1 2 >

Rezervuar

Sık kullanılan tuvaletler için hijyen şartlarını korumak büyük önem taşıyor. Rahatsız edici durumların önüne geçilmesi ve hijyenik tuvalet kullanımı için de rezervuar ve iç takımları kullanılması gerekiyor. Banyo ile tuvalet alanları sık kullanıldıkları için kullanıcıların hijyenlerini sağlamaları da rezervuar ürünleri ile mümkün oluyor. Banyo ve tuvalet alanlarında kullanılması zorunlu olan rezervuar ve iç takımlar sağlıklı ve hijyenik kullanımı mümkün hale getiriyor. 

Hijyenik Tuvalet Kullanımı Sunan Ürünler 

Tuvalet ve banyolarda yer alan sifonlar suyun ani şekilde gidere akmasını sağlar. Sifonlarda suyun depolanmasını sağlayan depo kısmına ise rezervuar denilmektedir. Rezervuar sifon ile birlikte takım şeklinde çalışmaktadır. Günlük yaşam için çok önemli olan bu malzemenin sorunsuz şekilde çalışması için de rezervuar iç takımı parçaları bulunmaktadır. İç takım ürünleri sistemin ana bölümünü oluşturur. Böylece suyun sorunsuz şekilde depolanmasını ayrıca istenildiği zaman dışarıya çıkmasını sağlamaktadır. 

Sistemin sorunsuzca çalışması için doğru ürün ve iç takımlarının seçilmesi gerekmektedir. Farklı özelliklere sahip olan iç takımlar ile tuvalet kullanımı da sorunsuz hale gelmektedir. Sahip oldukları farklılıklar ile ürünler kullanıcıların gereksinimlerine de doğru şekilde hitap ediyor. 

Banyo ve tuvaletlerin önemli parçaları arasında bulunan rezervuar sistemleri ve sifonlardır. Kullanıcılar için hijyenik ortam yaratmak için sık kullanılan sistemlerin sorunsuz çalışması önemlidir. Sistemlerin iç takımları sorunsuz kullanım için önemlidir. Çok farklı parçaların bir araya gelmesiyle oluşan iç takımlar, doğru şekilde bir araya getirilmelidir. İç takımlar genel olarak iki parçadan oluşmaktadır. 

Sistemdeki ilk bölümü karşılayan parçalar boşaltma işlemi içindir. Sistemin temel amacı da depolanan suyun dışarıya tazyikli şekilde verilmesidir. Bu sayede tuvalet temizliği sağlanmaktadır. İkinci parça ise suyun tekrar anında içeriye alınmasını ve depolanmasını sağlamaktadır. İkinci bölümün depoladığı su şebekeden çekilen temiz sudur. Bu yüzden tuvalet kullanımında da hijyenik ve temiz su her sefer kolayca iletilmektedir. Sistem bir bütün olarak çalıştığı için parçalardan birisinde sorun çıktığında ise hijyen koşullarında bozulma oluşacaktır. Bunun için parçalar ile iç takımın sorunsuz çalışması gerekmektedir. 

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Rezervuar Sistemleri

Rezervuar sisteminin sorunsuzca işlem görmesi için iç takım kısmının kusursuz olması gerekir. Suyun sisteminde bir sorun olması durumunda hijyen koşullarının sağlanması için sorun oluşacaktır. Sistemde depolanan suyun miktarı, suyun çıkış basıncı ve dolum hızı ayarlanabilmektedir. Özellikle basınç kısmı tuvaletin temizlenmesi için önemlidir. Yeterli basınç sağlamayan su çıkışı hijyenik temizliği yapamayacaktır. Basıncın gereğinden fazla olması ise suyun etrafa dağılmasına ve kullanıcının ıslanmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden sistemdeki parçaların her birisinin sorunsuz şekilde çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. 

Suyun depo edilmesine olanak veren sistem bölümünün çalışma sistemi ise suyun bittiğini pratik şekilde kendiliğinden anlamaktadır. Bu algıyı iç takım ürünleri ile mümkün kılmaktadır. Eğer algıyı sağlayan parçada sorun varsa depolama için sürekli olarak şebekeden su çekilecektir. Bu da suyun israf olmasına, depodan da taşarak sızdırmasına yol açacaktır. Suyun dolduğunun sistem tarafından algılanması son derece önemlidir. 

Mekanizmada yer alan tüm parçalar birbiri ile bağlantılı olduğundan bir parçada meydana gelebilecek sorun diğer parçaların da sorunlu çalışmasına yol açabilir. Sunulan rezervuar ve iç takım ürünleri bu türden sorunları gidermeniz için yardımcı olmaktadır. 

Rezervuar sistemleri için suyun akışını sağlayacak düğmeler de önem taşır. Sifonlarda genel olarak iki ayrı düğme bulunur. Özellikle gömme rezervuar sistemlerinde iki düğme kullanıcıya sunulur. Büyük düğme şiddetli suyu, küçük düğme ise az miktarda suyun dışarıya verilmesini sağlamaktadır. Eğer iç takımda sorun yaşanırsa bu düğmelerin çalışmasında da sorun olacağı için gerekli hijyen tam olarak sağlanamayacaktır. İşlevsel açıdan büyük önem taşıyan bu ürünler farklı tasarımlarla da sizlere sunuluyor. Tema Siamp Butun Media Parlak Altın gibi farklı tasarımlar işlevsel özelliklerin yanında estetik beklentileri de karşılıyor. 

Rezervuar iç takımı çeşitleri arasında gömme olarak ifade edilen ürünler bulunmaktadır. Gömme ürünler banyo ve tuvalet dekorasyonun bozulmadan sifonların yerleştirilmesini sağlıyor. Bu yöntem sayesinde iç takımlar duvarın içine yerleştiriliyor. Sonrasında ise sistemin dış kısmı banyo duvarı ile uyumlu hale getiriliyor. Tasarımlar küçük alanlar için de tasarruf sağlamak için idealdir. Rezervuar iç takım ürünleri arasında yer alan farklı modeller, farklı banyo ile tuvalet tipleri göz önünde tutularak tasarlanmaktadır. 

Kepez Yapı Market Güvensi ile Rezervuar Takımları 

Sayfa üzerinden sunulan rezervuar ve iç takım ürünleri banyo ve tuvaletlerin hijyenik hale gelmesini sağlıyor. Nkp Rezervuar İç Takımı Basmalı gibi farklı marka ve tasarımlarda bulunan rezervuarlar yüksek kaliteli ürünlerden oluşuyor. Vitra gömme rezervuar çeşitleri sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bunun yanında Serel gömme rezervuar çeşitleri de yine kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. 

Klozet rezervuar sistemleri kompakt yapıları sayesinde alandan tasarruf etmeyi sağlıyor. Rezervuar sistemleri alaturka tuvaletlerde de kullanılıyor. Alaturka tuvaletlerde sifonlar gömme olarak kullanıldığı gibi genelde duvar üzerine monte ediliyor. İç takımlarda bu kapsamda duvara asılı olacak çeşitlerin tercih edilmesi yararlı olacaktır. Alaturka tuvaletler için tercih edilecek rezervuar ve iç takımlar görece hafif yapıdadır. 

Duvar yüzeyine kolayca monte edilmektedir. Klozet için tercih edilecek modeller için ise klozet tipine göre değişiklik olabilir. Klozetlerin bir kısmı yer ile bağlantılıdır. Bazı modeller ise yer ile bağlantılı değildir ve doğrudan duvarda asılıdır. Bu tür modellere göre kullanılacak olan iç takımlar da değişiklik göstermektedir. Doğru iç takımın seçilmesi sistemin sorunsuz çalışmasını sağlar ve herhangi bir arıza oluşturmaz.

Sayfa üzerinden sunulan rezervuar ve iç takımlar ile banyo ve tuvaletlerde hijyeni üst düzeyde sağlayabilirsiniz. Dayanıklı yapıları ile uzun ömürlü kullanılacak olan ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR