1

Uzatma Kabloları

 

Halk arasında seyyar kablo olarak da ifade edilen uzatma kablosu, elektrikli cihaz kablolarının prizlere yetişemediği durumlarda tercih edilir. açık ve kapalı alanların tamamında tercih edilebilen uzatma kablosu seçenekleri farklı marka ve modellere sahiptir. İhtiyaca bağlı olarak değişik ebatlarda tercih edilebilecek uzatmalı priz seçenekleri makaralı ve makarasız olmak üzere farklı uzunluklarda üretilebilir. Taşınabilir bağlantı kabloları enerjinin bir noktadan alınıp farklı bir noktaya iletilmesinde kullanılır. Çektiği akıma, kullanım amacına ve cihazın gücüne yapılacak bağlantılar uzatma kablosu modellerinin cinsi ve özelliği bakımından ayrışır.

Uzatma Kabloları Nasıl Seçilir?

Uzatma kablosu seçiminde belirlenen kullanım ölçülerine uygun olarak seçim yapmalısınız. Kabloların aşırı ısı çekmemesi için ısıya karşı koruyucu cihazlar tercih edebilirsiniz. Çok telli ve iletkenliği olan uzatma kablosu modellerinin iç yüzeyinde bakır kullanılır. Yumuşak plastik ile kaplanan kablolar, renkli veya beyaz gibi farklı renk seçenekleri ile satışa sunulur. Güç kablosunun erişim oranını uzatmak amacıyla kullanılan uzatma kablosu seçenekleri elektrik iletimine olanak sağlar. Bir veya daha fazla metal telden imal edilen ürünler PVC veya plastik yalıtım kaplamasıyla güvenli bir şekilde kullanılır.
 

Uzatma Kablosu Seçenekleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Uzatma kablosunun bir ucunda giriş fişi, diğer ucunda ise duvar prizine takılabilen çatallı bir fiş vardır. Kullanıcıların ulaşmakta zorluk çektiği alanlarda en büyük yardımcısı olan kablolar, farklı uzunluklarda üretilebilir. Hem günlük kullanım hem de profesyonel kullanım için tercih edilebilen seçenekler inşaat alanlarından bahçe aydınlatmasına kadar pek çok farklı alanda kullanılabilir. İç ve dış mekan için farklı özelliklere sahip olarak üretilen uzatma kablosu seçeneklerini kullanım amacınıza göre tercih etmelisiniz. İhtiyacınıza bağlı olarak birden fazla elektrikli cihazı kullanmak için farklı çoklu uzatma kablosu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Üçlü, altılı, duvar tipi, makaralı, anahtarlı akım korumalı, topraklı gibi birbirinden farklı seçeneklere sahip olan uzatmalı priz çeşitleri günlük yaşamın kolaylaştırılmasına olanak sağlar. Uzunluk ve adet bakımından farklı seçeneklere sahip olan uzatmalı kablolardan ihtiyacınız olanlara hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Aynı anda birçok elektrikli aletinin kullanılmasına olanak sağlayan seçenekler arasında çocuk koruma fonksiyonuna sahip olan ürünler de bulunur. İhtiyaçlara ve beklentilere en uygun seçeneklerin bir arada bulunduğu Kepez Yapı Markette tercih edeceğiniz seçeneklere avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Uzatma Kablosunda Renk Seçenekleri

Gri, gümüş, siyah ve beyaz gibi birbirinden farklı renklerde sunulan uzatma kablosu seçenekleri makaralı modelleri çok daha uzak alanlarda elektriğe ulaşmanıza olanak sağlar. Makaralı uzatma kablosu modelleri 20, 25 ve 50 metre gibi uzunluklarda üretilerek elektrik ihtiyacınıza hızlı bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlar. Elektronik cihazları çalıştırmak veya şarj etmek için tercih edebileceğiniz uzatma kablosu modelleri saç kurutma makinesinden tabletlere, bilgisayarlardan çamaşır makinesine kadar günlük yaşamda en çok ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak sağlar.

Uzatma Kablosunda Fiyat Aralığı

Uzatma kablosu modellerinin spesifik özellikleri, priz sayısı, kablo uzunluğu gibi birçok farklı etken fiyatlar üzerinde değişkenliğin meydana gelmesini sağlar. Akım korumalı, çocuk kilidi bulunan, renk bakımından birbirinden ayrışan ürünler arasından ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için Kepez Yapı Marketi tercih edebilirsiniz. Priz sayısı bakımından oldukça zengin seçeneklere sahip olan uzatma kablosu seçenekleri, güç tüketiminin ideal bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan tasarruflu modellere sahiptir. Marka ve model çeşitliliği bakımından birçok farklı seçeneğe sahip olan elektrik aktarıcı aygıtlar enerjisinin taşınmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Her mekanda kullanılabilen ürünler prizin uzak olduğu bölgelere hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlayarak yaşamınızı kolaylaştırır.

Düğmeli ve USB’li Uzatma Kablosu Seçenekleri

Uzatma kablosunda yaşanan gelişmeler, modellerin farklı özelliklere sahip olmasına olanak sağladı. Yeni nesil uzatma kablosu modellerinde bir veya birden fazla USB girişi, açma kapama düğmesi ve priz soketleri bir arada bulunabilir. Uzatma kablosu modellerinde yer alan açma kapama düğmesi, kablonun kullanımdan sonra prizden çıkarılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak ürünü kullanmadığınız zaman kapatarak elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Kullanım avantajları bakımından birçok artıya sahip olan uzatmalı grup priz seçenekleri, priz mesafesinin yetersiz olduğu alanlarda en önemli bir yardımcınız olarak görev alır. Genellikle priz çoklayıcı aygıtlar ile entegre edilen ürünler, bu sayede aynı anda birçok elektrikli aletin işlevsel hale gelmesine olanak sağlar. Hem iş yaşamını hem de günlük yaşamı kolaylaştıran ürünler çocuk koruma fonksiyonlu modelleri sayesinde de siz odada olmasanız bile içinizin rahat etmesine olanak sağlar. İş yerlerinde, ortak çalışma alanlarında, kısacası elektrik ihtiyacının olduğu her alanda tercih edebileceğiniz modeller arasından akım koruma özellikli olanları tercih ederek elektronik cihazlarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz. Voltaj dengesinin kusursuz olarak işlev görmesine olanak sağlayan seçenekler, güvenli ortamlar için idealdir.

Uzatma Kablosu Markaları

Makel, Viko, Tek-iş, Vata, Modelsa gibi birbirinden farklı markaların yerli ve ithal ürünleri arasından tercihte bulunarak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğunuz ürünlere tek tıkla sahip olmak için siz de Kepez Yapı Market'i tercih edebilirsiniz. Cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan giriş yaparak günün her saatinde, Türkiye’nin her yerinden siparişinizi oluşturabilirsiniz. Zaman ve efor kaybetmeden, istediğiniz ürünlere tek tıkla sahip olmanıza olanak sağlayan online mağazamızda aradığınız ürünlere rekabetçi fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ürün özellikleri ve fiyat bilgilerinin yer aldığı online mağazamızda ürünler arasında karşılaştırma yapabilir, gereksinimleriniz ve beklentilerinize en uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Yaşamın her alanında elektriğe ulaşımı mümkün kılan markamız, en nitelikli ürünleri uygun fiyat avantajı ile kapınıza kadar getiriyor. Siz de elektrikli çoklu priz, üçlü ve 6’lı uzatma kablosu, topraklı uzatma ve anahtarlı uzatma kablosu ve çok daha fazlasına avantajlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR