1 2 3 ... 13 >

Duvar Kağıtları

Ev ya da ofis dekorasyonlarında en fazla aranan yapı malzemelerinden biri duvar kağıtlarıdır. Sadece duvarlara değil, aynı zamanda tavanlara da uygulanabilmesi ürünlerin çok fazla talep görmesini sağlar. Uygulandığı zeminde, ana kullanım amacı dekorasyon olsa da bunun yanında koruma amaçlı olarak da kullanılır. Ayrıca zeminde hata ve kusur bulunması durumunda bu ürünler sayesinde tamamen kapatılması da mümkün olur. Bu şekilde duvar, öncekinden daha güzel görünürken aynı zamanda duvarda bulunan kusurlar basit şekilde dekoratif hale getirilir. Duvar kağıtlarının sıklıkla tercih edilmelerinin nedenleri arasında ekonomik olmaları, uzun süre dayanmaları ve kolayca uygulanabilmeleri yer alır. Duvarın fiziksel yapısında, renginde ya da dokusunda bulunan hatalar kullanıcıların kendi dokunuşları ile kolayca ortadan kaldırılabilir. Üstelik bunların oldukça ekonomik ve hızlı şekilde tamamlanabilmesi kullanıcılar açısından oldukça güzel bir avantaj olur. Kepez Yapı Market güvencesi ile dilediğiniz tüm duvar kağıdı ürünlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Pratik Kullanımıyla Duvar Kağıdı Çeşitleri

Duvar kağıtları, gelişen teknoloji ile sürekli olarak yenilenen bir alanda yer alır. Ev dekorasyonlarının geçen zaman içerisinde değişmesi ile bu ürünlerde de düzenli olarak yenilikler görülür. Bu yenilikler ürünlerin ham maddelerinde, renklerinde, desenlerinde ve dokularında görülebilir. Ham madde bakımından en sık kullanılan duvar kağıdı çeşitleri kağıt, vinil ve tekstil ürünleridir. Farklı ebatlarda bulunan bu ürünler, rulo şeklinde olduğu için çok fazla yer kaplamaz.

Uygulama bakımından da farklı çeşitlere rastlanır. Duvar kağıtları genellikle yapıştırıcı malzemeler kullanılarak duvara uygulanır. Ancak bunun dışında kendinden yapışkanlı olan ürünler bulmak da mümkündür. Her iki farklı yapıdaki ürün de basit ve hızlı şekilde uygulanabilir. Ürünlerin birbirinden ayrıldığı diğer bir nokta da boyanabilmeleridir. Boyanabilir duvar kağıtları son dönemde en sık tercih edilen dekoratif ürünler arasında yer alır. Mekanın genel rengi ile bire bir ya da uyumlu bir renkte boyanan duvar kağıtları oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Bu işlem düz renk duvar kağıdı çeşitleri ile yapılır. Üzerine renklendirme yapmak istemeyen, sade görüntüden hoşlanan kullanıcılar için ise beyaz duvar kağıdı çeşitleri bulunur.

 Dekoratif Seçenekleriyle Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar dekorasyonu evlerde en fazla dikkat gerektiren kısımdır. Eşyaların renginden evde göze çarpan tüm desenlerle uyumlu olması beklenir. Bu sebeple de pek çok farklı model kullanıcıların beğenisine sunulur. Bunlar arasında en sık talep gören duvar kağıdı desenleri, yarattığı doğal ambiyans nedeniyle taş desenli duvar kağıdı modelleridir. Taş görüntüsünün genel dekorasyonla uyumlu olması ile görsel açıdan harika bir atmosfer yakalamak mümkün olur. Taş görüntüden yola çıkarak ortaya konulan bir diğer ürün ise tuğla desenli duvar kağıdı ürünleridir. Tuğla görüntüsü ortamda yakalanmak istenen havanın sağlanmasına katkıda bulunur. Mermer desenli duvar kağıdı ve ahşap desenli duvar kağıdı ürünleri de farklı malzemeler kullanılarak ortaya konulan ürünler arasında yer alır.

Bu duvar kağıdı çeşitlerinin her biri farklı markalar tarafından, farklı özelliklerde üretilir. BB Collection, Rasch, Duka, Yasham markaları, Lima, Veronis, Ainos, Petra, Messina, Jasmin koleksiyonları en seçkin ürünlerini siz kullanıcılarına sunar. Ürünler içerisinde renk olarak da büyük bir çeşitlilik göze çarpar. Koyu ya da ara renklerin dışında ara renklerde de birbirinden güzel ürünler görmek mümkündür. Bu ürünlerden her birine Kepez Yapı Market ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

Bütçeye Uygun Duvar Kağıdı Fiyatları

Duvar kağıtları farklı malzemeler kullanılarak meydana gelir. Bu farklılıklar ürünlerin maliyetinden kullanım ömrüne kadar pek çok noktada değişimlere sebep olur. Vinil, tekstil ya da kağıt malzemelerden ortaya konulan ürünler; renk ve desen bakımından da birbirinden ayrılır. Bu noktada kullanıcıların kişisel beğenileri ve bütçeleri hesaba katılır.

Bazı kullanıcılar temizlik açısından kolaylık sağlayan vinil ürünleri tercih ederken bazıları görsel açıdan daha farklı bir hava yaratan tekstil ürünleri tercih edebilir. Ahşap ya da taş desenli ürünler ise yer döşemeleri ile uyumlu oldukları zaman daha çok talep görür. Bu farklılıkların her biri fiyatlarda da belirli değişikliklere sebep olur. Kullanılan ham madde, boya malzemesi ve teknik değişiklikler duvar kağıdı fiyatları üzerinde etkilidir. Kepez Yapı Market’te bulabileceğiniz duvar kağıtları kullanıcılara çok sayıda avantajla birlikte sunulur. Her bütçeye uygun bir modeli ürünler arasından bulabilir, kolayca sipariş verip uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Nerelere Uygulanır?

Duvar kağıdı ürünlerinin en sık kullanıldığı yerler duvarlar olmakla birlikte ev ya da iş yerlerinde mekanların tavanında da kullanılabilir. Alışılagelmiş beyaz ve düz görüntü yerine birbirinden güzel ürünler ile ortamın atmosferini tamamen değiştirebilirsiniz. Tavanlarda kullanılan duvar kağıdı ürünleri daha açık renklerde seçilerek ortamın aydınlık görüntüsü korunur. Ayrıca boyanabilir ürünler arasından bir seçim yapıldığı takdirde renk değişikliği de kolaylıkla uygulanabilir.

Banyolarınızda fayansla döşenmemiş, düz renkli duvarlar varsa duvar kağıtlarını bu bölümlerde de kullanabilir, modern ve hoş bir banyo stili yaratabilirsiniz. Renkli, desenli modellerle kolay bir şekilde göz alıcı bir dekorasyona imza atmak mümkün. Aynı şekilde mutfaklarınızda da iç açan desenlerle bezeli bir duvar kağıdı kullanabilir, yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Neye Göre Seçilmelidir?

Duvar kağıdı çeşitleri; renk ve desen bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürünler içerisinden seçim yapılırken bazı kriterler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İlk olarak bakılması gereken nokta evin genel dekorasyonu olmalıdır. Sonrasında evin aldığı güneş ışığı, dışarıdan gelen genel ışık miktarı gibi konular irdelenmelidir. Bu kriterlere bağlı olarak yakın ya da kontrast renkler tercih ederek en uygun duvar kağıdı kolaylıkla seçilebilir. “En iyi duvar kağıdı nerede satılır?” sorusunun yanıtı, sunduğu çok sayıda avantajla Kepez Yapı Market! Klasik, modern, yarı modern, geometrik, çiçek desenli, retro, taş desenli, ahşap, sade, damask, 3 boyutlu, çizgili, beton görünümlü, eskitme ve floral desenli duvar kağıtlarından stilinize uygun olan duvar kağıtlarını Kepez Yapı Market’te bulabilirsiniz. Siz de hemen şimdi modelleri inceleyebilir, yaşam alanlarınızda farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR