46,99 ₺ KDV Dahil
64,99 ₺ KDV Dahil
46,99 ₺ KDV Dahil
64,99 ₺ KDV Dahil
46,99 ₺ KDV Dahil
64,99 ₺ KDV Dahil
79,99 ₺ KDV Dahil
119,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Oto Malzemeleri

 

Hayatın hızlı temposuna ayak uydurmamızda en çok kullandığımız otomobiller, birçok noktada bize yardım etmektedir. Gidilmesi gereken her noktada bize eşlik eden otomobillere gün içerisinde saatlerce kullanmaktayız. Her gün saatlerce kullandığımız ve dışarının tüm kir, pas ve mikrobuyla beraber kullandığımız otomobiller belirli aralıklarla temizlenme ihtiyacı duymaktadır. Her otomobilin kullanım tipine bağlı olarak belirli zamanlarda temizlenmeli ve bakım yapılmalıdır. Bakımı yapılan otomobiller uzun süreli kullanımlarda daha etkili olabileceği gibi ömrü de uzamaktadır. Bu anlamda otomobil bakımlarında kurtarıcımız oto malzemeleri gerek temizlik gerekse aksesuar konusunda bize eşlik etmektedir.

 

Otomobillerini seven ve sürekli bakım yapanların çok sık kullandığı oto malzemeleri, otomobillerin iç ve dış bakımlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Belirli aralıklarla doğru şekilde kullanılan oto malzemeleri, otomobil ömrünü uzatmak ve araç içine temiz bir hava katmaktadır.

 

Otomobiller özellikle son dönemde hayatımızda oldukça sık görmeye alışık hale geldiğimiz eşyalardır. Bu eşyalarda belirli aralıklarla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Araç dış kısmında kullanılmak için tasarlanan ürünlerin yanı sıra aracın iç kısmında gerek dekorasyon gerekse temizlik niyetiyle otomobil malzemeleri kullanılmaktadır.

 

Dekorasyon için Otomobil İçerisinde Kullanılan Malzemeler

 

Dekorasyon kesinlikle evlerde, işyerlerinde ve çalışma alanlarında sınırlı kalan bir işlem değildir. Araba aksesuar amacıyla da üretilen birçok malzeme piyasada bolca bulunmaktadır.

 

Araç içerisinde renklendirmek ve farklı bir hava katmak için kullanılan ledler, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu tür ledlerin popüler hale gelmesinde başlıca etken elbette ki araç tutkunlarınının oluşmasıdır. Birçok farklı renk seçeneği bünyesinde barındıran ledler, otomobilin dekorasyonu için birebirdir. Gerek tavana gerek koltuk ve kapı aralarına gerekse direksiyon ve ön kısma rahatlıkla monte edilen ledler aracın içerisinde oldukça güzel bir hava katmaktadır.

 

Araç için kullanılan bir diğer dekorasyon ürünü de aynalık süslerdir. Özellikle yeni araba alanların hediye olarak bolca gördüğü aynalıklar, yolculuk esnasında hoş durmaktadır. Bunun yanı sıra ayna kısmına sadece süs eşyalar değil dini öğeleri temsil eden ürünlerde asılmaktadır.

 

Çoğunlukla şoför koltuğunda görmeye alışık hale geldiğimiz ve konfor için dizayn edilmiş koltuk minderi, uzun süreli otomobil kullanımlarında birebirdir. Uzun süreli otomobil kullanımlarında oluşabilecek bel ağrılarınının önüne geçmek için çokça kullanılan minderler, beli oldukça rahat bir konuma getirmektedir. Aynı zamanda ilerleyen yaşlarda bel konusunda oluşabilecek problemlerinin önüne geçmede de koltuk minderleri önemli bir görev üstlenmektedir.

 

Otomobil dekorasyonu için kullanılan bir başka malzeme de elbetteki telefon tutulacaklardır. Ergonomik ve şık yapısının yanı sıra birçok alanda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Telefonlarınızı yolculuk esnasında elinizde taşımak yerine telefon tutacakları yardımıyla daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uzayıp kısalabilen yapısı sayesinde erişilmesi oldukça kolaydır.

 

Direksiyon kullanımını rahatlatmak ve kolaylaştırmak için üretilen direksiyon kılıfları son yılların modasını yakalamış bulunmaktadır. Direksiyonu sert ve kullanım açısını beğenmeyenlerin severek kullandığı oto malzemeleri haline gelen direksiyon kılıfları ergonomik yapıya sahiptir. Aynı zamanda rahatlıkla çıkıp tekrar takılabilmektedir. Bunun yanı sıra direksiyonun dış kısmına kesinlikle ve kesinlikle zarar vermemektedir. Bu gibi özellikleri sayesinde direksiyonundan pek hoşnut olmayan fakat değiştirmeme taraftarı olanların beğenerek kullandığı malzemelerin başında gelmektedir.

 

Oto Fırça Malzemeleri

 

Oto fırça malzemeleri otomobillerin koltuklarını, direksiyonunu, paspas kısmını, kapı tutacaklarını, tüm aynaları, lastikleri, farları ve bagajı silebilmek için farklı tasarımlarda üretilmiştir. Tüm bu tasarımlar farklı fırça uçlarına sahip malzemelerden oluşmaktadır. Fırçanın boyutuna, türüne ve sertliğine göre aracın hangi bölümlerinin temizleneceği kararlaştırmalıdır. Bunun yanı sıra fırçanın ucu kadar sapının uzunluğu da önemlidir. Özellikle yüksek araçların tavanına ulaşmak için uzun saplı fırçalar tercih edilmektedir. Uzun fırçalı oto fırçalar, özellikle aracın tavanını temizleme de bir numaraları üründür. 

 

Aracı temizlemede kullanılan oto malzemeleri sadece fırça değil araç temizliği için kimyasal karışımlarla elde edilen sıvı püskürtme aletleridir. Sıvı püskürtme aletleri, araçların temizliğinde ve araç içi kokusunda etkili olan faktörlerin başında gelmektedir. Aynı zamanda aracın lastiklerine de bu tür sıvı püskürtme aletlerinden yararlanarak temizlik işlemi sağlayabilirsiniz. 

 

Otomobil Teknik Malzeme

 

Otomobil teknik malzeme setleri, yıpranmış, eskimiş veya hasar görmüş otomobiller için oldukça sık kullanılmaktadır. Araç lastiklerden camlara camlardan da motorlara kadar belirli aralıklarla temizlik ve teknik arızalara karşı bakım istemektedir. Bu tür bakımların bir kısmı şoför tarafından halledebileceği gibi geri kalan kısmında ise otomobilden iyi anlayan ustaları halletmesi gereken bir işlemdir. Otomobil teknik malzeme;

 
  • Motor yağı, uzun süreli araç kullanımlarında otomobilin motorunda eksilen yağ için kullanılmaktadır. Belirli aralıklarla ve kullanım türüne bağlı olarak motor yağını sürekli olarak taze tutmak sağlıklı olacaktır. Otomobilin çalışması için gereken çoğu eşya motor yani aracın beyninde bulunmaktadır. Bu anlamda aracın beynine temiz bakmak yerinde ve sağlıklı şekilde bakımlarını gerçekleştirmek gerekmektedir. Aynı zamanda motor bakımlarını yaptırmak olası yağ sızıntılarının önüne geçmek motorun ömrünü uzatmaktadır. Bunun yanı sıra yolculuk esnasında motor bakımından oluşabilecek problemlerin önüne geçilmektedir.
  • Şoförün görüş açısını kısıtlamamak için aracın cam ve aynalarını belirli aralıklarla antifirizli oto cam suyu yardımıyla temizlemekte fayda var. Yolculuk esnasında görüş açısından kaynaklanabilecek kazaların önüne geçmek ve şoföre daha rahat araç kullanım avantajı kazandırmak için cam ve ayna bakımlarını yerine getirmekte fayda var. Oto malzemeleri bu denli kullanımlarda şoförün sağlıklı, güvenli ve konforlu yolculuk geçirmesine yardımcı olmaktadır.
  • Oto malzemelerinde en çok kullanılan parça akü olmaktadır. Akü sızıntı gibi nedenlerden ötürü bitmektedir. Akünün içerisindeki enerjinin bitmesi durumda otomobil çalışmaz. Bu anlamda ya kablo yardımıyla farklı araçta bulunan akünün enerjisini biten aküye geçirilmesi ya da yeni akü alınması gerekmektedir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR