1

Doğal Taş Desenli Duvar Kağıtları


Doğal taş desenli duvar kağıtları, ev, ofis, dükkan, atölye gibi kapalı alanların dikkat çeken objelerinden artık. Günümüz sanatının renkli tercihlerinden olan taş desenli duvar kağıtları, renk, biçim, boyut olarak oda dekorasyonuna uygun modellerde tasarlanmaktadır. Çiçek desenli olanından, rengarenk taş özelliğine, kabartma hissi uyandıran, üç boyutlu görsellerine kadar gerçeğini aratmayacak çeşitler, desenleriyle bu imkanı sağlıyor. Bodrum’un taş duvarlı evleri, mozaik görünümü sağlayan renk karması, iç içe uyumu yakalamış daha nice çeşitler... Taş bir duvara dokunma isteğini artıran duvar kağıdı modeller, yaratılmak istenen algı ve keyfi duvarlarınıza taşıyor.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Özellikleri


Doğal taş desenli duvar kağıtları, yüzeye uygulanış aşamasından sonra silinebilen, temizliği konusunda kolaylık sağlayan özelliktedir. Farklı beğenilere göre renk ve şekil özelliğine ayrılmış duvar kağıtlarında, taşın boyutu ve şekli de modellere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mekansal derinliğe önem veren kişiler için üç boyutlu bir plan üzerinden tasarlanmış modeller, doğal bir ortam hissi yaşatır. Manzara hissini, odanızın dekoratif görüntüsünde, doğal ürünlerle de çeşitlendirmeniz mümkün. Duvar dibine yerleştirebileceğiniz çiçekler, doğal görünümüyle iş ortamındaki o gerginliğe de fayda sağlayabilir. Solmaya ve yırtılmaya karşı sağlam bir özellik taşıyan tekstil işçiliğiyle yapılan duvar kağıtları, oda tercihleriniz için bir başka seçenektir. Motif işlenmiş taş desenli duvar kağıdı modelleri de, özel işçilikle mürekkep kullanılarak yapılan başka bir üründür.


Duvar kağıdı tercih ettiğinizde yapışkan ve yapışkan olmayan türü arasında seçim yapabilirsiniz. Farklılıkları denemeyi seven, otantik bir dokuyu tamamlayıcı nitelik taşıyan ürünler arasındadır, doğal taş desenli duvar kağıtları. Rulo biçiminde kullanılan ve istenen ölçülere göre kesilerek kullanılan modellerin genel ölçüsü 55*1000 cm olarak belirlenmiştir.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Kullanım Alanları ve Fikirleri


Dekoratif ürünlere ilgi arttıkça oda aksesuarları ve mobilyalarla da tasarım birlikte düşünülmeye başlandı. Doğal taş desenli duvar kağıtları, kullanım amacı olarak da çeşitlilik gösterir. Bazen belirli metrekarelik alanlar ya da genişlik olarak daha sınırlı alanlara da uygulanabilmektedir. Bu açıdan TV ünitesi arkası taş desenli duvar kağıtları bu amaca yönelik tasarlanmış bir üründür. Yine ızgaralık, gril bölümü için de kendi zevkinize uygun taş desenli çeşitler olmaktadır. Gri taş desenli duvar kağıdı, daha nostaljik hisleri barındıracak çağrışımları yansıtacak kalitededir. Yalnızca evinizin salonunda değil, çocuk odası, banyo, mutfak gibi alanlar için de tercihe uygun çeşitler yer almaktadır. Dekore etme hususunda pratik kolaylık sunan doğal taş desenli duvar kağıtları, kendinden yapışma özelliğiyle bunu sağlar. Yine de doğru ölçülerin alınıp, kurala uygun şekilde kaplama yapmak için hazırlık yapmak önemlidir. Bu açıdan uygulama tekniklerini iyi bilen usta ellere işi vermek doğru bir karar olacaktır.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Uygulaması


Doğal taş desenli duvar kağıtları uygulaması öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Pürüzlü, çıkıntısı fazla olan duvarların, duvar kağıtlarının yapışması konusunda sorun çıkartacağı bilinir. Bu açıdan duvar yapınızın öncelikle kağıt kaplamaya uygunluğunu test etmeniz önemlidir. Desen ölçüsü ve tekrarına uygun bir sıra, duvar kağıdının kesileceğini alanın tespitinde hassas bir işlemdir. Doğal taş desenlerinin, sıralı bir şekilde uyumu, kaplanan malzemenin görünümünde doğallığına etki sağlayacaktır.

Ürünün temizleme özelliği olmasına rağmen, temizlik işleminde hassas davranmak gerekir. Silinebilen yüzeyi duvar kağıdını fazla zorlamadan hafif temizleyici sünger veya bezlerle yapmak uygundur. Vinil türü duvar kağıtları, ek yerleri belli olmayan ve oldukça rağbet gören modellerdendir. Mürekkep veya baskı teknikleriyle imaj verilmiş doğal taş desenli duvar kağıtları için ayrıca bir özen gösterilmelidir.

Duvar yapısı, köşeleri, dip yüzey kıvrımlarına yerleştirilecek model için, sokum özelliği bilinmelidir. Uygulanacak doğal taş desenli duvar kağıtları, kimyasal ve hijyenik olarak sorun yaratacak bir unsur barındırmamaktadır. Oda seçimlerinde kaygısız bir şekilde kullanmak mümkündür.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli


İç ve dış mekan görüntüsü için farklılık ve göz zevkine verenlerin üzerinde durduğu bir konudur dekorasyon. Doğal taş desenli duvar kağıtları arasında seçim yaparken tercihinizle orantılı yol izlemeniz önerilir. Pek çok renk, biçim ve doğal taş desenli olan duvar kağıtları, odanızın geniş bir alanını kaplayacaktır. Geniş bir perspektifle bakıp, odanızın biçimi, kullandığınız mobilyaların rengi, büyüklüğü, malzemenin katacağı derinliği iyi hesaplamak gerekir. Bu anlamda duvar kağıdı seçiminizde öncelikli tercihiniz, uygun bir renk seçimi olmalıdır. Malzeme kalitesi de tabii ki. Gün ışığı gören bir odanın, gece karanlığında aydınlatıcı bir lamba ile nasıl görüneceğini bilmek de faydalıdır. 

Taşların desen olarak odaya katacağı derinlik ve ışıkla uyumu da bir sonraki aşama olarak değerlendirilebilir. Dikkat dağıtmayan nitelikte gri taş desenli duvar kağıdı, odaklanma da kolaylık sağlar. Renklerin, kişilerin karakter özelliğiyle uyumu tartışmasızdır. Huzuru ve sadeliği arayanlar için daha loş bir hava sağlayan tonlar denenebilir. Bu renkler arasına, gri, mavi, mor renklerinin tonlarını ekleyebilirsiniz. Enerjik bir görünüm arzu edenler için daha açık tonlar, sarı, kırmızı, turuncu gibi canlı renkler önerilebilir.

Tuğla desenli duvar modelleri, ofis, iş yeri gibi ortamlarda fazla tercih edilmektedir. İç içe geçen taş modelleri, sanatsal bir dokuyu odanıza taşır. Yine kabartma taş özelliğiyle üç boyut zevki yaşatan doğal taş desenli duvar kağıtları oldukça popüler ürünler arasındadır. Ürünlerin rulosunda yer alan bilgilerin kaydırma ölçülerine uygunluğunu karşılaştırmak önemlidir.

 

Duvar kağıdı tercihinizde dayanıklı bir ürün satın almanız, ihtiyacınızı uzun süre, güvenle kullanmanız için bir esneklik katar. İçinde bulunduğunuz yer ve zamanı bakış açınızla birleştiren, çizgilerle detaylandıran otantik bir doku, yürüdüğünüz metrekare boyunca sizinle. Doğal taş desenli duvar kağıtları, ayarlayacağınız yükseklik ve ebatlar için uygun ölçülerle Kepez Yapı Market’in sayfasında yenilikçi yüzüyle bir arada. Taş desenli duvar kağıdı fiyatları ve ödeme kolaylıkları, güvenli alışverişin bilinen adresinde sizlerle. Kampanyalı avantajlar, yepyeni ürünler için ürün grubuna ait vitrinde gezinebilir, tercihinize kolaylıkla yön verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR