2.999,90 ₺ KDV Dahil
7.499,99 ₺ KDV Dahil
2.249,90 ₺ KDV Dahil
5.499,99 ₺ KDV Dahil
2.499,90 ₺ KDV Dahil
4.699,99 ₺ KDV Dahil
4.299,90 ₺ KDV Dahil
7.499,99 ₺ KDV Dahil
4.599,90 ₺ KDV Dahil
7.799,99 ₺ KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
3.299,90 ₺ KDV Dahil
4.899,99 ₺ KDV Dahil
2.999,90 ₺ KDV Dahil
4.399,99 ₺ KDV Dahil
2.299,90 ₺ KDV Dahil
3.249,99 ₺ KDV Dahil
2.899,90 ₺ KDV Dahil
3.699,99 ₺ KDV Dahil
4.849,99 ₺ KDV Dahil
5.449,99 ₺ KDV Dahil
6.763,99 ₺ KDV Dahil
7.599,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Klozet ve Klozet Kapakları

Klozet ve lavabolar, banyo ekipmanları arasında bulunan ve sorunsuz çalışması gereken araçlardır. Klozet ve lavabo seçimine gösterilen önem ve hassasiyet, evin atık sisteminin kusursuz çalışmasını da sağlar. Sistemin bir parçası olan bu eşyalarda, temizliğin kolay ve hijyenin sürdürülebilir olması da aranan en önemli koşuldur. Nasıl ki klozet ve lavabolarda maksimum temizlik ve hijyen söz konusu ise, klozet kapaklarında da aynı sürdürülebilir koşulların sağlanması gerekir. Alışverişte kaliteli malzeme ve kolay kullanım kriterleri lavabolar için olduğu gibi klozet ve klozet kapakları için de baz alınacak önemli koşullardan birisidir. Tüm ürünler, monte edilecek yerin ölçüleri tam olarak alındıktan sonra kararlaştırılır. Boşluk kalan alanlar, ürünler takıldıktan sonra kullanıcıların hareketlerini engelleyip engellemeyeceği, banyoyu daha güzel gösterecek dekoratif objeler gibi detayların tamamı için ön araştırma yapılmalıdır.

Doğru Ölçülerde Uygun Klozet Çeşitleri

Kepez Yapı Market tarafından satışa sunulan klozet çeşitleri arasından seçim yaparken banyonun ölçülerine uygun olanın bulunması önem taşır. Klozetin hangi tuvalet yapısına uygun olacağı konusunda soru işaretleri olabilir. Temelde klozet, tuvalet giderlerini kanalizasyon sistemine ileten bir ekipmandır. Bu nedenle her çeşit banyo ve tuvalete takılabilir. Sadece hangi modelin uyumlu olacağına karar verilmesi gerekir. Ayaklı ya da asma olan, duvara monte edilen ya da duvarın önüne yerleştirilen modeller banyonun genişliğine ve montaj maliyetine göre seçilir. Klozet kullanıldıktan sonra temizlemek için kullanılan su dolu depoya da rezervuar adı verilir. Rezervuarlar duvarın içine gömme olabileceği gibi klozetin hemen üst tarafına monte edilerek duvar önüne de konumlandırılabilir.

Alafranga tuvalet olarak da bilinen klozet çeşitleri arasında seçim yaparken, banyonun genel tarzı göz önünde bulundurulmalıdır. Tasarım ve model itibarıyla banyonun estetik tamamlayıcısı olan alafranga tuvaletler aslında mekana ne kadar özen gösterildiğinin bir belirtisidir. Banyonun ölçüsüne göre seçilen klozet modelleri, gömme ya da asma olarak çeşitlenir. Gömme klozetlerde ölçüler genel olarak 35x55 ya da 45x70 cm’dir. Asma klozetlerde ise bu ölçüler farklılık gösterir. Küçük banyolar için seçilecek alafranga tuvalet ölçülerinin minimum boyutlarda olması, kullanan kişiye hareket alanı da bırakması önemlidir.

Banyolarda kullanılan her bir objenin bir fonksiyonu vardır. Dolaplar, havluluk, duş ya da küvet bölümü, lavabo haricinde konulan her obje banyo dekorasyonunu karışık ve düzensiz gösterebilir. Bu nedenle küçük ölçekli banyolarda içeriye vazo, çiçek gibi dekoratif objeler koymaktan kaçınmak gerekir. Böylelikle hareket alanı artacağından banyo daha geniş görünür.

Banyo Dekorasyonuna Uygun Klozetler

Asma klozet ya da gömme klozetlerden hangisinin daha uygun olduğuna karar verdikten sonra, klozet modellerine bakmalısınız. Banyonun genel havasına göre yuvarlak ya da dikdörtgen tasarımlar arasında karar vermeniz gerekir. Modern tasarımlara sahip ev ve banyolarda minimal kesimli klozet çeşitleri daha çok tercih edilir. Geleneksel dekorasyonlarda lavabo ve klozetler genellikle beyaz renkte olur. Banyoya klozet seçerken tüm malzemeye bakarak bir stile karar verilir. Stil bütünlüğüne duş kabini, küvetin kesimi, fayansların modeli, zemin döşemesi, armatürler gibi tüm banyo aksesuarları dahildir. Kepez Yapı Market’te bulunan zengin çeşitlilik arasından banyonun genel stiline uygun olan modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Banyonun genel atmosferinin oluşmasında her bir aksesuar ve dekor elemanı önemli rol oynar. Bu, banyoda kalış süresini ve kullanım alışkanlıklarını değiştiren bir unsurdur ve aslında sağlık için de gereklidir. Sadece klozetin konulacağı bir tuvalet varsa banyo aksesuarları ile bütünlük oluşturacak şekilde tasarlanması estetiği koruması açısından önem taşır.

Klozetler ilk bakışta benzer görünse de montaj özellikleri, kullanımı, temizlik ve tekniğine kadar birçok farklı çeşide ayrılır. Eğer banyonun ya da tuvaletin zemini çok desenli ise klozetin askılı olması ve yer desenini kesmemesi tercih edilir. Klozetin renginin lavabodan farklı olarak zemine yakın bir renkte olması bütünlüğü sağlarken, banyo içinde farklı bir mekan algısı yaratır. Zemin tek renkse banyonun genel havasına göre kontrast bir renk seçebilir ya da minimalist bir banyo için ton-sürton renkler kullanabilirsiniz. Banyonun genel havası sert kesimler, kare ve dikdörtgenlerden oluşuyorsa klozeti de yuvarlak köşeli modellerden seçmek gerekir. Yuvarlak objelerin ağırlıkta olduğu banyolar ve tuvaletler için ise oval klozetler daha dekoratiftir.

Dekoratif Klozet Kapakları

Klozet takımlarında banyo dekorasyonuna uygun seçimler yaparken klozet kapaklarında da uygun renkler ve desenlerde olanları tercih etmek gerekir. Böylelikle mekan içindeki renk uyumu tam olarak sağlanmış olur. Klozet kapağı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, klozetin boyutlarıdır. Her firmanın ürettiği klozet ölçülerinde ufak farklılıklar olabilir. Bu nedenle çok şık duracak kapaklar, klozete büyük ya da küçük gelerek tüm estetiği bozabilir. Ayrıca kapağın dokusu, rengi ve üretildiği malzeme banyo dekorasyonunda önemli rol oynar. Klozet kapaklarında genel tercih, alafranga tuvalet ile aynı renklerde kapaklardır. Birbirine kontrast renklerden oluşan bir banyonuz varsa bu kontrast uyumu tekrarlayan renklerde klozet ve klozet kapağı kullanabilirsiniz. Ancak banyonun ana renkleriyle herhangi bir benzeşme göstermeyen klozet kapakları görsel bütünlüğü bozacaktır.

Klozet kapaklarının tasarımları da çeşitli fonksiyonlar içerir. Öncelikli olan, tuvalet kullanımı esnasında zemine herhangi bir sıçrama olmamasıdır. Çocuklu evler için ikili klozet kapakları bulunur. Küçük olan kapaklar çocuklar tarafından kullanıldıktan sonra kaldırılarak üst kapağın içine gömülmesi sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Klozet kapaklarında da çeşitli tasarımlar vardır. Yavaş kapanan klozet kapakları, sessizliği ve kolaylığı açısından daha çok tercih edilir. Klozet kapaklarının kolay temizlenebilir olması ve hijyenik sağlamlığını koruması da önem taşır. Seramik malzemeden yapılan klozetlerin kapakları, genellikle dayanıklı plastikten üretilir. Dayanıklı plastik kırılma, çatlama gibi sorunlar yaşatmayacağından önemlidir. Klozet kapağının kaliteli olması, zamanla sararmasını ve renginin değişmesini de engeller. Kullanılan temizlik malzemeleri deforme etmez ve böylelikle klozet kapağının kullanım ömrü de uzun olur. Kepez Yapı Market ürünleri online satış avantajları ile sunulurken sizi hayalinizdeki banyo ile buluşturur. Siz de istediğiniz dekorasyon tarzını belirleyerek alışverişe başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR