ve çok kısa sürede lezzetli yemeklerin hazırlanmasını sağlayan bu modeller ile tavuk şiş başta olmak üzere tüm et yemeklerini hazırlamak mümkün oluyor. Et, sucuk, sosis, kanat gibi çok çeşitli yemekleri hazırlamanızı sağlayan mangallar aynı zamanda garnitür olarak kullanılacak domates, biber gibi besinleri de pişirmenizi sağlıyor. Sevdikleriniz ile bir araya geldiğiniz özel günlerde ya da sıradan günleri özel güne çevirmek için tercih edeceğiniz bu Cemre mangal veya Fatih Mangal gibi modellerin yanında mangal yapımı daha kolaylaştıracak ekipmanlar da yine sayfa üzerinden sunuluyor. Mangal yapmak için çok gerekli olan mangal kömürü pratik yanma özellikleri göstererek kısa sürede istediğiniz alev ve köze ulaşmanızı sağlıyor. Bunun yanında közün her zaman harlı kalması için mangal yelpazesi gibi ürünler de yine mangal yapımından çok daha fazla keyif almanız için yardımcı oluyor. Balkon ve bahçe gibi alanlarda gazlı ya da elektrikli modelleri seçebilir, daha geniş piknik veya mesire gibi alanlarda ise kömürlü modellerden yararlanabilirsiniz.

Mangal Nasıl Yakılır?

Mangal yakmak için mangalın türüne göre seçimde bulunmanız gerekir. Eğer elektrikli ya da gazlı mangal tercih ediyorsanız gerekli enerji akışının sağlanması mangalın hazır hale gelmesini sağlar. Kömürle çalışan standart mangal kullanıyorsanız bu durumda mangal kömürünü yanma haznesine koyarak çıra ya da kağıtlar ile kömürlerin yanmasını ve köz haline gelmesini beklemeniz gerekir. Daha sonra etleri ızgaraya dizerek pişirmeye başlayabilirsiniz. Özellikle pervazlı mangal çeşitleri ısı mesafesini ayarlamanızı sağladıkları için daha fazla kullanım kolaylığı da sunacaktır.

Sevdikleriniz ile Her Zaman Vakit Geçirmenizi Sağlayan Barbekü Modelleri

Sevdikleriniz ile vakit geçirmek ve lezzetli yemekleri tatmak istiyorsanız barbekü modelleri isteklerinizi doğru karşılıyor. Her ne kadar yapı olarak aynı olsalar da mangal ve barbekü arasındaki farklar hazırladığınız yemeklerin tadını etkilemektedir. Barbeküde etler daha uzun sürede ve düşük ateşte pişmektedir. Ayrıca kapalı bir ortam yaratıldığı için barbeküde etler daha yumuşak bir yapıya kavuşur. Özellikle hamburger köftesi, rosto, pirzola gibi yemekler için barbekü çok daha özel bir kullanım sunar. Barbeküler genelde gaz ya da elektrik ile çalıştığı için de mangal gibi yüksek duman çıkışı yapmamaktadır. Bu sayede de bahçe ya da balkon gibi alanlarda kullanım açısından daha uygundur. Bunun yanında kömürlü barbekü modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Barbekü seçimi yaparken kapaklı modelleri tercih etmeniz halinde etleri daha yumuşak olarak pişirebilirsiniz. Bunun yanında kapağı olmayan modeller de bulunmaktadır. Aynı zamanda bagajlı barbekü modelleri de bulunmaktadır ve bunlar seyyar olarak çok kolay şekilde hareket eder. Alt kısımlarına ise barbekü keyfi için malzemeleri koymanıza olanak tanır.

Mangal ve Barbekü Yapımını Kolay Hale Getiren Malzemeler

Yakınlarınız ile keyifli vakit geçirmek için mangal veya barbekü yaparken işlerinizi kolaylaştıracak malzemelere de ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeler çok daha pratik mangal ve barbekü yapımını olanaklı kılmaktadır. Yemekleri daha keyifli hale getirmeye yardımcı olan bu malzemeler sayesinde mangal yapmayı bilmeyenler bile zorlanmadan çok lezzetli yemekleri hazır hale getirebilir. Mangal ve barbekü çeşitleri aynı zamanda yüksek güvenlik de sundukları için sorunsuz şekilde yemeklerinizi hazırlamanızı mümkün kılıyor.

Keyfi Daha da Arttırmak İsteyenlere Semaver Modelleri

Semaver modelleri piknik, açık hava toplantısı, balkon keyfi gibi anlarda çay lezzetini en iyi şekilde almanıza yardımcı oluyor. Özellikle mangal keyfinin en güzel şekilde tamamlanmasını sağlayacak, en güzel sohbetlere eşlik edecek çayları hazır edecek semaver çeşitleri farklı boy ve hacimlerde sunuluyor. Kolay kullanımları ile aromatik ve sıcak çayları içmenizi sağlayan semaverler, demleme usulleri gereğince çayın tadının daha yoğun olmasını sağlıyor. Çay ve suyu kolay şekilde bardağa koyma olanağı da sunmaları açısından Sözen semaver modelleri arasından yemek keyfinizin en iyi şekilde tamamlanması için tercihte bulunabilirsiniz. Sevdikleriniz ile çok özel ve mutlu anlar geçirmenizi sağlayacak, huzur ve lezzet verecek olan mangal, barbekü ve semaver çeşitleri arasından bütçenize ve beklentilerinize uygun modeli hemen şimdi seçin!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR