ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kurna ve Lavabo

Kurna çeşitleri ve lavabo çeşitleri özel bir banyo deneyimi yaşamanıza yardımcı oluyor. Asırlardır tercih edilen özellikleri ile birlikte kurnalar hijyen isteyenler için beklentileri karşılıyor. Sadece evler için değil otel, kaplıca, hamam gibi işletmelere dönük alanlar için de kurna tercih ediliyor.


Mermer kurna çeşitleri sayesinde yıkanma anları çok keyifli hale geliyor. Özellikle su tasarrufu açısından da önemli olanak sağlıyor. İşlevsel görünümlerinin yanında şık tasarımlarıyla da dikkat çeken modeller ile banyolarınızı estetik hale getirebilirsiniz.

Kurna Nedir, Niçin Kullanılır?

Kurna ve lavabo çeşitleri geleneksel olarak hamamlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında evlerdeki banyolarda da kullanıma uygundur. Osmanlı geleneğini yaşatan banyolarda kullanım açısından uygundur. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kurna ve lavabo modelleri de önemli gelişim göstermiştir. Çok eksenli mermer köprü kesim makineleri sayesinde dışarıdan el ile müdahale edilerek kurnalar seri üretim şeklinde üretilmektedir. Torna tezgahına bağlanmış olan mermer kütlesi kısım kısım tıraşlama işlemine maruz kalır. Bunun sonucunda da sadece oval şekilde değil farklı geometrik tasarımlarda kurna üretimi gerçekleşir.


Özel olarak yapılan ince talaş kaldırma işlemiyle birlikte kurnalara özel dekoratif işlemeler de yapılmaktadır. Son olarak ise zımparalama işlemiyle beraber kurna kullanıma hazır hale gelir. Çok eksenli köprü veya CNC makineleri gibi özel makinelerde üretilen kurna ve tezgah üstü lavabo çeşitleri kullanım açısından dayanıklılık, şıklık ve işlevsellik sunar. Özel torna tezgahlarında yapıldığı için hata payı olmadan üretilen bu ürünler ile kullanıcıya dönük beklentiler karşılanır.

Şık ve İşlevsel Kurna Lavabo Çeşitleri

Kurna ve lavabo modelleri mermerden üretildiğinde dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik görünüme sahiptir. Genel olarak oval tasarımda olan bu ürünler günümüzde yayvan kare gibi şekillerde de bulunabilir. Tamamen kullanılacak alanın beklentilerine uygun olarak üretilir. Tasarımı ve işlevi ile birlikte başta hamam gibi alanlar olmak üzere özgünlük yansıtan unsurlar arasında yer alır. Kaliteli malzemeden üretilmiş olan bir kurna aynı şekilde doğru monte edildiğinde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılır.


Kurna satın al seçeneği ile birlikte tercih edeceğiniz ürünü aldıktan sonra montaj işlemine de çok dikkat edilmelidir. Doğru şekilde yapılacak olan montaj uzun kullanım sunar. Bunun yanında işlevsellik açısından da önem taşır. Özellikle hamam, kaplıca veya otel gibi alanlarda gün boyunca sık kullanılacak olan kurna ve lavabo çeşitlerinin montajında dikkatli olunmalıdır. Montaj işlemi yapılmadan önce ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu malzeme kalitesinin iyi olmasıdır. Sayfa üzerinden sunulan ürünler yüksek kaliteye sahip olduğundan ev ve iş yerleri için kullanım açısından ideal özellikler sunuyor.


Ürüne karar verdikten sonra montaj aşamasında profesyonel destek almanız gerekebilir. Montaj esnasında yanlışlık yapılması ürünün istenen işlevde olmamasına neden olabilir. Kurulum yapılacak alanın da genel yapısı göz önünde tutulmalıdır. Evlerde bulunan banyo için kurulum kolay olabilir. Ancak kaplıca veya hamam gibi alanlara dönük olarak montaj için profesyonel destek almaya öncelik verilmelidir. Gerekli noktalara dikkat edildiğinde kurna ve lavabo montaj işlemi sorunsuz şekilde yapılmaktadır.


Kurulum aşamasında her kurna için sıcak ve soğuk su borularına izolasyon vanaları yerleştirilir. Şebeke suyu kesilmeden banyo musluğu ve aletlerinin su kaynağından izole edilmesi sağlanır. Ana su kaynağının kirlenmemesi için de gerekli özen gösterilir. Özellikle işletmeler için bu nokta çok önemlidir. Bu yüzden sıcak su sistemi ile doğrudan beslenme söz konusuysa soğuk ve sıcak su borularına çift etkili olacak çekvalfler kurulmalıdır. Kurnadan gelecek olan suyun sağlık açısından sorunsuz olmasına da dikkat etmelisiniz. Bunun için tedarik boruları kurşundan yapılmış ise değişim gerekir. Kurşun borular yerine plastik veya bakır boruların kullanımı uygundur. Eğer boru değişimi gerekiyorsa iyi bir tesisatçı desteği alınmalıdır.


Banyo veya mutfak gibi alanlara kurulum yapılıyorsa bu alanlarda bulunan metal boru ve bağlantı parçaları da kapsayacak şekilde tüm borular için topraklama işlemi de yapılmalıdır. Topraklama için boruların açıkta kalmaması ve toprak ile bağlantılarının olması gerekir. Diğer yandan gider borusu bağlantısının da sorunsuz yapılması sağlanmalıdır. Kurna çeşitlerinde genel olarak lavabo gibi gider kısmı bulunmaz. Fakat içindeki suyu tahliye etmek için bazı modellerde tahliye kanalı bulunur. Bu modellerden tercih etmeniz halinde gider borusu ile doğrudan bağlantı sağlayabilirsiniz.

Kepez Yapı Market Kullanışlı Kurna Modelleri

Kurna ve lavabo çeşitleri ile birlikte banyolarınız için özel bir katkı sağlayabileceksiniz. Geleneksel kültürü yaşatmak isteyenlere hitap eden bu ürünler işlevsel yapılarıyla da farklılık sunuyor. Suyun boş yere akmasını önlemek, suyu kolay şekilde almak, her zaman sıcak suya ulaşmak gibi kolaylıklar sağlıyor. Dokuları gereğince de hijyeni de beraberinde getiriyor.


Evlerin yanında otel, kaplıca, hamam gibi alanlar için de kurnalar gerekli malzemeler arasında bulunuyor. Kurna satın al seçeneği ile birlikte işletmeniz için uygun olacak modeller arasından kolaylıkla tercihte bulunabilirsiniz.


Kurnalar yapıları itibariyle tek parça halinde bulunmaktadır. Mermer veya taş fark etmeksizin tek parça olan ürünlerin orta kısımları iç kısma doğru oyuktur. Oyuğun büyüklüğü de taşıyabileceği su kapasitesi miktarını belirler. Bu yüzden kullanım alanınıza göre kurna derinliğine de dikkat edebilirsiniz. Ürünlerin dış kısmı düz veya işlemeli olabilir. Renkleri ise doğal olan kurnalar böylece otantik bir banyo tasarımını da mümkün kılar. Üst kısımlarında çıkıntılı olan modeller ise kullanım sırasında sabun veya tas gibi araçları da kurna üzerine koyabilmenize olanak tanır.


Mermer kurna fiyatları malzeme, işleme ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Ancak sunulan uygun fiyatlı çeşitler arasından kolaylıkla tercihte bulunabilirsiniz. Sürekli suya maruz kalmasına rağmen hiçbir zaman eskimeyecek olan modeller arasından hemen seçimde bulunun!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR