Cam Balkon Fitilleri

Cam balkon fitilleri özellikle balkonlarında keyif yapmayı seven insanların, balkonlarını cam ile kapattırmaları sonucunda önem arz etmeye başlamıştır. Sadece keyif sürülmesi için değil balkonların daha temiz kalması adına yağmur, kir, toz ve karın içeri girmemesi için de tercih edilir. Balkonlarını evin bir parçası haline getiren kullanıcılar için cam balkon fitilleri önemlidir. Özellikle kir, toz ve sonbaharda olan kuru yaprakların balkona gelmemesi adına cam balkonlar tercih edilir. Bu noktada camların birbirleri ile birleştiği kısma cam balkon fitilleri eklenir. Cam balkon kullanımında oluşturulan sistemin en önemli araçlarından bir tanesidir. 

Üreticiler camlara uygun olarak cam balkon fitilleri ürünlerini kullanıcılara sunar. Bu cam balkon fitilleri şeffaf olabilir. Şeffaf olanların yanında alüminyum cam balkon fitilleri de bulunur. Cam balkon fitilleri bu amaç için tasarlanır ve üretilir. Bu sayede kolay kullanım imkânı sunulur. Herhangi materyal eklenmeden daha düzgün bir görüntü elde dilmesi sağlanır. Ayrıca dış mekâna uygun olarak tasarlandıkları için herhangi bir sararma ya da yıpranma görülmez. Şeffaf cam balkon fitillerinin kırılma ihtimali düşük de olsa bulunur. Bu nedenle plastik cam balkon fitilleri kullanıcılara sunulur. Alüminyum ya da plastik çeşitleri arasında sadece fiyat farkı bulunur. Bunun dışında üretimleri aynı amaçlar üzerine yapılır. Ayrıca bütçe dostu cam balkon fitili fiyatları ile herkes tarafından ulaşılabilir. 

Cam Balkon Fitil Çeşitleri

Cam balkon fitilleri cam balkonlarda camların birleştirilmesi adına üretilir. Üretimleri gereği kolay kullanım sağlar. Cam balkon fitili şeffaf ve cam çeşitlerinde bulunur. Ancak camın kırılmasından endişe eden kullanıcılara plastik ürünler sunulur. Bunların dışında alüminyum cam balkon fitiller, çeşitleri de mevcuttur. Cam balkon fitilleri cam ile uyumlu olması için üretilir. Bu sayede verimli bir yalıtım söz konusu olur. Plastik cam balkon fitilleri ‘H’ ve ‘h’ şeklinde üretilir. Plastik H fitili cam balkonun orta kısımlarında kalan kısımlara uygulanır. 

Özellikle bu kısımlar için bu boyutlarda üretilir. Plastik h fitili ise camın açılan kısmında kullanılır. Açılan iki kısma karşılıklı olarak uygulanır. Cam balkon fitilleri camlar kapatıldığında birbirleri üzerine baskı uygular. Bu şekilde boşluklar kapanmış olur. Bu sayede verimli bir yalıtım yapılmış olur. Cam balkon fitilleri estetik ve şık bir görünüm sağlar. Ayrıca dışarıdan gelecek olan kir, toz ve rüzgâr ile gelecek olan diğer şeylerin gelmesi engellenir. Dış mekân uyumlu üretimleri sayesinde özellikle alüminyum fitillerde renk değişimleri görülmez. Özellikle kıl fitil üzerinde gönderilirler. Ses ve ısı için verimli bir yalıtım işlemi sağlarlar. 

Cam Balkon Fitili Nasıl Takılır?

Cam balkon fitilleri kullanıcıların konforu için üretilir. Kullanıcılara kolay kullanım imkânı sunar. Cam balkon fitillerinin camlara takılması için kolay birkaç işlem gerekir. Büyük H fitilleri kayan camların arasına silikon yardımı sonucunda sabitlenir. Diğer taraflarda genellikle H fitiller ile gönderilen kıl fitiller diğer cam kapandığında aradaki boşluk kapatılır. Kanat kısımları için tasarlanan h fitilleri de kanat kısımlar için yalıtım işlemini tamamlar. Camlar kapatıldığında birbirlerine doğru gelecek şekilde takılır. Silikon ile cama yapıştırılır. Kıl fitiller ile aradaki boşluk kapanır. 

Bu işlemler ile başarılı bir yalıtım sağlanmış olur. Bir de köşeler için köşe fittiler bulunur. Köşelere takılan köşe fitilleri ile işlem tamamlanır. Bu sayede yalıtım işlemi yapılır. Alüminyum fitillerde gerekli olan silikon gibi yapıştırıcılar plastik fitiller için gerekmez. Plastik H fitilleri takıldıkları anda işlem tamamlanır. Plastik h fitilleri ise kanatlara takılır ve kanatlar kapanır. Bu şekilde birbirlerine baskı yaparlar ve herhangi bir yapıştırıcıya gerek duyulmaz. Yine de çoğu kullanıcı plastik fitillerin de sabitlenmesi adına yapıştırıcı kullanmayı tercih eder. Cam balkon fitillerinin takılması işlemlerinde özenli çalışılması dışında ekstra bir gereklilik bulunmaz. Kullanıcıların rahatça kullanabilmesi için tasarlandığı için rahat kullanım imkânı sunar. Ayrıca istenilen ses ve ısı yalıtımı sağlanmış olur.

Cam Balkon Fitili Nasıl Olmalı?

Cam balkon fitilleri yalıtım işlemini gerçekleşmesi adına üretilir. Dış mekân uyumlu üretilir. Ancak kaliteli olmayan cam balkon fitilleri kullanımında sorunlar ile karşılaşılabilir. İstenilen yalıtım sağlanamayabilir. Bu nedenle cam balon fitili seçerken dikkatli olunması gerekir. Güvenilir markalardan alınan cam balkon fitillerinin kırılması ya da istenilen verimi sağlayamaması mümkündür. Bu nedenle kaliteli bir fitil tercih edilmelidir. 

Ayrıca cam balkon fitilleri seçerken plastik ya da alüminyum kullanıcının zevkine bağlıdır. İki çeşidi de aynı verimi sağlamaları için üretilir. Cam balkon alüminyum fitili fiyat konusunda plastik cam balkon fitillerine göre yüksek fiyatlarda kullanıcılara sunulur. Kullanıcıların cam balkon fitili seçerken dikkat etmesi gereken bir diğer konu vardır. Kullanılacak olan camın boyutlarına göre fitil seçilmesi gerekir. Doğru fitil boyutu seçilmemesi ile işlemler tamamlanamayabilir. Ayrıca daha küçük boyutlarda seçilen balkon fitillerinin cam açılıp kapanırken kullanıcıyı zorlaması mümkündür. Eğer istenilen boyutlardan büyük cam fitili alınırsa bu sefer gerekli yalıtım elde edilmemiş olur. 

Kaliteli cam balkon fitilleri camın her iki tarafına da uygulanabilir. Ayrıca estetik bütünlüğe zarar vermemesi gerekir. Camın açılıp kanama işlemlerinde sistemle uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. Cam balkon fitilleri yapıştırma gerektiren çeşitlerinde yapıştırıcı maddenin kullanımı için boşluğa sahiptir. Bu şekilde yapıştırıcının cama akması engellenir. Ayrıca yapıştırılma ile cama tam tutunması sağlanır. Tüm bu özelliklere dikkat edildiğinde kaliteli bir cam balkon fitilli bulunması mümkündür. Ayrıca istenilen verimin elde edilmesi sağlanmış olur. 

Kepez Yapı Market cam balkon fitilleri konusunda kullanıcılara kaliteli ürünler sunar. Balkonlarının temiz kalmasını ve özellikle kışları da balkonda keyif sürmek isteyen kullanıcılar için cam balkon fitilleri konfor imkânı sunuyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR