Caparol Trimaxx Antipas Gri 0.75Lt
Caparol Trimaxx Antipas Gri 0.75Lt

Filli Boya Caparol Trimaxx Antipas Gri 0,75 Litre (8469)

Marka : FILLI BOYA
Fiyat : 79,99 ₺(KDV Dahil)

Caparol TriMaXX® Antipas

Caparol TriMaXX® Antipas; Silikon reçine esaslı, hava kurumalı, pas önleme gücü yüksek astar boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Aktif pas önleyici antik orozif yapıdaki pigmentlerin özel kombinasyonu ile demir-çelik-sac yüzeyleri paslanmaya karşı korur. Mat görünümlüdür. Silikon reçinesi sayesinde uygulama yüzeyi ile çok iyi aderans oluşturur. Yüksek nem ve zor iklim şartlarına karşı dirençlidir. Üstün örtme kabiliyeti nedeniyle işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

RENKLER

Kirli Beyaz, Gri, Kırmızı

UYGULANACAK YÜZEYLER

Her türlü demir-çelik-sac yüzeylerin (sanayi tesisleri, sanayi makine ve aksamları, köprüler, merdiven ve korkuluklar) korozyonuna engel olmak için kullanılır.

UYGULAMA

 

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, pas, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Caparol TriMaXX® Antipas uygulanacak demir-çelik-sac yüzeyler ilk defa antipas ile boyanacak ise iyice zımpara yapıldıktan sonra, yüzeydeki yağ ve kirlilikler Filli Boya Sentetik Tiner’e batırılmış üstüpü ile iyice silinmelidir. Daha önce boyanmış ve pas belirtileri gösteren demir-çelik-sac yüzeyler ise, tel fırça veya zımpara ile demir-çelik-sac yüzeye kadar temizlenmeli ve Filli Boya Sentetik Tiner’e batırılmış üstüpü ile yüzey tozu alınmalıdır. Caparol TriMaXX® Antipas, yüzeye yumuşak tüylü sentetik boya fırçası veya püskürtme yöntemi ile +5°C ile +30°C arasında uygulanmalıdır. Çabuk kuruma ve yüksek örtme gücüne rağmen, aktif koruma amacıyla iki kat ve her katta farklı renk kullanarak uygulama yapılması önerilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Filli Boya Sentetik Tiner ile temizlenmelidir.