Mutfak Tekstili

Mutfak tekstili ürünleri, yemek yapmayı seven ve mutfakta uzun süre vakit geçirenlerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında gelir. Hem işleri kolaylaştıran hem de dekoratif açıdan mutfaklara şıklık katan bu ürünler çoğu kişinin vazgeçilmezi haline gelmeye devam ediyor. Farklı amaçlarla kullanılmak üzere birbirinden farklı mutfak tekstili ürünleri tasarlanmıştır. Dekoratif olarak oldukça şık ve modern görünüm sağlayan mutfak tekstili ürünleri arasında; masa örtüleri, sandalye kılıfı, kurulama bezleri, mutfak havluları, runner, suplalar, Amerikan servis, kumaş peçete, fırın eldiveni, mutfak önlüğü yer alır.  Mutfakların daha modern ve estetik görünmesini sağlamalarının yanı sıra kullanım kolaylığı da sağlayan bu ürünlerin başında mutfak masa örtüleri ve sandalye kılıfı gelir. Mutfak masaları yoğun kullanıma sahip olduğu için üzeri çizilebilir ve kısa sürede aşınabilir. Masa örtüleri masanızın kullanım ömrünü uzatan önemli tekstil ürünlerindendir. Masanın dış yüzeyini çizilmelere ve aşınmalara karşı korurken temizlik açısından da büyük kolaylık sağlar. Pratiklik sağlayan bu ürünlerde farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Kullanım sıklığı ve kişinin önceliklerine göre farklı amaçlarda kullanılmak üzere ürün çeşitleri beğeniye sunulur. Aynı zamanda yıkanabilir ve lastikli sandalye kılıfları mutfak için önemli bir yere sahiptir. Üzerine yemek dökülen sandalye kılıfları kolayca takıp çıkarabilme özelliğine sahiptir. Kaymayan likralı kumaşlardan yapılan bu ürünler yıkanınca çekmez ve renklerinde herhangi bir solma meydana gelmez. Mutfak tekstili ürünleri renk ve model bakımından oldukça zengindir. Sunum yaparken gerekli olan ürünler ile misafirlerinize özel davetler verebilirsiniz. İşlevsellik kadar estetik açıdan da büyük bir öneme sahip olan bu ürünlerde aradığınız tüm modelleri bulabilirsiniz. 

Masa Örtüsü Modelleri

Mutfak ve yemek odalarında en çok tercih edilen ürünlerden birisi masa örtüleridir. Kullanım sıklığına göre, farklı malzemelerden üretilmiş olan masa örtüleri; masanızı hem korur hem de şık görünmesini sağlar. Özellikle mutfaklarda yemek hazırlarken ihtiyaç duyulan masaların üzerinde serilecek olan örtülerin daha özenli bir şekilde seçilmiş olması gereklidir. Sürekli kayan ya da temizlemesi zor bir masa örtüsü işlerinizi zorlaştıracaktır. Bu nedenle temizliği oldukça kolay ve kaymaz özelliklere sahip pvc ya da elyaftan üretilmiş masa örtüleri tercih edilmelidir. Masa üzerine tam olarak oturur. Masanızı çizik ya da lekelere karşı koruma görevini üstlenen bu masa örtüleri oldukça kullanışlıdır. Ergonomik tasarımı ile farklı masa çeşitlerine bile kolayca uyum sağlayabilir. Kaymadığı için üzerinden eşyalarınızın düşme riskini önlemiş olursunuz. Her gün yemek yapılan mutfaklarda sık kullanıma uygun şekilde üretilmiş olan pvc masa örtüleri son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Şeffaf görünümü ve kolay temizlenebilir yüzeyi sayesinde mutfaklarda işleri kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Sadece mutfaklarda değil yemek odalarında da kullanılabilir. Özel davetlerde ya da günlük kullanımlar için idealdir. Birbirinden farklı renk ve desenlerde her zevke özel mutfak örtüsü modelleri mevcuttur. 

Şeffaf PVC Masa Örtülerinin Özellikleri

Mutfaklar yaşam alanlarının en keyifli ve özel bölümleridir. Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için kolaylık ve estetik görünümü bir arada sunan mutfak tekstili ürünleri oldukça önemlidir. Mutfak masaları mutfakta en çok kullanılan eşyalar arasında yer alır. Bu nedenle masa örtülerinin de kullanım kolaylığı sağlaması gerekir. Kaymaz ve kaydırmaz masa örtüleri mutfakta hem işlerini kolaylaştırır hem de olası kazaları ya da kırılmaları önler. Şeffaf pvc masa örtüleri masa üzerine yapışarak kaymaz. Aynı zamanda üzerine konulan bardak ya da tabakların da düşmesini önler. Masa üzeri ıslak bile olsa kırılacak ürünleri güvenle koyabilmenize yardımcı olur. Kaymaz masa örtüsü, yoğun kullanıma sahip mutfaklar için vazgeçilmez mutfak tekstili ürünlerdendir. Pvc masa örtülerinin bir diğer önemli özelliği ise kolayca silinebilir olmasıdır. Kumaş örtüler gibi ıslanmaz. Üzerine yağ ya da su döküldüğünde hemen temizleyebilirsiniz. Mutfaklarda hijyene önem veren kişiler için, gerekli olan silinebilir masa örtüsü masanızın aşınmasını önler. Masanın çizilmesine ya da leke tutmasını önlediğinden masanızın uzun ömürlü olmasına da yardımcı olur. Cam gibi saydam olan pvc masa örtüsü şeffaf görünüme sahiptir. Bu sayede kir ve lekeleri kolayca görüp temizleyebilirsiniz. Esnek ve ergonomik yapısı sayesinde farklı ebatlardaki masalar için uyumlu hale getirilebilir. Masa üzerine yapışarak tam olarak oturur. Dalgalanma ya da potluk yapmaz. Kaynama derecesi kadar yüksek olmadığı sürece ısıya karşı direnç gösterebilir. Üzerine sıcak bir tencere konulduğunda hemen erimez. Üzeri silindikçe aşınıp incelmez. Berrak bir görünüm sağlar. Masanızın daha temiz ve derli toplu görünmesini sağlar. Temizliği kolaydır. Yıkanabilir ancak çamaşır makinesine atılmaz. Masanızın ölçüsüne göre kesim yapılarak sipariş verilir. Özel bir tezgahta kesildiği için yamuk kesim olma ihtimali yoktur.  Sürekli kullanıldığında zaman içerinde 1-2 cm kadar çekme yapabilir. Bu nedenle sipariş verirken 2 cm kadar fazladan ölçünün alınması önerilir. Kare ya da dikdörtgen gibi köşeli masaların kullanımı için uygundur. Pvc masa örtüsünün kısa kenarının uzunluğu 80 cm kadardır. Her müşteri için özel olarak kesim yapılır. Pvc masa örtüsü siparişi vermeden önce masanızın ölçüsünü bilmenizde fayda var.  Her masa ölçüsü farklı olduğu için kişiye özel kesim yapılır ve ürün iadesi mümkün değildir.

Mutfak Tekstil Ürünleri Fiyatları

Mutfak tekstili ürünleri oldukça zengin ve çeşitli bir kategoridir. Farklı renk ve modellerde birçok mutfak ürünü bulmak mümkün. Üzeri elyaflı masa örtüleri yumuşak dokusu ile yemek masalarının vazgeçilmezi haline gelirken pratiklik ve şıklığı bir arada bulmanızı sağlar. Kullanım kolaylığı sağlayan, dayanıklı masa örtüleri ve sandalye kılıfı çeşitleri ile sizlere farklı seçenekler sunan kepezyapimarket.com firması ile istediğiniz ürünü çok uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Oldukça ekonomik fiyatlarla sizlere mutfak tekstili ürünleri sunan firma sayesinde yıllarca kullanabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Yemek odası ve mutfaklarda kullanılan kolsuz yemek sandalyelerine uygun kılıflar ile masa örtüsü fiyatları hakkında dilediğiniz zaman firmamızdan bilgi alabilirsiniz.