1

Led Şeritler ve Trafolar

Şerit LED kullanımı dekoratif çözümlere ulaşmak ve elektrik tasarrufu sağlamak adına son dönemde oldukça popülerdir. Tüketicilerin hem daha az elektrik harcamak hem de daha kaliteli aydınlatmaya sahip olmak adına tercih ettiği şerit LEDleri siz de tercih edebilirsiniz. En uygun çözümler için LED aydınlatma seçeneklerine daha yakından göz atabilirsiniz.

Şerit LED, bir şerit üzerine yerleştirilmiş LED aydınlatma çözümlerinin arzu edilen zemine yapıştırılması sayesinde kullanılmaktadır. Renk ve kalite konusunda farklı çözümler sunan LED şeritler ev, iş yeri, vitrin ve diğer pek çok mekân için idealdir. Kullanımda kolaylık sağlamasının yanı sıra çeşitlilik noktasında da dikkat çekmeyi başarır.

Şerit LED Nerelerde Kullanılır?

Aydınlatma ihtiyacının olduğu hemen her alanda LED şerit kullanmak mümkündür. Tek renk seçeneklerinin yanında tek bir şeritle onlarca renk imkanını da yakalamanızı sağlayan ürünlerden faydalanmanız mümkündür. Alan aydınlatma çözümlerinde en başarılı seçeneklerden biri olan LED aydınlatma ürünlerinin gece lambası amacıyla da kullanılabileceğinden söz etmek gerekir.

Kafe, restoran, ev, büro ve yatak odası gibi alanlarda kullanılabilen LED aydınlatma seçeneklerinin hem iç mekân hem de dış mekân konusunda oldukça ideal olduğundan söz etmek gerekmektedir. İç mekân LED seçimi gerçekleştirildiğinde loş ve kaliteli bir görüntü ortaya çıkması mümkündür. Öte yandan dış mekân aydınlatma çözümleri için de LED kullanılması mümkündür. Bu durumda ışıl ışıl bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Dekoratif çözümler ortaya çıkarmak adına hayli değerli olan LED şerit seçeneklerinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. LED ışığın kullanılacağı alana göre bir seçim yapabilirsiniz.

Şerit LED Renk Seçenekleri Nelerdir?

LED şerit seçenekleri arasından bir tercih yaparken en dikkat çeken konu renktir. Zira aydınlatmanın rengi ortamın havasını değiştirmektedir. Siz de ortamın kalitesini arttıracak ve aydınlatma ihtiyacınıza cevap verecek farklı renklerden faydalanabilirsiniz. Görselliğiyle fark yaratan ve en çok tercih edilen şerit LED renklerine daha yakından bir göz atın!

Gün Işığı Şerit LED

LED şerit aydınlatma konusunda en çok tercih edilen renk seçeneği gün ışığı olarak dikkat çekmektedir. Gün ışığını benzemesi ve tok bir sarı renk sunması sayesinde çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Loş bir ortam yaratmak adına kullanılabilecek olan şeritlerle siz de mekânın görsel kalitesini iyileştirebilirsiniz. Mekâna değer katacak bir gün ışığı şerit LED arıyorsanız Cata Ct-4481 3 Çipli Gün Işığı İç Mekan Şerit Ledalternatifine göz atabilirsiniz.

Beyaz Şerit LED

LED aydınlatma ihtiyacınıza cevap vermek adına tercih edebileceğiniz en ideal seçeneklerden bir tanesi de beyaz renkli şerit LEDlerdir. LED kullanımında ön plana çıkan alternatiflerden bir tanesi olmasının yanında ortamda aydınlığı fazlasıyla hissettirmesi dikkatleri çeker. Özellikle de loş bir ortam yerine daha ışıl ışıl bir mekân seçmek isteyenler için beyaz LED şerit kullanmak daha doğru olacaktır.

Ev, restoran ve vitrin konusunda tercih edilebilecek olan seçeneklerden bir tanesi olan beyaz LEDleri kullandığınızda doğru bir seçim yaptığınızı hissedeceksiniz.

RGB Şerit LED

Renk konusunda kararsız kaldıysanız ya da birden fazla renk kullanmak istiyorsanız RGB şerit LED tercih etmek oldukça değerlidir. Çünkü bu aydınlatma seçeneği sayesinde 16 farklı renk alternatifi ile ortamın aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bir kumanda yardımıyla renklerin değiştirilebilmesi sayesinde iç mekân ve dış mekan aydınlatma çözümlerinde kusursuzluğu yaşayabilirsiniz.

Şerit LED Işık Bağlantısı Nasıl Yapılır?

İç mekân LED ve dış mekân LED olmak üzere farklı çözümler sunan şeritlerin bağlantısı oldukça kolaydır. Öncelikle nerede kullanılacaklarına karar verilen şeritlerin uygun yere yapıştırılması gerekmektedir. Yapıştırma işlemi gerçekleştikten hemen sonra LED trafo ile birlikte elektrik akımının bağlantısı yapılır.

LED trafo şeritlerin ışık vermesini sağlayan en önemli parçalardan bir tanesidir. Bu nedenle de şerit tercihinde bulunurken LED trafo satın almayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde şerit LEDlerin çalışması mümkün değildir. Bağlantısı doğru olan LEDler sayesinde ortamda aydınlatma kalitesini arttırmanız mümkün.

LED Şerit Kullanımı Nasıldır?

Şerit LED kullanımı ile kaliteli çözümlere ulaşmak mümkündür. Bu kapsamda dikkat çeken LED şeritleri kullanmak adına ekstra bir çözüme gerek yoktur. Klasik bir ampul ya da floresan gibi sisteme entegre edilen LEDler anahtar yardımıyla açılıp kapanmaktadır.

LED kullanımıyla elde edilen sonuç oldukça tatmin edicidir. Uzaktan kumanda ile kullanılan sistemlerin de hayli başarılı çözümler getirdiğinden söz etmek gerekir. Bu nedenle de bir LED aydınlatma çözümğ satın almak istiyorsanız bütün özellikleri titizlikle belirlemelisiniz. Tasarruflu ama bir o kadar da kaliteli bir çözüm olması LED şerit noktasında kaliteyi ön plana çıkarmaktadır.

Şerit LED Fiyatları

LED satın almak isteyen tüketicilerden bir tanesi olarak sizin için en ideal seçeneği tercih edebileceksiniz. Özellikle de uygun fiyat ve kalite ile birlikte beklentilerinize göre bir LED seçeneğinden yararlanabileceksiniz. Peki, LED konusunda fiyatlara etki eden faktörler nelerdir?

Şerit LED satın almak istediğinizde fiyatı etkileyen en önemli husus ne kadar LED kullanıldığıdır. LED şeritler genellikle 5'er metrelik satılmaktadır. İhtiyacınızı belirledikten sonra kaç şerit alacağınıza karar verebilirsiniz.

Uzunluğun yanı sıra marka ve renk de LED fiyatları konusunda belirleyicidir. Örneğin gün ışığı LED daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Öte yandan Cata Ct-4482 3 Çipli Kırmızı İç Mekan Şerit Led daha pahalıdır. Bu nedenle de hangi renk ve modeli seçeceğinize karar vermelisiniz. Sonrasında Kepez Yapı Market ürünlerinden dilediğiniz alternatifi satın alabilirsiniz. RGB gibi çok yönlü seçenekleri de değerlendirerek farklı bir çözüme ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizi detaylı bir şekilde inceleyerek kaliteye ulaşmak adına harekete geçebilirsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR