74,99 ₺ KDV Dahil
114,99 ₺ KDV Dahil
144,99 ₺ KDV Dahil
184,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Yapıştırıcı ve Tutkallar

Yapıştırıcı ve tutkallar iki ayrı parçanın güçlü şekilde bir araya gelmesini sağlıyor. Parçaların yüzeylerinin arasına uygulanan ve iki parçanın sabit hale gelmesini sağlayan yapıştırıcı çeşitleri beklentilerinizi karşılıyor. Dayanıklı olmalarının yanında kolay uygulanabilir olmaları sayesinde de yapıştırıcı ve tutkal çeşitleri günlük işlerinizi kolaylaştırıyor.

Kolay Uygulanan Yapıştırıcı Çeşitleri 

Yapıştırıcı ve tutkallar sayesinde bir araya getirmek istediğiniz parçalar kolayca birleşiyor. Kırılan, kopan veya farklı nedenlerden ötürü ayrılan eşyaları bu ürünler ile kolayca birleştirebilirsiniz. Parçaları bir arada tutmak için güçlü özellik taşıyan ürünler ev, okul ve ofis gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Temel olarak çok kolay kullanılan yapıştırıcılar parçaların yüzeyine uygulanarak bir araya getirilir. Kuruması için belirli bekleme süresi sonrasında parçalar sağlam şekilde bir araya gelir. Yapıştırıcılar saklanma, satılma, renk, doku ve üretim malzemesine göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Yapıştırma ihtiyacınızı doğru şekilde karşılamak için ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. 

Kullanım açısından hiçbir zorluk çıkarmayan ürünler hobi amaçlı uğraşlardan onarım ve tamir işlemlerine kadar geniş yelpazede kullanılabilir. Kuvvetli yapıştırıcı çeşitleri kohezyon yöntemi ile parçaları birbirine tutturur. Bu sayede yapışan parçalar sonrasında kolayca ayrılmaz ve bir arada bulunur. Ürün çeşitlerinin yapısal özelliklerine göre de yapıştırıcı etkisini artırmak mümkündür. Çeşitler genel olarak renk, koku, doku ve üretim malzemesine göre ayrılmasına rağmen güçlü yapışkan özellikleri sunar. Yapılarına göre çok kısa sürelerde yapıştırma işlemi yapanlardan uzun süreli yapışkanlık sağlayanlara kadar sınıflandırılmaktadır. 

İşlerinizi Rahatlatacak Yapıştırıcılar 

Genel olarak yapıştırıcı ve tutkallar işlemleri kısa sürede tamamlamak için üretilmiştir. Uygulama ve yapışma süresi kullanıcılar için idealdir. Bunun yanında hızlı yapıştırıcı gibi ürünler parçaların bir araya gelme süresini çok kısaltmaktadır. Bu türden olan ürünler kullanımı ve aynı zamanda pratik olmalarıyla da diğer ürünlerden öne çıkar. İçerik olarak hızla kuruyan kimyasaldan üretilmiş olan ürünler yüzeye sürüldükten kısa süreler içinde kurur. Bu sayede de parçalar çok kısa sürede bir araya gelir veya kullanıma hazır olur. Hızlı yapıştırıcıların etkisini göstermesi için yüzeye sürüldükten sonra herhangi bir bekleme olmadan hemen uygulamasının yapılması gerekir. Aksi halde sürüldüğü yüzeyde henüz parçalar birleşmeden kısım kuruyacaktır. 

Yapıştırıcı ve tutkallar arasında öne çıkan tutkal çeşitleri de farklı kullanım alanları için yapıştırma olanağı sunar. Doğal yapıda olmaları sayesinde diğer ürünlere göre öne çıkan tutkallar çok eski zamanlardan beri kullanılıyor. Tutkalların güçlü bağlantı oluşturmasının yanında pek çok malzemede kullanılması da avantaj sağlıyor. Ahşap ve kağıt başta olmak üzere halı, matbaa, seramik, ip, beton, mermer, metal, sunta gibi farklı malzemelerde kullanılıyor. Bu ürünler de üretim malzemesine göre kendi içinde sınıflandırılıyor. Sınıflandırma üretim malzemesi ve kullanımına dönük oluyor. Kökene göre yapılan sınıflandırma kapsamında bitki, hayvan, kauçuk ve nişasta bazlı tutkallar bulunuyor. Bunun yanında kullanım alanına göre de çeşitler değişiyor. Ebru gibi sanatlarda kullanılan ürünler transfer olarak adlandırılıyor. Dekupaj tutkalı ise pirinç, tela gibi kağıt türlerinin zemine yapıştırılmasında tercih ediliyor. Nişasta tutkalı ise özellikle doğal yapıştırıcı gerektiren işlemlerde kullanılıyor. 

Kolay ve pratik kullanım sunan Ahşap Tutkalı 35 GR gibi ürünler uygulama alanı olarak genel olarak ahşabı kapsıyor olsa da farklı alanlarda da kullanım olanağı sağlıyor. Özellikle ahşap için üretilmiş olan yapıştırıcıları kağıt işlemlerinde de kullanmak mümkündür. Tutkal çeşitleri sağlık açısından uygun olduğu ve hemen ele bulaştığında kurumadığından da tercih ediliyor. Eğer uygulama sırasında elinize tutkal bulaşırsa bu durumda bir bez yardımı ile yapıştırıcıyı hemen temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde uygulama yüzeyinde de istemediğiniz şekilde yapıştırıcı söz konusu olduysa yine bez yardımı ile temizlik yapabilirsiniz.

Güçlü özellikleriyle öne çıkan yapıştırıcı ve tutkallar uygulama alanında kusursuz görünüm sunmak için farklı özellikler taşıyor. Pattex One For All gibi şeffaf yapıştırıcıların genel özelliği renksiz olmasıdır. Güçlü özellikler taşıdığı için zorlu birleşme gerektiren parçalarda sık tercih edilmektedir. Tüp halinde bulunan bu ürünleri kullanmak için tüpün ağız kısmı delinir. Sonrasında ise tüp ters şekilde tutulur. Sonrasında içindeki yapıştırıcı yüzeye sürülür. Kısa süreler içerisinde kuruyarak parçaların bir araya gelmesini sağlayacaktır. Şeffaf yapıda olan ürünlerin önemli özelliği vazo veya cam gibi parçaların birleştirilmesinde büyük kolaylık sunmasıdır. Bu sayede parçaların birleşme yerleri de fark edilmemektedir. 

Japon yapıştırıcısı olarak adlandırılan ürünler ise çok hızlı kuruma özellikleri ile öne çıkıyor. Kısa sürelerde güçlü bağlantı isteyenler tarafından kullanılan bu ürünleri kullanım sırasında dikkat etmeniz gerekir. Temas ettiği noktada çok çabuk kuruyan bu ürünler eğer elinize damlarsa bulaştığı noktada hızla kuruyacaktır. Bu yüzden uygulama sırasında dikkatli olmalısınız. 

Kepez Yapı Market Güçlü Yapıştırıcı Çeşitleri

Sunulan yapıştırıcı ve tutkal çeşitleri birleştirme işlemlerinizi sorunsuz şekilde halletmeniz için yardımcı oluyor. Yapıştırıcı ve tutkal fiyatları ise tercih edeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişiyor. Ancak uygun fiyatlar ile sunulan ürünler her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. Tercih edeceğiniz ürün ile doğru sonuçları almak için ise belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. 

Her yüzeyin farklı özellikleri olduğu için yapıştırıcının yüzeye iyi şekilde uygulanması için doğru olanının seçilmesine dikkat etmelisiniz. Özellikle bazı tutkal çeşitleri sadece belirli alanlarda kullanım için üretilir. Örneğin ahşap işlemleriniz için ahşap için üretilen tutkalları kullanmanız doğru sonuçlar verecektir. Bazı parçaların yapılarıyla yüzeyleri bakımından bir araya gelmeleri ise zor olabilir. Bu türden parçaları bir araya getirmek için ise çok güçlü yapışkan özellik taşıyan ürünleri seçebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama öncesinde parçaların yüzeylerini temizlemek ve dikkatli şekilde uygulamak da önemlidir. 

Yapıştırıcı ve tutkallar her zaman işlerinizi kolaylaştırarak büyük bir rahatlık sunuyor!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR