1 2 3 >

Çöp Kutuları

Çöp kutuları ev, işyeri ve bahçe gibi her alanda kullanılan işlevsel ürünlerdir. Çöp atmak ve belirli bir süre çöpü depolamak için kullanılan ürünler, işlevsel yapıları ile farklı modellerde bulunmaktadır. Kullanım amacına göre pek çok çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Ev, ofis, işyeri, banyo ve geri dönüşüm gibi farklı kullanım alanlarına göre ürün bulabilirsiniz. Üretim malzemesine göre değişkenlik taşıyan çöp kutuları hijyen sağlayarak sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor.

Farklı Alanlarda Kullanım Sunan Çöp Kutuları

Çöp kutuları ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklı alanlarda kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır. Mutfakta yemek yaparken ortaya çıkan yemek artıkları çöp kutusuna atılmaktadır. Böylece hem alan temiz olur hem de etrafa koku yayılmaz. Genel olarak tezgah üstünde çok fazla yer kaplamaması için küçük boyutlarda olan modeller tercih edilir. Ancak ev içinde fazla çöp çıkan ilk alan mutfaktır. Bunun dışında banyo ve tuvaletlerde de çöp kutusu bulunması gerekir. Kokuyu dışarıya vermemesi ve kirli atıkların da gözükmemesini sağlayarak hijyen açısından yararlı olur. Kovanın içinde bulunan atıkların dışarıya kötü koku vermemesi için ise düzenli olarak boşaltılması gerekir. Kapaklı olan çöp kutuları, kokunun dışarıya yayılmasını olabildiğince geciktirmek için idealdir.

Çöp kovası modelleri ve fiyatları kullanım alanına göre değişkenlik taşıyor. Dış mekân, döner kapaklı, pedallı, sınai, ofis ve ev tipi gibi farklı modeller bulabilirsiniz. Modellerin ortak özelliği ise çöp atma ve depolama ihtiyacınızı doğru şekilde karşılayacak özelliklerde olmalarıdır. Böylece yaşam alanlarınızı temiz ve hijyenik tutabilirsiniz.

İhtiyacınızı Doğru Karşılayacak Çöp Kutusu Çeşitleri

Çöp kovası çeşitleri kullanım alanına göre değişen özelliklere sahiptir. Bu bakımdan seçim yaparken kullanım alanını göz önünde tutmanız yararlı olacaktır. Dış alan ile iç kısımlarda kullanılacak olan modeller yapısal olarak farklılık taşır. Dış alanlarda özellikle hava koşullarından etkilenmemesi için malzeme kalitesi açısından yüksek kalite sunan modeller bulunur. İç mekânlarda ise dayanıklılıktan çok kullanım pratikliğine dikkat edilir. Dış mekân için üretilen modeller ev veya işyeri girişi, bahçe, park, apartman ortak alanı, bina girişi gibi yerlerde kullanılır. Tek, çift, dört ayaklı gibi modeller bulunur. Döner kapaklı olan çöp kutuları ise dış alanlarda sigara veya plastik kullan at çöplerin toplanmasında tercih edilmektedir. Çöp torbasının kaymasını engelleyecek olan kilit sistemi ile işlevsel detaylar gösterir. Genel olarak krom kaplama ya da paslanmaz çelikten üretilir. Bu sayede yağış gibi etmenlere karşı da dayanıklılık sunar.

Pedallı olan çöp kutuları ise ev, işyeri, mutfak ve banyo gibi alanlarda rahatlıkla kullanılan iç mekân ürünleridir. Döner kapaklı olan modeller gibi krom kaplama ya da paslanmaz çelikten bulunabilir. Özellikle hacim açısından da farklı boyutlarda bulabilirsiniz. Sınai yapıda olan büyük çöp kutusu çeşitleri ise otel, restoran, yemekhane gibi alanlar başta olmak üzere işyerlerinde kullanılır. Bu modellerde hacim kırk litreye kadar çıkabilir. Böylece kısa süreli kullanımlarda hemen dolmayarak uzun süreli kullanım sunar. Ofisler için kullanılan ofis çöp kovaları ise kâğıt ve benzeri çöplerin atılmasında kolaylık sunması için genelde ağzı açık yapıdadır. Metal ve delikli olan çöp kutuları kolay şekilde çöp atmayı sağlar. Çoğunlukla koku yapacak olan çöpler atmak yerine kuru ve kokusuz çöplerin atılmasında kullanılır. Masa altında kullanılacak olan modeller için ise pedallı yapıda olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Pedal sistemine sahip olan bu modeller çok pratik ve kolay şekilde çöp kutusunun kapağını açmanızı sağlar. Pedallı oluşları ile birlikte elinizle dokunmanıza ya da eğilmenize gerek kalmaz.

Yaşam alanlarınızın her noktası için bulabileceğiniz çöp kutuları işlevsel ve pratik kullanıma sahip ürünlerdir. Böylece çöplerinizi sağlıklı bir şekilde atabilirsiniz. Çöp kutularının kullanımı da pratiktir. Hijyen açısından sorun çıkarmaması için çöp poşeti gibi aracı ürünler ile kullanabilirsiniz. Böylece çöp biriktiğinde poşeti rahatlıkla kutudan çıkararak temizlik işlemini yapabilirsiniz. Zaman kaybını önleyen ve çöplerin kolayca çıkarılmasını sağlayan bu modeller yaşam alanlarınızda rahatlık sunar.

Kepez Yapı Market ile Aradığınız Çöp Kutuları

Çöp kutuları geniş bir yelpazede ihtiyacınıza uygun olacak şekilde sunuluyor. Mutfak çöp kutusu çeşitlerinden hacim açısından yüksek olan modellere kadar aradığınız ürünü sayfada bulabilirsiniz. Doğru üründe karar vermek için ise alım sırasında belirli noktalara dikkat etmelisiniz. Özellikle ürünü hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde tutmalısınız. Farklı kullanım amacına uyan ve buna göre tasarlanan modeller arasından seçim yapmalısınız. Mutfak için kullanacaksanız kapaklı ve küçük olan çöp kutuları işinizi görecektir. Genel olarak mutfak tezgahları küçük yapıda olduğundan büyük bir model tercih etmek yerine tezgah üstü için küçük olan modellerden seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında tezgah altında, dolap içinde kullanım yapacaksanız büyük hacimli olan modelleri de seçebilirsiniz.

İşyerleri için ise pratik çöp toplamayı mümkün kılan raylı çöp kovası seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Bu modellerde ray sistemi bulunur ve çöp atılmadan önce ray sisteminde kutu hareket eder. Böylece yer kaplama açısından pratik özellikler taşır. Modeline göre de alacağı çöp miktarı da değişiklik taşır. Teleskopik yapıda olan modellerde çöp kovası çekmece halindedir. Çöp atılmak istendiğinde bu kova çekilir ve öne doğru çıkar. Böylece çöpleri atmak da çok daha kolay hale gelir. Özellikle çöpün açık kalmasının istenmediği durumlarda dolap içine monte edilerek de kullanılabilir. Otel, pansiyon gibi yerler için kirli çamaşırların toplanması açısından da işlevseldir. Sadece işyerleri için değil estetik görünüm isteyen evler için de kullanımı uygundur.

Farklı özellik ve işlevlerde sunulan çöp kutuları arasından uygun fiyatlı olarak seçim yapabilirsiniz. Şıklığı ve hijyeni bir araya getiren modeller atıklarınızı toplamak için rahatlık sunuyor!

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR