1

Raflar

 

Çok yönlü kullanımlarıyla çoğu zaman yaşam alanlarında beğeni kazanan raf modelleri, plastikten metale, ahşaptan MDF'ye kadar farklı malzemelerle üretilir. Aksesuarların, fotoğrafların, kitapların ve farklı objelerin sergilenmesi için kullanılan ürünler, dekoratif etkileriyle beğeni kazanır. Duvarlara monte edilip kullanılan ürünler yaşam alanlarında farklı görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Evlerde, iş yerlerinde ve ofislerde, sık sık mekân duvarlarında kullanılan raflar kendilerine has dizaynlarıyla TV ünitesi şeklinde de kullanılabilirler. Özenle ve ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde üretilen raflar, bütçe bakımında da beğeni kazanır. Görsel bakımdan şık görünen dekoratif duvar rafı modelleri, alanlara hareketli bir dokunuş yapar. Yaşam alanlarını keyifli bir hale getiren parçalar evlerin salonlarında da tercih edilir. Bu nedenle sık sık tercih edilen masif ahşap raf modelleri, beklenen etkiyi yaratmaya imkan sunar. MDF ya da ahşap malzemelerin ortak şekilde kullanıldığı ürünlerin geniş ölçülerde olan tasarımları kitaplık şeklinde kullanım için de müsaittir. İşlevsellik açısından avantajlı bir ürün olan bu parçalar, yaratıcı tasarımlarda kullanılmak için uygundur. Ergonomik yapısı ve işlevsel özellikleri ile dikkat çeken raflar, küçük mekânların dekoresini tamamlamak son derece önemli bir yere sahiptir. Kutu şeklinde tasarlanan raflar başta olmak üzere geometrik, simetrik ve açık raflar, bu gibi alanlarda fazlasıyla tercih edilir. Çok sayıda eşyanın ve objenin toplu görünmesinin haricinde depolama alanı şeklinde de kullanılmaları büyük avantaj sağlar. Ortamlara son derece modern bir hava katmanları ve ufak alanlarda çözümsel olmaları ile yoğun ilgi gören ürünler, farklı amaçlarla kullanılır. Havluluk, kitaplık, televizyon ünitesi ya da erzak rafı gibi farklı seçeneklere hizmet eder. Ürünlerin değişik boyutları ve görünümleri kişilere fonksiyonel çözümler üretir. Kepez Yapı Market sayfasından ürünlerin tümünü inceleyebilirsiniz.

 

Birbirinden Şık Duvar Rafı Çeşitleri

 

Duvar raf modelleri arasında birbirinden farklı seçenekler vardır. Birden fazla ana malzeme kullanılarak üretilen, tasarımlarıyla beğeni kazanan ve insanların yaşam alanlarında yer bulan ahşap duvar rafı modelleri, demonte halde kullanıcılara sunulur. Duvarlara monte edilip kullanılan ürün çeşitleri, ilave aparatları sayesinde kolay bir şekilde kurulur. Raf tutucu gibi malzemeler bu aparatlar arasında yer alır. Ürünlerin kurulumu kişiler tarafından kolayca yapılabilir. Sonrasında istenen bir noktaya tekrardan kurma ya da taşıma gibi ekstra avantajlar sağlar. Ürünler arasında 18 mm ya da farklı ebatlarda yonga levha ile üretilmiş olan MDF ürünler, kaliteleri yüksek melamin yüzeyle kullanım bakımından verim sunar. Ayrıca birinci sınıf aparatlarla tasarlanarak ürünlere farklı detaylar kazandırılır. Üzerlerinde çok sayıda eşya taşıyabilen raf modelleri yalnızca duvarlara değil dolapların iç kısımlarına da monte edilebilir. Değişik genişlik ve uzunlukta tasarlanan parçalar, genel olarak tahta, cam ya da metal materyallerden yapılır. Hem dekoratif hem de fonksiyonel olmalarından dolayı yoğun ilgi görür. Boş duvarları doldurmak ve süslemek için kullanılır. Ayrıca kitap yerleştirip düzenli görünüm de yakalanabilir. Kullanıcıların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, mobilyalarla dekore edilip kullanılabilen rafların üstüne kişisel eşyalar konulabilir. Ve evin güzel bir köşesinde sergilenebilir. Şıklıkları, kullanışlı olmaları ve pratiklikleri ile dikkat çeken ürünlerin seçenek bakımından da zengin olması, kullanıcıların ürünlere olan ulaşabilirliğini kolay bir hale getirir. Tasarım bakımından kullanıcıları kendisine çeken parçalar, kullanışlı olmaları sayesinde de popülerliklerini korur. Evlerde ve ofislerde istenen şekilde kullanılabilecek rafların boş duvarları güzelce doldurması, her zaman öne çıkmalarını mümkün kılar. Hemen hemen her noktada son derece ideal bir duruş sergileyen ürünler, dekor amaçlı kullanımlarıyla beraber küçük eşyaların düzenli muhafaza edilmesine de yardımcı olur. İkili cam ve ahşap raf tutucu şeffaf ürünler, günümüzde pek çok alanda kendine kullanım imkanı bulur. Ürünler arasında detaylı yönde incelemeler yaparak kullanım alanlarınız için en ideal ürünü kısa süre içerisinde bulabilirsiniz.

 

Duvar Rafı Nasıl Seçilir? Duvar Rafı Fiyatları

 

Duvar rafını ilk etapta ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz seçim yapmanızı daha kolay bir hale getirir. Evinizde tercih edeceğiniz bir duvar rafı ile işyeri ortamında kullanılan duvar rafı modelleri arasında birtakım farklar vardır. Açık raf sistemleri günümüzde her alanda kullanılır. Bu durum bazı giyim odalarında dahi ürünlerin görülmesini sağlar. Evlerde de kullanılan metal açık raflar kişilerin kendilerini mağazada hissedecekleri şekilde tasarlanır. Raf seçerken; alanın dekorasyonuna olan uyumu, ürünün niteliği, kullanım alanı, ebat, taşıma kapasitesi ve ürün ağırlığı ön planda tutulmalıdır. Duvar raflarını hem kitapçılarda hem evlerde hem de işletmelerde görmeniz mümkündür. Zemine göre daha az alan kullanıp bulunmuş olduğunuz alanın her mt²’sini iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Duvar rafları kapalı ya da açık sistemler şeklinde tasarlanır. Ev dekorasyonunuza yönelik duvar rafları görüntü açısından estetik bir duruş sunar. Evinizde hediyelik eşyalar, kitaplar, elektronik ürünler ya da biblolar için raf kullanabilirsiniz. Ayrıca giyinme odanız için de raf sistemlerini tercih edip dilediğiniz gibi çantalarınızı ve aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. Metal ya da değişik malzemeler kullanılarak üretilmiş olan raf modelleri ile dilediğiniz tarzı yaratabilirsiniz. Aynı zamanda fazla olan eşyalarınıza da çözüm bulabilirsiniz. Ayarlı raf altı modelleri, rafları monte ederek bütün ölçüde işinize yarar. Ürünleri satın alırken ilave aparatlara da göz atmanız tavsiye edilir. Duvar rafı fiyatları ölçü ve üretim materyali gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Her bütçeye hitap edecek ürün seçeneğinin olması sayesinde geniş kitlelere ulaşma imkanı söz konusu olur. Kepez Yapı Market sayfasında birbirinden farklı ürün seçeneklerine denk gelebilirsiniz. Ürünlerin hepsini görselleri ve fiyat aralıkları ile inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR