Perde Aksesuarları

 

Dekoratif alanda meydana gelen yeniliklerin her geçen gün artış göstermesiyle beraber perdelere takılmak amacıyla kullanılan aksesuarlar da önem kazanır. Hem daha hareketli hem de estetik bir görüntü çizen perde aksesuarı çeşitleri, modern bir mekanda oturma imkanı sağlar. Aksesuarlar, değişik türlerde dizayn edilir. Bu sayede de her tarza uygunluk gösterir. Perdenizin modeline yönelik tercih edeceğiniz aksesuar çeşitleri ile evinizi şık bir hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz aksesuarların renk tonlarını perdelerinize yakın tutup uyumlu bir ev tasarımı oluşturabilirsiniz. Dekotrendlerin göz önünde bulundurularak yenilendiği perde aksesuarları; odaların türüne, perdelerin modeline ve dekorasyonun stiline göre değişik şekillerde tasarlanır. Salondan oturma odasına, çocuk odasından yatak odasına kadar evin pek çok kısmında aksesuar çeşitleri kullanılır. Oturma odaları için yalın tasarımda dizayn edilmiş olan süsler göze çarpar. Ufak kurdela ya da ince şeritler yardımıyla perdeleri kaldırmakta kullanılan ürünler, hem işlevsel şekilde kullanım sunar hem de evlere renk katar. Salonlar ve yatak odaları için üretilmiş olan aksesuar çeşitleri, daha gösterişli ortam ambiyansı oluşturmasından dolayı yuvaları dekoratif kılar. Çocuk odalarına özel olarak tasarlanmış olan aksesuarlar da desenli ve renkli ve tasarımları ile dikkatleri çeker. Ürünleri evinizin değişik bölümlerinde yer verebileceğiniz ürünleri ile zevkinizi yansıtabilirsiniz. Perde aksesuarları arasında tokalar, tutucular ve mıknatıslı mandallar sık sık tercih edilir. Metal malzemeler kullanılarak üretilmiş olan tutucular arasında farklı modeller yer alır. Mıknatıslı mandallar, hem pratik hem de şık kullanımları ile öne çıkar. Mıknatıslı modellerin pek çok açıdan avantajları da vardır. Mandallar, öncelikli olarak tülleri ve güneşlikleri duvara monte etmeye gerek kalmadan kullanma imkanı sunar. Kepez Yapı Market sayfasındaki perde aksesuar malzemeleri ve çeşitlerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Fonksiyonel Yapılarıyla Dikkat Çeken Perde Aksesuarları

 

Evdeki en önemli aksesuarların başında yer alan ve perdelerin güzel görünmesini sağlayan unsurlardan birisi perdenin takıldığı korniştir. Klasik korniş çeşitlerinin yanı sıra kullanılan pek çok perde asma yöntemi ve aparatlar perdelerin daha estetik görünmesini sağlar. Bununla beraber evin havasını da değiştirir. Standart korniş modelleri, eski dönemlerde alüminyum malzeme ağırlıklı olan, son dönemlerde ise plastik malzeme ağırlıklı tercih edilerek üretilir. Boru, stor, çubuk ya da daha değişik biçimlerde olan özel tasarım korniş çeşitleri ve aksesuarları büyük oranda estetik sağlar. Korniş seçimi yaparken ürün malzemesine doğru bir şekilde karar vermek gerekir. Aynı zamanda evin genel dekorasyonuna da uyumlu olan modelleri tercih etmeniz son derece önemli bir detaydır. Klasik şekilde alüminyum profil korniş modelleri ya da ona benzer mekanizmalar ile çalışan plastik tip kornişler aslında aynı işlevselliğe sahiptir. Alüminyum; yapı olarak daha sağlam ve güçlüdür. Plastik de köşe dönüşlerine benzer avantajlar sunar. Standart ve hafif kumaşlar için plastik tip modeller daha rahat kullanılabilirken, ağır perde modellerinde deforme olma ihtimali vardır. Boru, çubuk ya da ahşap korniş modelleri de tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alır. Meşe, kiraz, çam ya da ceviz gibi ağaçlardan tasarlanan ahşap tip kornişler, düz veya yuvarlak halkalı şekilde olabilir. Ahşap korniş modellerinin ve aparatlarının renk tonunun evlerin dekorasyonu ile uyumlu renk tonlarında olması tavsiye edilir. Metal, ağaç görünümlü ya da plastik korniş seçenekler vardır. Ürünler arasında hem işlevsel hem de estetik, aynı zamanda mekâna uygun model tercih edilmelidir. Plastik kornişler görünüm açısından her çeşit dekorasyona uyum sağlar. Aynı zamanda da son derece ekonomik bir çözüm imkanı sunar. Kolay bir dizayn sağlayan, köşe dönüşü tarzı zorlukları kolay bir şekilde aşan plastik korniş çeşitlerinin diğer seçeneklere oranla daha kısa ömürlü olma ihtimali vardır. Metal kornişler; klasik görünümleriyle beraber son derece güçlü bir kullanım imkanı sunar. Metal kornişler gri olabileceği gibi daha değişik renklerde ve görünümleri de olabilir. Çocuk odaları için ise daha renkli ve daha canlı kornişler tavsiye edilir. Fırat markasına ait olan üçlü pvc kornej slim ve diğer aksesuar çeşitleri ile ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

 

Perde Aksesuar Fiyatları

 

Aksesuar çeşitleri; perdelerin türüne, ebatına ve kumaşına göre değişik fiyat seçenekleriyle kişilerin beğenisine sunulur. Perde aksesuar fiyatları, farklı fiyat aralıklarında tutulduğunda dolayı kullanıcıların memnuniyetini de gözetir. Sizlere sunulan cazip fiyat aralıklarını değerlendirip tercih edeceğiniz aksesuarlar sayesinde perdelerinize dinamik bir görünüm ilave edebilirsiniz. Evinizi hayak ettiğiniz gibi şık bir görüntüye kavuşturmak adına kullanabileceğiniz aksesuar çeşitleri, gün içinde de değişik kullanım şekilleri sunar. Dekoratif olan ürünler sayesinde, gün içinde ışığın evinize tam anlamıyla dolmasını sağlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise ağırlayacağınız misafirleriniz için hoş bir görüntü sunma konusunda da bu ürünler sizlere yardımcı olur. Dilediğiniz anda bir tek hareketinizle serbest bırakabileceğiniz perdeleri, yine aynı şekilde istediğiniz gibi toplanıp şekil alabilir. Aksesuarların haricinde, tamamlayıcı ekipmanlar tercih ederek hayatınızı hem daha şık hem de pratik bir hale getirebilirsiniz. Kordon, perde finali, L ayak, briz çubuğu ve kornej slim gibi değişik ekipmanlar ile son derece ergonomik bir kullanım yakalayabilirsiniz. Ürün fiyatları da ürünlerin özelliklerine ve sahip olduğu detaylara göre şekil alır. Kullanıcıların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilen ürünler arasından zevkinize yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Kepez Yapı Market sayfasında farklı ihtiyaçlara yanıt verecek ürün çeşitleri mevcuttur. Ürünlerin her birini detaylı bir şekilde inceleme şansınız vardır. Bu sayede hem perdelerinize hem cebinize hem de ihtiyaçlarınıza göre bir ürün kolayca bulabilirsiniz. Ürünleri kendiniz için olduğu kadar sevdiğiniz kişiler için de inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR