Özel Yapım Mutfak Dolapları 

 

Özel yapım mutfak dolapları, ortamın şıklığını tamamlayan detayların başında yer alır. Mutfak, aynı zamanda evin enerjisini de belirleyen bölümlerinden biridir. Mutfak dekorasyonunuz için tercih ettiğiniz tarzın ve renklerin etkisi, bütün ev dekorasyonuna yayılır. Mutfaklar, eve gelen misafirlere ev sahibinin kişiliği hakkında da bilgiler verir. Özel üretim mutfak dolapları ile kendinize ait  dekorasyon fikirlerinizi kolayca hayata geçirebilirsiniz. Özel ölçü mutfak modelleri, kulp ve kapak gibi tasarımları isteğe göre değiştirme imkânı tanır. Özel ölçülü mutfak dolabı modelleri, değiştirilebilir modüllerden oluşur. Değişik kapak rengi ve birbirinden farklı kulp seçenekleri sunulur. Bunların yanı sıra çok çeşitli tezgâhlarla ve aksesuarlarla birleştirilip kişilerin hayallerindeki mutfak dekorasyon fikirleri gerçeğe dönüştürülür. Özel mutfak dolabı modelleri, kendi mutfağınızda kendi stilinizi yaratmanız için son derece ideal bir alternatiftir. Mutfaklar yemek yapılan, yemek yiyip içilen ve sevilen kişilere sofralar hazırlanan, bu nedenle de gün içinde en sık ziyaret edilen alanlardır. Her insan mutfakta kendisini özgür ve iyi hissetmek ister. Bu noktada da mutfağın düzenli, malzemelerin de kolayca ulaşılabilir olması önem arz eder. Tabak, tencere ve bardak gibi eşyaların muhafaza edilmesini sağlayan dolapların hem çok sayıda hem de uygun ölçülerde olması herkesin talepleri arasındadır. Bütün ürün çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz ürünler arasında zevkinize yönelik bir seçim yapabilirsiniz. 

 

Özel Yapım Mutfak Dolapları Dekorasyona Ne Gibi Fayda Sağlar? 

Mutfak dolabı modelleri, dekorasyona pek çok açıdan fayda sağlar. Dekorasyon fikirlerine sunduğu faydalar kısaca şu şekildedir;

 
  • Özel yapım mutfak dolapları değişebilir modüllerden oluşur. Bu sayede büyük ya da küçük, her çeşit mutfak alanı için uygulanabilecek dekorasyon fikirlerini ekstra mümkün kılar. Yani mutfak alanı böylece, dekorasyon açısında sorun olmaktan çıkar.
  • Çok amaçlı mutfak dolapları, mutfaktaki depolama alanını maksimum seviyeye çıkarır. Değişik boyutlara sahip olan ve çok bölmeli yapıdaki mutfak dolapları, nadir şekilde kullanılan mutfak gereçlerinden sık sık tercih edilen araçlara kadar bütün eşyaları rahatlıkla depolama imkanı sunar.
  • Çok sayıda renk tonu ve kapak çeşidine sahip olan özel üretim mutfak dolabı modelleri, özgün tarzlar ortaya çıkarmak adına birbirleriyle kombin yapılır. Özellikle son dönemlerde mutfak dolapları ve tezgah gibi ayrıntıların birbirleri ile uyumlu olması ortaya şık görüntülerin çıkmasını sağlar. Hatta renk ve model seçimini mutfaktaki diğer eşyalara göre yaptığınız zaman kusursuz bir tabloya imza atabilirsiniz. 
  • Çok amaçlı mutfak dolapları ölçüsü, sahip olunan ya da almak istenilen ankastre mutfak setinin boyutları da göz önünde bulundurulup alınır. Ankastre setler, mutfak dolaplarıyla bütün haline geldiği zaman ortama çok daha fazla şıklık katar. Bu sebeple mutfak dolapları için ankastre mutfak setlerine uyum sağlayabilecek bir renk tonunun tercih edilmesi son derece hoş bir etkinin ortasına çıkmaya yardımcı olur.
 

Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir? Mutfak Dolabı Ölçüsü Nasıl Alınır? 

Dolap modelleri arasındaki çeşitliliği sağlayan temel faktör üretim aşamasında kullanılan malzemeleri. Genel olarak mutfak dolaplarının ana gövdesinde ve ara bölmelerinde suntalam, MDF ya da MDFlam gibi genellikle 18 mm kalınlığında olan malzemeler kullanılır. Fakat görsel açıdan çeşitliliği oluşturan, kapak materyali ile aksesuarlardır. Parlak lake, mat lake, masif ahşap, membran, suntalam, mdf, kaplama ya da doğal ahşap gibi değişik malzeme seçeneklerinin kullanılmış olduğu kapakların hepsi değişik bir görsel etki yaratır. Dolaplar genel olarak depolama fonksiyonu üstüne üretilmiş olan mobilya çeşitleridir. Fakat dolaplarda yer alan raf çeşitleri bazı durumlarda kullanıcılara yeterli gelmez. Bu sebeple ürünlerin kendi içerisinde de bazen ekstra olarak düzenleyicilere ihtiyaç duyulur. Bu tarz durumlarda kullanışlı yapıdaki dolap içi raflar satın alınabilir. Depolanacak olan ürün gruplarına göre ilave ara bölmeler de kullanılarak dolap içi düzenlemelerde kolaylık sağlanır. Özel yapım mutfak dolapları temizlik konusunda titizlik ister. Mutfak kullanımı esnasında dolapların kapak bölümlerine bulaşabilecek olan yağ lekelerini çıkarmak amacıyla yağ çözücü sabunlar kullanılabilir. Menteşe aralarında sıkışıp kalan kirler için de kullanılmamış bir diş fırçasından yardım alınabilir. Aynı sabunlu karışım içine batırılan fırça aracılığıyla fırçalanan yüzeylerin üstünde birikmiş tozlar ve kirler kolay bir şekilde çıkarılabilir. Bununla beraber mutfak dolaplarındaki temizlik için çoğu zaman sirkeli su kullanımı tercih edilir. Bu işlemlerin sonrasında kesinlikle ıslak zemini kuru bir bezle kurulamak gerekir. Özellikle de ahşap malzemeli dolap kapaklarının nemli halde bırakılmaması malzemelerin kullanım ömrü açısından önem arz eder. 

 

Özel Üretim Mutfak Dolapları Seçimi ve Fiyatları 

Özel üretim mutfak dolapları satın alırken ölçü detayı büyük önem taşır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ya da ocak gibi tezgahla bütün halde kullanılan nesnelerin derinlik ölçüsü genellikle 60 cm şeklindedir. Bu kapsamda bu nesnelerin yerleştirileceği tezgahların derinlik oranının da 60 cm şeklinde esas alınması gerekir. Kullanılacak olan ekstra makineler, elektrik tesisatı ya da lavabo giderleri göz önünde bulundurulup yapılacak olan yerleşimin sonrasında ihtiyaçlara yönelik bir şekilde ölçü almak daha doğru olur. Mutfak dolabı seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ürünlerin kullanım kolaylığıdır. İlk etapta lavabo, fırın ve buzdolabı arasındaki mesafe bir üçgen şeklinde tamamlanıp bu üçgen içindeki hareket etme kolaylığının göz önünde bulundurulması gerekir. Buna benzer olarak mutfak masası gibi diğer eşyalarla dolapların arasında yer alan mesafenin dikkate alınması, çoğu zaman bir ya da iki kişinin rahatça hareket edebileceği bir alan sağlanmalıdır. Bu kapsamda yerleştirilen mutfak dolaplarındaki raf yükseklik oranı da bir insanın kolay ulaşabileceği yükseklikte tasarlanmalıdır. Mutfak dolapları fiyatları ise ürünlerin malzemesi ve ölçüsü gibi detaylara göre farklılık gösterir. Kepez Yapı Market sayfası üzerinden mutfağınız için en uygun ürünü kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR