ahşap
taş
beton
parke
mermer
kombinler

Seramik ve Fayans

Seramik ve fayans modelleri, yaşam alanı dekorasyonunda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Banyo duvarlarında, mutfaklarda, yer döşemelerinde ve ortak kullanım alanlarında sıklıkla tercih edilen ürün çeşitleri oldukça çeşitlidir. Modeller arasında doğal taş görünümlü fayans, ahşap görünümlü fayans, mermer görünümlü seramik fayans gibi alternatifler öne çıkar. Ege Seramik, Uşak Seramik, Seramiksan gibi birbirinden ünlü markalar tarafından tasarlanan kaliteli seramik ve fayans çeşitlerini Kepez Yapı Market’te bulabilirsiniz.

Seramik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

“Seramik seçimi nasıl yapılır?” sorusu, evini ya da iş yerini en etkileyici şekilde tasarlamak isteyen pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla sorulur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken temel detay, ölçüdür. Döşeme amacıyla seçim yaparken 60 x 120 cm ölçüsündeki modellere yönelebilirsiniz. 60x120 seramik fayans modellerini zeminde kullanarak etkileyici ve çarpıcı bir görünüm elde edebilir, aynı zamanda bütçenizi de koruyabilirsiniz. 60x120 yer seramik fiyatları sayesinde döşeme işlemlerini bütçenizi aşmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Mutfak tezgah arası seramik seçiminde ise tezgahınızla ve duvar döşemelerinizle uyumlu fayans çeşitlerine yönelebilirsiniz. Eğer duvarlarınızın kaplamasını da değiştirecekseniz tezgah arası seramiklerinizle duvar seramikleri arasında görsel uyum olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece etkileyici ve modern bir mutfak tasarımına imza atabilirsiniz. Seçim sırasında başarılı markaların tasarladığı ürünlere yönelmenizde de yarar bulunur. Kalitesini ispat etmiş markaların imzasını taşıyan seramik modellerini tercih ederek en dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlere rahatça ulaşabilirsiniz. Bu sayede satın aldığınız ürünün darbelere ve ısı değişimine karşı kusursuz bir direnç göstereceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca beklenmedik düşmelerden, çatlama ve kırılmalardan da korunabilirsiniz.

Seramik Nerede Kullanılır?

Seramik, inorganik bileşenlerden elde edilen sert, dayanıklı ve şık görünümlü bir maddedir ve yaşam alanı tasarımlarında sıklıkla tercih edilir. Parke görünümlü seramik, mermer desenli fayans ve parke görünümlü fayans gibi seçenekleri bulunur. Mutfaklarda, banyolarda, koridorlarda, bina girişlerinde, bahçelerde ve ortak yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilir. Mutfak ve banyo fayans modelleri, hem duvarlarda hem de zeminlerde kullanıma uygundur. Bu sayede son derece etkileyici bir görünüm oluşturur. Mutfak ve banyo fayans modelleri, yaşam alanınızda zengin, göz alıcı ve modern bir atmosfer yaratır.

Mutfak ve banyo seramik modelleri, hijyen açısından da son derece faydalıdır. Kolayca temizlenebilen banyo ve mutfak seramik fayans modelleri, yaşam alanınızı rahatça temizleyebilmenizi mümkün hâle getirir. Yaşam alanlarında etkileyici bir atmosfer oluşturmak için tercih edilen ürünler her türlü dekorasyonla da çarpıcı bir uyum yakalar. Hem geleneksel hem de çağdaş dekorasyon anlayışları için çarpıcı bir fon oluşturan fayans seçenekleri, her tarza hitap eden zengin renk seçeneklerine sahiptir. Dileyen kullanıcılar için desensiz düz renklerden oluşan seramikler üretilirken daha canlı bir dekorasyon anlayışını tercih edenler için desenli seramik seçenekleri tasarlanır. Modeller; mozaik, kilim motifi, çakıl taşı, mermer, geometrik şekil, bitkisel motif gibi detaylarla süslenir. Kepez Yapı Market'te bulabileceğiniz tüm modeller, dilediğiniz alanı kişisel zevkinize ve stil anlayışınıza en uygun şekilde süsleyebilmenize yardımcı olur.

Seramik Nasıl Temizlenir?

Temizlik sırasında kullanıcıların hayatını kolaylaştıran seramik döşemeleri temizlemek, diğer yüzeyleri temizlemeye göre son derece kolay ve pratiktir. Mutfak tezgâhı, banyo döşemesi, yer karosu gibi seçenekleri temizlemek için yaşam alanı temizliğinde kullandığınız malzeme ve gereçler yeterlidir. Seramikle kaplanan yüzeyleri temizlerken yüzey temizleyicilerden, sıvı sabunlardan, mop çeşitlerinden, paspaslardan ve silme bezlerinden faydalanabilirsiniz. Seramikle kaplanan yüzeyler; kabarma, çatlama, renk atması, deformasyon gibi sorunlarla karşılaşmadığı için güvenli bir şekilde temizlenebilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken detay, fayanslarla kaplanan yüzeyleri kaplama işleminden hemen sonra silmemektir. Yüzeylerin kuruması ve sabit bir hâl alması için bir süre boyunca sıvı temasından korunmaları gerekir. Bu süre seramiğin cinsine, döşeme parçalarının büyüklüğüne ve kullanılan yapıştırma malzemesine göre 1 günle 5 gün arasında değişebilir. Bu süre zarfında seramiklerin altına su kaçmasını önlemeniz, döşemeleri daha uzun süre boyunca güvenle kullanmanıza yardımcı olur.

Dikkat etmeniz önerilen bir diğer detay da temizlik işleminde asidik maddeler kullanmamaktır. Asit bazlı temizleyiciler, fayansların dokusuna zarar verebilir ve parlaklıklarını kaybetmelerine yol açabilir. Bu nedenle sirke ve benzeri maddelerden kaçınmanız ve yüzeyle uyumlu temizleyicileri tercih etmeniz büyük fayda sağlar.

Seramik Nereden Alınır?

Seramik satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok detay bulunur. Seramik fiyatları, elbette ki kullanıcılar için son derece önemli bir kriterdir. Ancak en az fiyatları kadar önem taşıyan başka noktalar da bulunur. Bu noktaların başında satın alacağınız ürünün kalitesi ve güvenilirliği gelir. Seramiklerinizi alanında uzman, deneyimli ve güvenilirliğini ispatlamış kurumlardan satın almanız, hatalı tercihlerde bulunmanızın önüne geçer.

Siz de en cazip seramik fayans fiyatları ile tanışmak, en kaliteli markaların imzasını taşıyan ürünleri satın almak için Kepez Yapı Market’i seçebilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızı modern ve göz alıcı bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Kepez Yapı Market sayesinde en ideal mutfak fayans fiyatları ve en zengin ürün seçenekleriyle tanışabilir, maksimum kaliteye rahatça ulaşabilirsiniz.

Hangi Seramik Markası Daha İyi?

Seramik sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda marka bulunur. Bu markalar arasında kaliteleri, deneyimleri ve kullanıcı memnuniyetini ön plana çıkaran şirket politikalarıyla dikkat çeken isimler yer alır. Ege Seramik, Uşak Seramik ve Seramiksan bu açıdan öne çıkan markalar arasında sayılabilir. Türkiye’nin ve dünyanın sayılı seramik üreticileri arasında yer alan firmaların en kaliteli, dayanıklı ve şık görünümlü modellerini Kepez Yapı Market’ten kolayca satın alabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü sepetinize hemen ekleyin. Böylece evleriniz, ofisleriniz, yazlıklarınız ve apartmanlarınızın kusursuz bir görünüme kolayca kavuşmasını sağlayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR