Cam Balkonlar 


Cam balkonlar, raylı bir sistem üzerinden açılıp kapanabilen ve cam kanatlarından oluşan sistemlerdir. Kullanılan alanda sunduğu fonksiyonelliğin yanı sıra şık tasarımı ile de ön plana çıkar. Cam kanatlar, 50 – 60 cm genişliğindeki cam kanatların raylı bir sistem üzerinden bir araya getirilmesiyle oluşur. Yaklaşık olarak 30 kg ağırlığında olan cam kanatların ağırlığı kimi zaman daha fazla da olabilir. Yukarı ve aşağıda yer alan toplam 4 teker üzerinde hareket eden cam balkon sistemi, bu sayede kullanım kolaylığı sağlar. Cam balkon sisteminde bulunan kanatlar için kilit sistemi ile tam anlamıyla güvenlik sağlanır.


Cam balkonlar, balkonlar için en çok tercih edilen sistemlerden biri haline gelmiştir. Uygulanan bu sistem sayesinde balkonlar, açık bir alan olmanın yanı sıra kapalı bir yaşam alanı haline de getirilebilmektedir. Raylı sistem üzerinde bulunan tekerlekleri aracılığıyla hareket eden cam kanatlar, sağ ve sol yöne hareket ederek kullanılabilmektedir. Cam kanatları açmak için sürükleniş yönü ne tarafa doğru ise cam kanatları o yöne doğru sürükleyerek itebilirsiniz. İtme işleminden sonra cam kanadı kendinize doğru çekerek kolayca katlayabilirsiniz. Kapatmak istediğinizde yine aynı işlemi uygulayabilir, son olarak kilitleyebilirsiniz. Pek çok ev ve yazlıkta sıkça tercih edilen cam balkon sistemi sayesinde balkonunuza yeni bir enerji getirebilirsiniz. Hem sağladığı kullanım kolaylığı hem de kullanıldığı alana kattığı şıklık ile balkonunuzu bambaşka görünüme kavuşturabilirsiniz. 


Isıcam Balkon Sistemleri 


Cam balkon modelleri arasında yer alan ısıcamlı cam balkonların diğer modellerden farklı olarak ürün malzemesinde fitiller ve fitil içi malzemeler kullanılır. Bu özelliği sayesinde ısı yalıtımı sağlayan ısıcamlı cam balkon sistemlerinde ısı hapsedilir. Böylece içeri ve dışarı dengesi kurulan atmosfer, ortama çok daha iyi yansıtılır. Sağlanan konfor ile balkondan ziyade yeni bir yaşam alanı yaratılarak balkon, güzel vakitlerin geçirildiği bir yer haline getirilir. Özellikle soğuk iklimi olan bölgelerde mevsim şartlarına bağlı kalmadan balkon keyfine devam edilebilir.


Cam balkon, son derece kullanışlı sistemlere sahiptir. Isıcam balkon sistemi sayesinde açık alanları çok daha kullanışlı ve tasarruflu hale getirmek mümkündür. Isıcam balkon sistemleri, sağladığı konforun yanı sıra ısı tasarrufu konusunda oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Açık alanları kullanışlı hale getirirken diğer yandan kapalı alanlar içerisindeki ısının kaybolmadan muhafaza edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra ekolojik olarak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Soğuk kış aylarında ısınma giderleri diğer aylar ile kıyaslandığında çok daha fazla olacaktır. Isıcam balkon sahip olduğu ısı yalıtımı ile ısıyı hapseder ve kış aylarında faturaları azaltmanıza yardımcı olur. Özellikle işletmelerin açık alanlarını olabilecek en iyi şekilde değerlendirmesi için ısıcamlı balkon kullanmayı tercih etmeleri gerekir. 


Isıcamlı cam balkon, sıradan bir cam balkon sistemine nazaran hem görsellik hem de işlevsellik bakımından çok daha kullanışlı ve konforludur. Isıcamlı cam balkon sistemi, balkonlarınızı daha yaşanılır ve ferah bir boyuta taşır. Aynı zamanda yaşam alanlarınızda ekstra bir oda yaratarak, balkonlarınızı dinlenmek, nefes almak ve keyif yapmak için kullanılabilir hale getirir. Isı cam balkon fiyatları ise seçtiğiniz sistemin kalite ve modeline göre farklılık gösterir.


Cam Balkon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?


Cam balkon sistemleri sayesinde şık bir balkon alanı tasarlamak, pek çok kişinin yapmayı istediği şeylerden biridir. Evindeki köşeleri en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler, özellikle yaz aylarında balkonlarını keyifli bir yaşam alanına çevirmek için harekete geçerler. 


Cam balkon sistemleri ile balkonlar, her mevsim kullanılabilen konforlu yaşam alanları haline gelir. Açık balkonlar kış mevsimlerinde kullanılamazken, cam balkon ile balkonların her mevsim kullanılabilmesi mümkün hale gelmiştir. 


Cam balkonlarda bulunan raylı sistem sayesinde balkon istediğiniz yere kolayca açılıp kapanabilir. Böylece balkonun istediğiniz bölgesini çok daha kolay şekilde açıp havalandırabilirsiniz. Diğer cam balkon avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:  


-Katlanabilme özelliği sayesinde büyük bir yer tasarrufu sağlar.
-Her mevsim kullanılabilme özelliği olduğundan olumsuz hava koşullarında da rahatlıkla kullanılan bir ortam yaratır.  
-Dışarıdan gelen gürültünün ev içerisine girişini engelleyerek ses izolasyonu özelliği sağlar. Bu nedenle ses yalıtımlı cam balkon olarak da bilinir. 
Tüm bu avantajları ve daha fazla faydası ile cam balkon sistemleri, evlerin kurtarıcı sistemlerinden biri olarak kabul edilebilir. Konfor ve fonksiyonellikle bütünleşen bir seçenek arıyorsanız, balkonlarınız için cam balkon sistemi uygulamayı düşünebilirsiniz.


Cam Balkon Neden Tercih Edilmeli?


Balkonlar özellikle apartmanlarda yaşayan insanlar için özgür bir alan olarak değerlendirilir. Evin normal alanlarının dışında kalarak daha çok dışarıdaymış hissi veren ve dış ortam ile bütünleşen bir havası bulunur. Bu keyifli hissi dört mevsim yaşayabilmek için cam balkon sistemi, harika bir çözüm yoludur. Evinizdeki kullanışlı, ferah ve konforlu alan ihtiyacını balkonlardan sağlayabilmek, cam balkonlar ile oldukça kolaydır. Ses yalıtım özelliği ile gürültüyü minimize eden cam balkon sistemleri, aynı zamanda ısı yalıtımı sağlar. Bu özelliği sayesinde ev ortamı için her mevsim dengeli bir atmosfer oluşturur. Cam balkon sistemlerinin sağladığı diğer faydaları sıralamak gerekirse;


-İstenildiği zaman açılabilen ve kapatılabilen yapısı ile balkonları çok kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
-Evlerin genel mimarisine uyum sağlanarak estetik bir görüntü oluşturulur.
-Esnek kullanım kolaylığı özelliği ile hava ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen şekilde kullanma imkanı sağlar.
-Cam balkonlar toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarına karşı tam koruma sağlar.
-Isı bariyerli profiller kullanılarak üretilen sistemlerde ray profil grupları, dış ve iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
-Temper işlemi uygulanan ısıcamlı balkon sistemleri, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel seviyede ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Cam balkon sistemini ekonomik ve kaliteli bir şekilde balkonunuzda uygulayabilmek için Kepez Yapı Market cam balkon kategorisini ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınız olan cam balkon ürününe sahip olmak için sitemizdeki güvenli ödeme seçeneklerinden faydalanabilir, istediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR