1

Yapı Malzemeleri 

 

Yapı malzemeleri, günümüzde en sık inşaat sektöründe tercih edilir. Yapı malzemeleri, son derece geniş bir ürün skalasına sahiptir. Bu sayede ihtiyaç duyulan ürün son derece kolay bir şekilde bulunur. Yapı malzemeleri halk arasında inşaat malzemeleri olarak da ifade edilir. Hem sıfır inşaatlarda hem de oturulan evlerde, bu tip ürünlere çoğu zaman ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda farklı mekanların tadilatlarında da yine bu ürünler sık sık kullanılır. Ürünler, son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra uzun süre boyunca yıpranma ya da farklı deformasyonlara karşı ekstra dayanıklılık sergiler. Farklı kullanım alanlarına yönelik özel olarak dizayn edilen çok sayıda ürün seçeneği vardır. Bu sayede hem zevkinize hem de ihtiyacınıza göre bir ürün kısa süre içerisinde kolayca bulabilirsiniz. Seçenekler görsel zevki öne çıkarma ve kaliteli bir deneyim sunma konusunda son derece başarılıdır. Üstelik bazı seçenekler, yüksek efor sarf etmeye gerek kalmadan kolay biçimde kullanılabilir. Uzun ömürlü kullanımlarda enerjiden tasarruf sağlar. Aynı zamanda su, ısı ve ses yalıtımı konusunda da fazlasıyla başarılı olan ürün çeşitleri vardır. Bu açıdan da ürünlerin pek çoğu üst düzey performans sağlar. Kepez Yapı Market, size çeşitli sayıda yapı malzemeleri sunar. Bu sayede hem kolay hem de kısa süre içerisinde aradığınızı bulabilirsiniz. 

 

İnşaat Yapı Malzemeleri Nelerdir? 

İnşaat yapı malzemeleri, son derece geniş ve kaliteli seçeneklerin yer aldığı bir skala ile kişilere sunulur. Bu sayede aranılan seçeneğe ulaşma durumu da daha kolay bir hale gelir. İnşaat yapı malzemeleri hakkında kısa bir şekilde bilgilendirme yapmak gerekirse;

 

Alçı; Alçı günümüzde en sık kullanılan inşaat malzemeleri arasında ilk sıralarda yer alır. Hatta pek çok tadilat ya da restore işlemlerinde alçı olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Ancak alçının da kendi içinde farklı seçenekleri vardır. Sıva alçısı, saten alçı ya da kartonpiyer alçısı gibi çeşitler arasında ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. 

 

Çimento; İnşaat denildiği zaman pek çok kişinin aklına ilk etapta gelen malzemelerden biri, muhtemelen çimentodur. Tadilat amacıyla kullanılır. Sıva, dolgu ya da yapıştırma gibi işlemler için sık sık tercih edilir. Özellikle demirle kullanıldığı zaman ortaya son derece sağlam ve dayanıklı yapılar çıkar. Su ile karıştırılarak kullanılır. Yapılacak işleme göre kullanılacak su oranı değişiklik gösterir. Bu durumu çoğu zaman göz kararı ayarlamak mümkündür. 

 

Gazbeton; Sektörle fazla ilgili olmayan kişiler ilk etapta bu kelimeye yabancı olabilirler. Ancak gazbeton, son derece yaygın kullanılan bir yapı malzemesi çeşidi olarak öne çıkar. Yapılara çok yönlü şekilde katkı sağlar. Duvar örgü malzemesi olarak bilinir. Oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Hacim açısından %70 oranında gözenekleri vardır. Isı iletkenlik oranı son derece düşüktür. Bu açıdan yalıtım konusunda, kullanıldığı alana avantaj sağlar. Günümüzde pek çok mekanda sık sık tercih edilir. Ev, otel, ticari ya da sanayi yapılarında da bu malzemenin kullanıldığını görmeniz mümkündür. Ayrıca yanmaz özelliği sayesinde de oldukça güvenilir bir malzeme olarak ön plana çıkar. 

 

Kireç; İnşaat yapı malzemeleri arasında kireç de son derece önemli bir yere sahiptir. İnşaat sektöründe sık sık kendine kullanım alanı bulur. Farklı harçların ve sıcakların yapımında çoğu zaman etkili bir malzemedir. Aynı zamanda gazbeton üretiminde de yine kireç kullanılır. Çoğu zaman torbalar halinde satışa sunulur. Ancak her bir torbası oldukça ağırdır. Satın alırken bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekir. 

 

Kaba İnşaat Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Kaba inşaat malzemeleri ve diğer seçenekleri satın alırken bazı unsurların göz önüne alınması tavsiye edilir. Özellikle sektöre yabancı olan kişilerin mutlaka seçim öncesinde birtakım araştırmalar yapmaları gerekir. İlk etapta hangi malzemeye ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi, daha sağlıklı bir alışveriş için önemlidir. Öncelikle, iyi bir performans için kaliteli marka seçimi büyük önem arz eder. Markalar, ürün üretimi konusunda farklı tekniklerden yararlanırlar. Seçenekler arasında seçim yaparken bu detayı da dikkate alabilirsiniz. Kaba inşaat malzemeleri seçimi sırasında ihtiyacınız olan ürünleri liste haline getirip, toplu bir şekilde alım yapabilirsiniz. Bu sayede daha rahat alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Ürünlerin paket içeriğini de dikkate almakta fayda vardır. Bazı malzemeler küçük paketlerde satışa sunulurken, bazıları daha büyük ebatlı paketlere sahiptir. Dolayısıyla kullanım oranınıza göre bir seçim yapmanız bu noktada son derece önemlidir. Kepez Yapı Market'te aradığınız ürünü hem kolay hem de kısa sürede mümkündür. 

 

Temelde Kullanılan Malzemeler ve Yapı Malzemeleri Fiyatları 

Herhangi bir ürün alırken de fiyat unsuru önem taşır. Yapı malzemeleri fiyatları, pek çok kişi tarafından fazlasıyla merak edilir. Temelde kullanılan malzemeler farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Bu sayede pek çok kişinin bütçesine hitap eden seçenekler mevcuttur. Yapı malzemeleri fiyatları belirlenirken bazı unsurlar göz önünde bulundurulur. Marka ve kalite gibi faktörler, fiyat aralıkları üzerinde doğrudan etkili olur. Aynı zamanda ürünlerin paket gramajı da yine rakamlar üzerinde rol sahibi olan unsurlar arasında kendine yer bulur. Paket içeriğinin büyümesi durumunda fiyat aralıklarında da farklılıklar meydana gelir. Temelde kullanılan malzemeler, içeriğine göre farklılık gösterir. Fiyat araştırması yaparken, hem bütçenizi hem de ürün seçeneklerini esas almak faydalı olur. Bu sayede her açıdan size cazip gelecek ürünlere daha kolay biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kepez Yapı Market aracılığıyla temelde kullanılan malzemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapı malzemeleri fiyatları ve diğer detaylar hakkında fikir edinip, alışverişinizi keyifli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR