Çok Amaçlı Dolaplar

İnsanların yaşam alanlarında dolap modellerinin rolü fazlasıyla büyüktür. Bu alanların düzenli bir hale gelmesi, içine konulan çeşitli eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi gibi durumlarda farklı tasarımlarda çok amaçlı dolap çeşitleri tercih edilir. Evlerin odalarında farklı tasarımları olan değişik dolap çeşitlerine denk gelmek mümkündür. Banyolar için son derece kullanışlı olan banyo dolapları, yatak odaları için bütün giyim eşyalarının düzenli hale gelmesini sağlayan gardırop modelleri, mutfak dolabı çeşitleri, portmanto modelleri ve daha çok sayıda dolap modeli insan hayatını kolaylaştırmak amacıyla üretilir. Sadece evlerde değil dış bölümlerde kullanmak için de değişik çeşitlerden modeller kullanıcılarına sunulur. Mutfaklarda kullanılacak kiler dolap modelleri işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir. Çeşit bakımından zengin olan ürünler mutfakların düzenli olmasında rol oynar. Mutfaklarda dağınıklığa neden olan yiyecek, içecek ya da farklı eşyaların düzenli olmasını sağlar. Tasarım açısından farklılık gösteren ürünlerin raflı ya da çekmeceli olanlarına denk gelmek mümkündür. Ayrıca kapakları sürgülü ya da açılır kapanır şekilde tasarlanabilir. Dolapların iç kısımlarının nasıl düzenleneceği ise kullanıcıların seçimlerine bağlıdır. Bu tarz dolapların yapımı aşamasında ahşap ya da plastik malzemeler kullanılır. Yükseklik ve tasarım bakımından farklı şekillerde sunulan dolaplar mutfaklarda yer alan çoğu eşyadan daha fazla önem taşır. Soyunma dolabı gibi farklı amaçlarda üretilen modeller ağırlıklı olarak beyaz renkte üretilir. Fakat dönem trendlerine ve genel dekorasyona göre değişik şekillerde de piyasada yer alır. Bunların yanı sıra dosya dolabı gibi ofis dolapları da vardır. Kepez Yapı Market sayfasında metal basıc soyunma dolabı ve diğer çeşitleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ürünleri hem kendi eviniz hem de sevdiğiniz kişilerin kullanım alanları için tercih edebilirsiniz.

Şık ve Zarif Çok Çok Amaçlı Dolap Modelleri

Çok amaçlı dolap çeşitleri arasında yatak odasında ya da farklı mekanlarda kullanılabilen parçalar yer alır. Dolapların kapak kısımları, raf bölümleri, çekmeceleri ve buna benzer bütün parçalar eşyaların doğru bir şekilde saklanmasını sağlar. Bu kısımlar dolap çeşitlerinde farklı şekillerde kişilerin karşısına çıkar. Ayrıca ürünlerin kapak kısımlarında ayna seven kişiler için değişik tasarımlarda aynalı dolap modellerine de denk gelmeniz mümkündür. Çok amaçlı dolap çeşitleri arasında kendine özgü onlarca hatta yüzlerce değişik tasarım görülebilir. Dolapların iskelet yapılarından, raf, çekmece ve kapak bölümlerine kadar her aksam değişikliğe uğrar. Bu durumda hem her zevke hem de her tarza uygun tasarımlar ortaya çıkar. Ürünlerin boyutları da modellere göre değişiklik gösterir. Mobilya malzeme kullanılarak dizayn edilmiş olan modellerin yapım aşamasında tercih edilen ürünler sağlık açısından da gerekli görülen testlerden geçirilir. Avrupa E1 standardına da uyumlu olan malzemeler ürünlerin yapımında tercih edilir. Bu standartlara uygunluk belgesi bulunan içinde malzemeler kanserojen maddeler barındırmaz. Ayrıca bu malzemeler ile yapılmış olan mobilyalar hem çevreye hem de insan sağlığına karşı risk oluşturmaz. Sadece üretimde kullanılan ana malzemeler değil montaj aşamasında kullanılan yardımcı materyaller ve aksesuarlar da aynı standartlara tabii tutulur. Malzemelerin yüksek kalitede olması sayesinde mobilyalar uzun bir süre boyunca aynı dayanıklılık kapsamında kullanılabilir. Dolaplara ilave ayak kısımların zemin kaplaması hangi malzemeden olursa olsun rahat bir şekilde monte edilebilmesi için tasarlanır. Gelişmiş olan teknolojiler sayesinde ürünlerin kurulum aşaması da son derece basit bir şekilde halledilir. Son dönemlerde çok amaçlı dolap modelleri arasında en çok hâkimiyet sağlamış olan renk beyazdır. Beyaz renk tonu hem temizlik bakımından hem de her çeşit mobilya ile uyum sağlayabilir yapıda  olduğundan dolayı günden güne daha fazla tercih edilir. Rengin beyaz tonda olması çeşitlilik bakımından azalmaya sebep olmaz. Ürünlerin yapım sürecinde kullanılan malzemeler, materyaller ve aksesuarlarla modeller tamamen değişebilir. Böylece her dekorasyondaki mekanda rahat bir şekilde kullanılabilir hale gelir. Seçenekleri inceleyerek kullanım alanınız için en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Çok Amaçlı Dolap Seçimi ve Fiyat Aralıkları

Çok amaçlı dolaplar bir evin bütün bölümlerinde kullanılabilen mobilya çeşitleridir. Düzen bakımından bir eve büyük katkı sağlar. Fakat bazen mekanda yer alan dolaplar yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda düzen sağlamak amacıyla ekstra dolap çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Her mekanın spesifik şekilde üretilmiş olan ürünlerinin aynı tasarımlarda ikinciye satın alınması gereksiz olur. Bu noktada çok amaçlı dolap seçenekleri devreye girer. Ürünler hem işlevsel hem de ergonomik yapıdadır. Ev ile ilgili herhangi bir mobilyanın seçimi aşamasında kesinlikle ilk bakılması gereken kısım asıl ihtiyaç duyulan şeyin ne konusudur. Dolap seçimi yaparken öncelikli olarak ne tarz bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Daha sonra dolap için ne kadar genişlikte bir alanın kullanılabilir olduğu netleştirilmelidir. Son olarak da dekorasyonun genel görünümüne ve tarzına yönelik bir seçim yapmak son derece önemlidir. Bu faktörlerden birinin eksik belirlendiği durumda istenenin daha ötesinde bir görüntü ortaya çıkar. Görünüm bakımından olduğu kadar kullanım bakımından da kullanıcılar tatmin olmaz. Dolap modelleri görünümden malzemeye, aksesuarlardan boyutlara kadar çok sayıda faktöre bağlı olarak değişik çeşitlere sahiptir. Ahşap, plastik ya da cam gibi değişik malzemeler dolapların üretim sürecinde en fazla kullanılan malzemelerdir. Bu tarz çeşitliliklerin her biri dolapların fiyatlarını da doğrudan etkileyen bir durumdur. Her bir noktada meydana gelen değişiklik fiyatlar aralıklarında aşağı ya da yukarı noktada bir değişime neden olur. Bu sebeple çok amaçlı dolap fiyatları büyük bir skaladadır. Kepez Yapı Market sayfasında ürünlerin hem özellikleri hem de fiyat aralıkları mevcuttur. Detaylı şekilde incelediğiniz zaman her açıdan size uygun olan ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR